בריאות או ספורט? - התפתחויות

אחרי סאגת ההפקרות שדרשה מרעננה להגיע לחיפה 24 שעות אחרי שהתגלתה שחקניות "חיובית" לקורונה. היום פחות מ-7 שעות מפתיחת משחקים, יש לפחות 6 שחקניות ממספר קבוצות שנחשפו לחולות מאומתות, תשובות לבדיקת קורונה ראשונה עוד אין - המשחקים, כרגע, עומדים להתקיים


| שי ברק

הילה קניסטר בר דוד, יושבת ראש מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים "פועלת על פי התקנות"  (צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה)

 

אתמול פרסמנו פה רצף כישלונות ומחדלים של מנהלת הליגה בכל הנוגע בניתור ואיתור מחלת הקורונה בין שחקניות ליגת על נשים, על אפס האכיפה בנוגע לצמצום מגעים שאינם נדרשים מחוץ למגרשים, אין בידוד בייתי ואין אכיפה של בידוד בייתי ואין שום דרישה מצד המנהלת לקיום בדיקות יזומות או דרישה לקבל תוצאות של בדיקות שהתקיימו (כולל מתי התקיימו, מה התוצאה ובעקבות איזו חשיפה - "דרכון רפואי"). 

היה נוח להתעלם ולדרוש ממכבי רעננה לסכן את בריאותן ולנסוע למשחק בחיפה, והיום המצב ממשיך להתדרדר ולהסלים.

3 שחקניות מקבוצת הכדורסל בנות הרצליה, שנחשפו לאותה חולה מאומתת במשחק נגד חיפה, ביצעו בדיקת קורונה, וטרם קיבלו את התשובות, עוד טרם הבנת התפשטות המחלה (בע"ה שכולן יהיו בריאות) בקבוצה, משחקן הערב בשלב זה מתוכנן להתקיים וטרם יצאה הודעת דחייה.

גם ברמת גן עלה החשש בעקבות דיווחים על שהייה באותו איזור בו שהה חולה עם תסמינים, אך קבוצה מיהרו לפעול, בידדו את השחקניות ששהו באותה העת במלון ושמרו על ההנחיות ועם עלות הבוקר שלחו את השחקניות לבדיקה פרטית. ככל הנראה המשחק יתקיים במועדו או לכל היותר, על מנת שלא לקחת סיכונים מיותרים, ידחה ביממה, מתוך אחריות עודפת וזהירות כפולה עליה מקפידים במועדון.

הערכת מצב תתבצע בהמשך היום.

תזכורת: לפני שבוע משחק ליגה שבוטל בבוקר, נקבע מחדש אחר הצהריים והתקיים בערב. היום שוב יתקיימו הערכות מצב בשעות הצהריים. כיבוי שריפות בגלל שום תכנון עתידי מסודר. 

 

עוד רבות ידובר ויסופר על האירועים שקדמו לשעה 12:00, 7 שעות לג'אמפ בול, תאמינו או לא, האירועים של 48 השעות האחרונות הזויים (סליחה זו מילה עדינה, שערורייתיים לא פחות), אבל המסקנה ברורה - הנושא לא מנוהל בשום צורה שהיא. 
התראות יצאו בכתבה אתמול, והן מוכיחות את עצמן כבר היום, הליגה איבדה את השליטה על המגיפה - אין יד מכוונת, אין נהלים ברורים, נשאר להתפלל לתוצאות "שליליות" ואז תצא בוודאי התגובה שהדרמה היתה מיותרת. הלוואי שכך, אבל אם לקחים לא יופקו "הגל השני" הוא עניין של זמן.

 

אז נכון, אנחנו נגד הפסקת הליגה. אין סיבה לעשות את זה. גם אפשר לומר שבענפים אחרים לא מקפידים על בידוד בייתי או שבענפים שונים מאלה לא עושים דבר אחר... אבל כשאין הקפדה על בידוד בייתי או צמצום מגע עם אחרים, אין הקפדה על מסיכות, אין הקפדה על בדיקות תכופות, אין הקפדה על שום דבר מאלה התוצאה - הפקרות חמורה משיגרה (ולהזכיר שאנחנו לא רק בתקופת קורונה, אלא בתקופת סגר ממש!) בתי קפה ומסעדות סגורים ובליגת העל הכל מתנהל כשבשנת 2019, ובתוך כל זה מחייבים שחקניות להגיע למשחקים ולסכן את בריאותן. נקודה למחשבה.