עמי ברדה נפטר

הלך לעולמו מאמן הכדורסל הבכיר עמי ברדה והוא בן 51 במותו. ברדה אימן קבוצות גברים ונשים בכל הרמות ובכל הגילאים. הוא הותיר אחריו אשה ושני ילדים. אריק שיבק נפרד: "עמי היה איש נהדר ולב ענק, אהבתי אותו כמו משפחה כי כך הוא נתן לי להרגיש- אח"


| שי ברק

היום, בשעות הצהריים המוקדמות, נדם ליבו של מאמן הכדורסל עמי ברדה והוא כבן 51 בלבד. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים אחת קטנה כבת חמש, והרבה חברים קרובים מענף הכדורסל שהיה אהבתו הגדולה ביותר והחזיק אותו גם בתקופותיו הקשות יותר. בשנים האחרונות הוא אמנם סבל מבעיות בריאותיות אך בימים האחרונים מצבו היה טוב ומותו היכה בתדהמה את הענף.

עמוס (עמי) ברדה ז"ל, החל את קריירת האימון שלו בשנות ה-90 בהפועל תל אביב, לצידו של אריק שיבק. ברדה שהיה מאמן מוערך עבד גם מכבי ראשל"צ בליגת העל גברים. בגזרת הגברים אימן גם בין היתר בבת ים וברמלה מהליגה השניה, בלוד בארצית ובבית דגן. בבת ים אימן במשך עשרות שנים וגידל דורות של שחקנים. בשנים האחרונות אימן בנוער של עירוני רמת גן.

את עיקר הצלחתו בקריירת האימון, כמאמן ראשי, עשה בכדורסל נשים. כמאמן אליצור חולון הגיע בעונתו הראשונה לגמר גביע המדינה, והקבוצה השניה בה אימן בליגת העל היתה מכבי רמת חן. בשנת 2014 עשה עונה מצוינת והוביל את רמת חן לחצי גמר גביע המדינה ולחצי הגמר על האליפות לפני שנכנע לאליצור רמלה. בשנת 2015 עבר לאמן את עירוני בת ים בגברים, אך בהמשך חזר לכדורסל נשים לאליצור תל אביב בלאומית נשים והוביל אותן לפיינל פור.

ברדה החל את הקריירה כשחקן כדורסל במכבי תל אביב ובבת ים ואת קריירת האימון החל במחלקה של הפועל חולון. בשנים האחרונות עבד ברדה בעיקר במחלקות הצעירות בלוד ובבת ים.

אריק שיבק, חברו הקרוב של עמי ברדה, נפרד ממנו: "עצוב והמום אני כותב שורות אלה. עמי היה איש נהדר ולב ענק (קשה לי לכתוב עליו בלשון עבר), עזר והתחבר לכל הסובבים אותו. איש מלא מרץ ושמחת חיים, כך הוא חי וכך הוא אימן, מוטיבציית שיא כל הזמן. עבר תקופות קשות בחייו, שילם על כך אך חזר למסלול חיים טוב, בריא ומאושר.
אהבתי אותו כמו משפחה כי כך הוא נתן לי להרגיש – אח. יהיה זכרו ברוך, תהה מנוחתו בגן עדן".