היו"ר החדשה - גל צברי

גל צברי היא יושבת הראש החדשה של א.ס רמת השרון. בהנהלה החדשה בראשות אלי רבי, קיבלה צברי את המפתחות לאחד התפקידים המשפיעים בכדורסל הנשים בעשרות השנים האחרונות ולמעשה תיכנס לנעליה הענקיות של רחל אוסטרוביץ'. אוסטרוביץ מברכת על המינוי: "מאמינה שהיא הדור הבא שיוביל וישפיע על קידום כדורסל נשים"


| שי ברק

 

כמו כל דבר שקורה בכדורסל הנשים, לא מפתיע שגם את הבשורה על מינוי יושבת ראש חדשה למועדון הפאר, א.ס רמת השרון, קיבלנו כדרך אגב בשורה השביעית בפוסט באינסטגרם. יובהר, מגיע לה הרבה יותר!

בכל ענף מתוקן ובכל סיטואציה אחרת כל מינוי בכיר כ"כ, בטח באגודה שנמצאת כבר 4 עשורים בצמרת ענף ספורט מצליח, ועל אחת כמה וכמה שנכנסת לאחד התפקידים המזוהים ומחייבים בכדורסל הנשים - היה זוכה לחשיפה גדולה יותר, בבמה מכובדת יותר....

ועדיין - גל צברי, היא יושבת הראש החדשה של א.ס. רמת השרון. צברי תיכנס לנעליה של רחל אוסטרוביץ' ותנסה להוביל את הקבוצה, האגודה, כדורסל נשים וספורט נשים בכלל, בחזרה למקום אליו שייך. נדמה, בלי כל ספק, שסט היכולות, הנתונים והכישורים של צברי הופכים אותה לבן אדם הטבעי והנכון לתפקיד המאתגר הזה.

גל צברי (28), נמצאת בכדורסל נשים כבר שנים רבות. היא עשתה את כל הדרך ועברה בכל תפקיד רלוונטי. את תחילת הקריירה עשתה כשחקנית בליגה הלאומית והארצית, היא שיחקה במועדונים כמו מכבי רמת חן, הפועל פתח תקווה, גני תקווה ואחרים. השלב הבא היה קריירת אימון בכל הגילאים, מבית הספר לכדורסל ועד נערות ואפילו בוגרות ארצית. 
לפני שלוש שנים צברי עברה לתפקיד מפתח בכדורסל הנשים כשעברה להיות חלק מהצוות המקצועי במועדון הפאר אליצור רמלה. צברי היתה חלק מהצוות שהביא איתו אלי רבי, היא שימשה כמנהלת הקבוצה אך בפועל עסקה כמעט בכל תפקיד בעונה מצוינת שהסתיימה עם התארים. צברי המשיכה לתפקידי ניהול נוספים כשבעונה שעברה תיפקדה כמנהלת הקבוצה ברמת השרון ולמדה להכיר את המערכת. את העונה הנוכחית החלה כמנהלת המקצועית במועדון מכבי גני תקווה, מתוך תחושת שליחות ושאיפה לגדל ולקדם את הדור הבא של שחקניות הכדורסל בישראל.

צברי זוכה להערכה רבה גם באיגוד הכדורסל ובשנה שעברה היא היתה מנהלת נבחרת הנערות בדרג א' באליפות אירופה וכיום היא בצוות המקצועי של נבחרת ישראל הבוגרת. במקביל היא נמצאת בישורת האחרונה של לימודי המשפטים ומשלבת בין כל עיסוקיה התמחות לקראת מקצוע עריכת דין.

כאמור, גל צברי מחליפה את רחל אוסטרוביץ' שהרגישה בקיץ האחרון מיצוי אחרי 34 שנות פעילות. צברי מתחילה את תפקידה בחתך גיל דומה לזה שבו אוסטרוביץ' הקימה (יחד עם אורנה אוסטפלד) את ל.כ.ן רמת השרון, והתשוקה שבה והאמונה שאפשר וצריך לשנות מזכירה את זו של אוסטרוביץ בתחילת דרכה.

רחל אוסטרוביץ, היו"ר (היוצאת) של רמת השרון ב-34 השנים האחרונות, מברכת על ההחלטה למנות את גל צברי לתפקיד בכיר ומשפיע בכדורסל הנשים: "אני יכולה להגיד לך שגל צברי שנפגשנו איתה לראשונה רק בעונה האחרונה (וחבל שלא היה זה קודם), היא אשה רבת כשרונות. אנחנו מאד אוהבות אותה, את המודעות, היכולות והחכמה שלה, ואני מאמינה שהיא הדור הבא שיוביל וישפיע על קידום כדורסל נשים". על השאלה האם יש לאוסטרוביץ עצה ליו"רית החדשה, ענתה: "העצה היחידה שאני יכולה לתת זה שתמיד תמיד תאמין שאפשר לעשות שינוי, ושלא תרתע ממאבקים בממסד. ואנחנו תמיד נהייה כאן לעזור אם תרצה."

 

 

(צברי ואוסטרוביץ על ספסלי רמת השרון, "שתמיד תאמין שאפשר לעשות שינוי")