"תודה על הכל" / יעל אהרונוב

יעל אהרונוב-שמואלי הגיעה בגיל 21 לרמת השרון. והפכה לשחקנית הכי מזוהה איתו בעשור האחרון ועד השנה שאורנה ורחל עזבו את המועדון, חלק מהדאבל האחרון שזכתה בו הקבוצה. ביום שישי 28.1.22 בשעה 11:45, תערוך א.ס רמה"ש אירוע הוקרה לאורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ


| שי ברק

יעל אהרונוב-שמואלי ואורנה אוסטפלד, "הפכה למשפחה בשבילי" (צילום: יעל דגן)

תודה ל.כ.ן - אירוע הוקרה

ביום שישי, 28.1.22 (11:45, אולם "אורנים") במסגרת משחקה של הקבוצה במחזור ה-15 בליגת העל (נגד מכבי רמת גן), תקיים הקבוצה את אירוע הפרידה מאורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ.

האירוע שייפתח ב-11:30, בהתכנסות הקהל ואירוע פתיחה שיקדם למשחק, יגיע לשיאו ב-11:45 בטקס ההוקרה שיתקיים לפני המשחק. באירוע יהיו נוכחים מאמנים, שחקניות ואנשי כדורסל רבים שיגיעו לכבד את נשות הספורט שיצרו, בנו וקידמו את מותג הכדורסל שנקרא כדורסל נשים.  ובמחצית המשחק מתוכנן להתקיים משחק ראווה בהשתתפות בכירות שחקניות העבר של א.ס רמת השרון.

בין לבין, כאמור, יתקיים גם משחק הכדורסל בין רמת השרון ומכבי עירוני רמת גן, כשרמת השרון שואפת להישאר בצמרת הליגה ובין 4 הקבוצות המובילות כדי להמשיך ולשמור על סיכוי לזכות באליפות, לראשונה מאז 2010.

 

 

יעל אהרונוב, היתה בת 21 כשהצטרפה לרמת השרון. היא אמנם גדלה באס"א ירושלים והספיקה לשחק במכבי רעננה, אבל יעל אהרונוב היא רמת השרון של העשור האחרון. 6 שנים קפטנית, ובסך הכל מתוך 11 עונות, 10 היתה ברמת השרון. היא הספיקה לזכות עם הקבוצה בדאבל, להוביל אותה לקרבות צמרת ולגמר גביע אחד נוסף. אהרונוב פרשה ביולי 2020. חודש לאחר מכן הקבוצה עברה לניהולו של אלי רבי ואורנה ורחל הודיעו על עזיבתן את כדורסל הנשים ואת הקבוצה.

"לשחק במועדון הפאר רמת השרון - חלום שהתגשם" / יעל אהרונוב שמואלי

היתה לי הזכות לשחק 10 שנים במועדון רמת השרון וכבוד גדול להיות במשך 6 שנים קפטנית הקבוצה!
בתור ילדה קטנה החלה לשחק כדורסל, החלום שלי היה להיות שחקנית כדורסל מקצוענית ולשחק במועדון הפאר רמת השרון. אני רוצה להודות לאורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ שנתנו לי את ההזדמנות לשחק במועדון. אורנה גרמה לי להבין שלפעמים חלומות מתגשמים אם עובדים בשבילם מספיק קשה!
אני חייבת לאורנה תודה ענקית, יש לה חלק ענק בקריירה שלי, היא נתנה לי את ההזדמנות האמיתית הראשונה בליגת העל ולמזלי ידעתי לקחת אותה בשתי ידיים.

הזיכרון הכי מתוק שלי מ-10 השנים במועדון הוא כמובן מעונת הדאבל 09/10. זו היתה העונה הראשונה שלי במועדון, היתה לנו קבוצה מדהימה עם שחקניות מדהימות שלמדתי מהן המון. ביניהן לייני סלווין, שרי סם, קיה ווהן ומירב דורי. התחלתי את העונה כשחקנית ספסל שכמעט ולא שיחקה ולאט-לאט הוכחתי את עצמי באימונים. אורנה לא פחדה לזרוק אותי למים וככל שהתקדמה העונה הפכתי לשחקנית דומיננטית בקבוצה. 
הזכייה בגביע ובאליפות הם רגעים שלא אשכח כל החיים, ובעיקר את החוויה לשחק באולם מלא בקהל.

אורנה ורחל הפכו למשפחה בשבילי ואני גאה שהייתי חלק מהמועדון הזה במשך עשור, כן, גם ברגעים הפחות טובים שלו.

תודה על הכל! 

 


תמונת חגיגות הזכיה בגביע 2010  (צילום: מוטי קלינגר)

 

אליפות בשניה האחרונה ומשחק ורוד

בעונתה הראשונה של יעל אהרונוב ברמת השרון (09/10), הקבוצה זכתה בדאבל האחרון שלה (גם אליפות אחרונה וגם גביע אחרון). אהרונוב הצעירה בת פחות מ-22 היתה חלק משמעותי מהזכייה בגביע המדינה, בניצחון 64:69 על אליצור רמלה, כשקלעה 7 נקודות ו-2 אס' ב-18 דקות. היא המשיכה והפכה להיות שחקנית משמעותית בקבוצה ובפלייאוף כבר קיבלה מספר דו ספרתי של דקות בכל משחק (כולל 21 דקות בגמר נגד אשדוד). במשחק האליפות שהיה באולם באשדוד (המשחק הרביעי בסדרה) הובילה אשדוד כבר ב-8 נקודות יתרון ברבע השלישי. אשדוד של לייסי, צעירי וגם אורנית שוורץ (אקסית רמה"ש) הובילו בתחילת הרבע האחרון ועד 10 שניות לסיום עוד היתה התוצאה 62:63 לאשדוד וכדור שלהן, אבל אז רמה"ש חטפה, שרי סאם מצאה את אנדרסון שקלעה את סל הניצחון פחות מ-5 שניות לסיום ורמה"ש דאבליסטית עם 63:64. מדהים.

בשנה שאחרי, נובמבר 2010 התחילה מסורת מדהימה, "המשחק הורוד". כך נכתב לקראת המשחק הראשון ב"ספסל": "במהלך השנים שלנו עם חברת 'רוש' נפגשנו עם לא מעט נשים חולות ומחלימות, ולמדנו משהו על מאבקים, על ניצחונות ועל פרופורציות בחיים", סיפרה יו"ר אלקטרה רמה"ש, רחל אוסטרוביץ'. "'המשחק הורוד' הינו תרומתנו הצנועה למען הגברת המודעות לסרטן השד ומלחמה במחלה, ואני מקווה שהאולם יהיה מלא", היא הוסיפה.
המשחק הורוד הפך למסורת ארוכת שנים, ויעל אהרונוב היתה שם מאז שהתחיל - עוד אירוע פורץ דרך שחתומה עליו רמה"ש של אורנה ורחל.

 

"הזיכרון הכי מתוק שלי מ-10 השנים במועדון הוא כמובן מעונת הדאבל 09/10. זו היתה העונה הראשונה שלי במועדון, היתה לנו קבוצה מדהימה עם שחקניות מדהימות שלמדתי מהן המון. אורנה לא פחדה לזרוק אותי למים וככל שהתקדמה העונה הפכתי לשחקנית דומיננטית בקבוצהה "
(צילום: מוטי קלינגר)

 


"שחקניות מדהימות שלמדתי מהן המון. ביניהן לייני סלווין, שרי סם, קיה ווהן ומירב דורי."
(צילום: יעל דגן)

 


צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל.