"הפסד קשוח עבורנו"

במכבי תל אביב מסכמים באכזבה את ההפסד לכוכב האדום בלגרד (84:77), במה שעשוי לפגוע בסיכוי של הצהובים להעפיל לפלייאוף היורוליג. דיברתולומיאו: "אני חושב שהגענו מוכנים, אבל פיגרנו רוב המשחק". (צילום: באדיבות הכוכב האדום)


| רוני כהן

 

היכולת ההפכפכה של מכבי תל אביב נמשכת לאחר שהצהובים רשמו הפסד נוסף ביורוליג, הפעם עם 84:77 מול הכוכב האדום, הפסד שיכול לעלות לצהובים לסיכוי בפלייאוף. מכבי הגיעה למשחק הזה בידיעה שניצחון על הסרבים הכרחי לא רק לשיפור המאזן אלא גם ובעיקר בשל העובדה שהמארחים מתחרים מולם על מקום בפלייאוף. במקום להפגין יכולת משופרת כראוי למעמד, חניכיו של אבן קרסו גם הפעם במשחק בו היה ברור לאורך כל ההתמודדות מי הקבוצה העדיפה.

היתה זו פעם נוספת בה ההגנה של הצהובים קרסה לגמרי, מבלי לספק מענה להתקפת היריבה. כבר בדקות הפתיחה הסרבים הניעו את הכדור ועברו את ההגנה של האורחים בקלות רבה כל הדרך אל הטבעת. גם בהתקפה לא נרשמה מגמת שיפור כשזריקות רבות של מכבי נלקחו תחת לחץ זמן, לרוב לאחר פעולות אישיות בהתקפה וביצועי סולו חסרי תועלת.

במכבי מאוכזבים מאוד מההפסד, שפגע כאמור בסיכויי ההעפלה של הקבוצה לפלייאוף. הנקודה הכואבת ביותר שהכריעה לדעתם את המשחק היה הריבאונד. במשחק בו הקבוצה צריכה להילחם על הפרקט, הצהובים איפשרו ליריבה שליטה מוחלטת בריבאונד, שבאה לידי ביטוי גם בהזדמנויות נוספות בהתקפה של הסרבים: בזמן שמכבי אספה 27 כדורים חוזרים, בהם 4 בלבד בהתקפה, הכוכב האדום ליקטו 46 ריבאונדים, 21 מתוכם בהתקפה.

"לא היינו עקביים ביותר מדי מהלכים ואפשרנו להם לקלוע סלים קלים. זה פגע בנו ברגעים המכריעים", ניתח אבי אבן את ההפסד, "הדבר שפגע בנו הכי הרבה היה הריבאונד בהתקפה. בכל פעם שחזרנו לא היינו מרוכזים מספיק כדי להתגבר ולשנות את המומנטום של המשחק. זה הפסד קשה".

"אנחנו מאוד מאוכזבים", הוסיף אנטה זיזיץ', "לא פתחנו את המשחק כראוי, וזה קשה לרדוף אחרי הקבוצה הזאת. ריבאונד ההתקפה היה המפתח לניצחון שלהם". ג'ון דיברתולומיאו סיכם: "זה הפסד קשוח עבורנו. רצינו לצאת מכאן עם ניצחון. מגיע להם קרדיט על איך שהם שיחקו ברבע הרביעי. זה אולם שקשה לשחק בו. אני חושב שהגענו מוכנים, אבל פיגרנו רוב המשחק והריבאונד הרג אותנו. כולנו אחראים לכך ונשתפר בזה".