"הזריקות שלהם המשיכו להיכנס"

אכזבה עצומה במכבי תל אביב לאחר התבוסה לאנאדולו (109:77) באחת התצוגות החלשות של הצהובים בהגנה. זיזיץ': "לא הוצאנו לפועל את תכנית המשחק שלנו", וויליאמס: "הפסד כואב, אבל לא נישאר עם הראש למטה". (צילום: אלעד גולדשטיין, מכבי ת"א עמוד האינסטגרם הרשמי)


| רוני כהן

 

מכבי תל אביב הגיעה להתמודדות מול אנאדולו אפס עם תקווה לשמור על סיכוי להעפיל לפלייאוף, אלא שהטורקים ניפצו כל שביב אופטימיות שנותר כשהביסו את הצהובים 77:109. המשחק נחתם כבר ברבע הראשון בו אפס עלתה במהרה ליתרון דו ספרתי, כשככל שהדקות נקפו ההפרש תפח בעוד שחקני הקבוצה וצוות האימון נותרו חסרי אונים והמתינו לשריקת הסיום.

מעבר להפסד לכשעצמו, היכולת שהפגינו האורחים על הפרקט הניבה כאמור את אחת התצוגות החלשות של הקבוצה העונה (ולא שהיו חסרות כאלה). במשך רוב שלבי המשחק מכבי התקשתה להניע את הכדור ולקחה זריקות קשות בלחץ זמן או בפעולות אישיות חסרות תכלית. בעוד ההתקפה סבלה מחוסר תיאום וכישרון, ההגנה כלל לא היתה קיימת כשאנאדולו עשתה ככל העולה ברוחה והגיעה כמעט בכל פוזשן לזריקה פנויה לחלוטין. אם במחצית הראשונה חלק מהזריקות הללו יצאו החוצה ושמרו על הפרש סביר, במחצית השניה רובן צללו פנימה והתחברו יחד למטח שלשות שהעמידו את הטורקים על שיא יורוליג חדש עם 22 שלשות (ב-64 אחוזים). עם תצוגה כזו לא פלא שאנאדולו גם רשמה שיא מועדון בנקודות מדד עם 146 כאלה.

במכבי מתוסכלים מאוד מההפסד ומבינים שהסיכוי להעפיל לפלייאוף היורוליג כמעט ואבד לגמרי. אמנם הסיכוי המתמטי עדיין קיים, אבל ביכולת הזאת סביר יותר שהקבוצה תידרדר לשיפולי הטבלה מאשר שתילחם על מקומה בהצלבה, כשהמשחק אמש רק הדגיש את פערי הרמות בין הצהובים לבין יריבותיה על המקום בפלייאוף.

"זה הפסד כואב, אבל אנחנו לא יכולים ולא נישאר עם הראש למטה", אמר דריק ווליאמס בסיום במה שנשמע כבר כריטואל קבוע, "צריך לתת קרדיט לאפס, היה להם משחק טוב מאוד והכל הלך לטובתם מהדקה הראשונה. ניסינו ונלחמנו, אבל זה לא היה הערב שלנו". אנטה זיזיץ', שהיה נקודת האור היחידה בצהוב, הוסיף בתסכול: "לא הוצאנו לפועל את תכנית המשחק שלנו, לא השגנו מספיק עצירות בהגנה והזריקות שלהם המשיכו להיכנס. כשהשגנו קצת עצירות, לא קלענו מספיק טוב ולא הצלחנו לצמצם את הפער".