היורוליג והיורוקאפ בוטלו

השחקנים ממש לא רצו לחזור, יו"ר ג'ורדי ברתומאו תמך בהם והקבוצות שרצו לחזור לא הצליחו להשיג את הרוב הדרוש בדירקטוריון. באופן רשמי עונת היורוליג הופסקה ללא הכרעה, כשאיתה גם המפעל השני - היורוקאפ. מכבי ת"א תוכל להתרכז מעכשיו בליגה. (צילום: www.euroleague.net)


| safsal

 

"אחרי שבדקנו את כל האופציות האפשריות, הוועד המנהל החליט לבטל את עונת 19/20 ביורוליג וביורוקאפ, וכן את טורניר הדור הבא ואת האקדמיה של היורוליג". כך הודיע היום באופן רשמי מפעל היורוליג, שכאמור החליט לסיים את העונה הנוכחית ללא הכרעה. היום (שני) התכנס דירקטוריון היורוליג בנוכחות 11 קבוצות החברות במפעל, לדון בהצעת המתווה לסיום הליגה בפורמט של טורניר מקומי באחת המדינות באירופה, אבל אחרי שלא הצליחו להשיג את הרוב ולאור התנגדות השחקנים הוחלט לדחות אותו. בפורמט הוצע להביא את כל הקבוצות למחנה אימונים מרוכז במדינה מסויימת, ולאחר מכן סיים את כל המשחקים שנותרו בליגה כולל שלב הפלייאוף באותו מקום. גם הצעות נוספות נשקלו אך לא נמצא הפיתרון המתאים.

בימים האחרונים שחקנים רבים מהיורוליג התבטאו נגד הרצון לחזור, כשהם מפחדים בעיקר על הבריאות שלהם ולא רוצים להיפצע. ארגון שחקני היורוליג מצידו הוציא הודעה רשמית שגם ציין כי השחקנים לא מעוניינים לחזור. לדעת השחקנים היה משקל חשוב בהחלטה, שהשפיעה גם על הקבוצות שהתלבטו וגם על יו"ר ג'ורדי ברתומאו שפתח את הישיבה בדעה הזאת.

"ללא ספק, זו ההחלטה הקשה ביותר שנאלצנו לקבל ב-20 שנות ההיסטוריה שלנו." אמר ברתומאו. "מסיבות שאינן בשליטתנו, נאלצנו לקצר את העונה המצליחה והמרגשת ביותר בתולדות הכדורסל האירופית. זה מגיע לאחר חודשיים וחצי בהם כל בעלי העניין בליגה שמרו על נחישותם ומיצו כל דרך אפשרית בניסיון להעביר עונה שלמה ומיוחדת במיוחד לאוהדים שלנו, שתשוקתם היא הכוח המניע לכל מאמצינו. זוהי המחויבות שלנו והתשוקה שלנו בכל עונה אחת, ולכן הביטול הזה בגלל דברים שמעבר לשליטתנו זה מעציב אותנו יותר מכל. עם זאת, נתוני שיא שמראים עד כמה המעריצים שלנו נהנו מהמשחקים עד היום נותנים לנו יותר אנרגיה מתמיד להתחיל לתכנן לעונת 2020-21 טובה עוד יותר".

 

בהודעת היורוליג התייחסו לביטול וציינו כי:

שמירה על בריאות ובטחון שחקנים, האוהדים והצוותים נשארה העדיפות הראשונה בקבלת ההחלטה; עקב ההתפשטות של הקורונה במדינות אירופה השונות לא ניתן להבטיח שכל הקבוצות יוכלו לערוך את מחנה האימונים ולהתכונן כראוי לחזרה למשחקים; כתוצאה המהקורונה גם לא ניתן להבטיח שכל הקבוצות יוכלו לטוס למדינה שתיבחר לארח; אם יקוצר מחנה האימונים לפחות מ-3 שבועות יגביר את הסיכון לפציעות בקרב השחקנים; כדי לשמור על הספורטיביות כל רעיון של שינוי הפורמט, מבנה המהשחקים או הקטנת מספר הקבוצות נדחה על הסף.