7 בום: ת''א מנסה להתאושש מהמשבר

הצהובים רשמו את הפסדים השביעי ברציפות ביורוליג, לאחר הפסד מתוח לזניט - והגיעו לשיא מועדון שלילי. מעמדו של יאניס יציב, חיזוק הסגל שוב על הפרק. טיילור: "לא היה חסר לנו משהו בסיום". (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

הכתובת היתה על הקיר, אבל מכבי תל אביב מנסה עדיין לעכל את ההפסד 73:71 לזניט, שקבע שיא מועדון שלילי עם רצף של 7 הפסדים רצופים ביורוליג. פתיחת המשחק העידה מיד על יחסי הכוחות כשהרוסים עלו במהרה ליתרון דו ספרתי, בזמן שהם משתקים לחלוטין את משחק ההתקפה של האורחים. בהמשך גם זניט התקשתה לייצר סלים ומכבי ידעה לחזור מהבור ולצמצם את הפער לקראת דקות הסיום. חניכיו של ספרופולוס הספיקו לעלות ליתרון חשוב בדקה האחרונה, אך כמו במשחקים קודמים העונה - מספר טעויות בסיום הובילו להפסד צמוד נוסף.

במכבי מאוכזבים מאוד מההפסד, שנעל להם את הסיבוב הראשון ביורוליג במאזן 10-7. אחרי שכבר חשבו לפני חודשיים שהקבוצה שהתגבשה בתל אביב יכולה ללכת רחוק העונה, רצף ההפסדים ההיסטורי סתם את התרחיש הזה והוריד את הצהובים למציאות עגומה בה העפלה לפלייאוף הופכת לחלום רחוק. למרות המצב, מעמדו של יאניס ספרופולוס נותר יציב ובמכבי לא ימהרו לערוך שינויים על הקווים. עם זאת, שינוי בסגל נהפך לתרחיש אפשרי יותר ויותר, ונראה כי בקבוצה יפעלו בקרוב בגזרת השחקנים כדי לחזק את הקבוצה ולזעזע את המערכת.

נקודת האור שהקבוצה שואבת מהמשחק היא היכולת במחצית השניה, בה נרשם שיפור משמעותי בהגנה שהוביל גם לנקודות חשובות בהתקפה במגרש הפתוח. "במחצית הראשונה לא פתחנו כמו שרצינו ורדפנו אחריהם", אמר קמרון טיילור, "במחצית השניה השגנו אותם, הם הצליחו לקלוע סל גדול בסיום ולפעמים זה הכדורסל. אני לא חושב שהיה חסר לנו משהו בסיום. היינו ביתרון והם פשוט הצליחו לקלוע זריקה קשה".

ג'יילן ריינולדס שבלט עם 24 נקודות סיכם: "הם שיחקו חזק מאיתנו, אבל בהחלט נלחמנו. יש לנו קבוצה טובה ואנחנו צריכים להמשיך לרוץ. אנחנו צריכים את אותה האנרגיה שהייתה לנו במחצית השניה".