שלשה מנצחת

מכבי רמת גן, ללא הידמן הסובלת מפציעה, הובילה אמנם שלושה רבעים נגד הרצליה. אך הקבוצה של המאומנת של דני גוט, ידעה להגיע טוב יותר למאני טיים ומחקה בעשר הדקות האחרונות פיגור דו ספרתי, עד שלשת ניצחון של נופר שלום, דקה לסיום וכעת הרצליה ורמת גן עם אותו המאזן לקראת המאבק על הפלייאוף העליון


| אייל לוסטיג

בתמונה: נופר שלום, שלשת ניצחון דקה לסיום (צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל)

 

מכבי עירוני רמת גן 59 - בנות הרצליה 64

עד ליום שני האחרון, מכבי ר"ג אחזה במאזן ביתי מושלם, לאחר שניצחה את ששת המשחקים  שהתקיימו באולמה. אולם לאחר ההפסד הביתי הערב 64-59, לבנות הרצליה במשחק שבו הרמת הגניות הובילו במרבית שלבי המשחק, החניכות של רועי לזר סופרות הפסד ביתי שני רצוף ורביעי בסך הכל.

ר"ג פתחה בחמישייה עם עדן רוטברג, מדיסון שה, טל לב, אלכס הארדן וקיילה הילסמן וללא נטישה היידמן הפצועה, מנגד בנות הרצליה עלו עם מרינה מייברי, טיה פרסלי, אבני סימיונוביץ', ויקטוריה מקוליי ונאג'יי פולארד וללא נוגה פלג פלץ הפצועה.

הילסמן הייתה הראשונה לעלות על הלוח עם נקודות ראשונות עבור קבוצתה, מנגד מקוליי קלעה את הנקודות הראשונות עבור קבוצתה וצמצמה את היתרון הביתי ל-2-4. הלבנות פתחו את המשחק טוב יותר ושלשה של עדן רוטברג העלתה אותן ליתרון 7, 2-9, 7:15 דקות מתחילת המשחק. שתי הקבוצות לא התעלו לרמה גבוהה מבחינה התקפית, עד ששלשה של מייברי צימקה את היתרון הביתי שוב לשתי נקודות בלבד. 7-9. מייברי והארדן החליפו שלשות והיתרון הרמת גני עמד על 10-14, 3  דקות לסיום עשר הדקות הראשונות. ריצת 0-5 של ר"ג אילצה את דני גוט לקחת פסק זמן ראשון, קצת פחות מ 2 דקות לסיום הרבע כאשר הכחולות היו בפיגור 10-19. מקוליי, שהייתה השחקנית הבולטת בהרצליה ברבע הראשון, ביצעה שתי עבירות מוקדמות ונאלצה לרדת לספסל על מנת שלא לספוג עבירה שלישית, מנגד תמר ברגל החליפה את קיילה הילסמן, שבלטה בר"ג. הרבע הראשון הסתיים בתוצאה 15-22 לטובת ר"ג.

הילסמן, שקלעה 17 נקודות במחצית הראשונה, הייתה הראשונה שהגיעה לספרות כפולות ברבע השני, לאחר שהעלתה את קבוצתה ליתרון 17-24, 8:30 דקות לסיום המחצית הראשונה. מנגד פולארד נפגעה ברגלה ונאלצה לרדת לספסל בכדי לקבל טיפול. שלשה של פרסלי צימקה את היתרון הביתי ל 20-24, אך קבוצתה לא ניצלה 3 הזדמנויות בהתקפה בכדי לצמצם עוד יותר את היתרון הרמת גני. רועי לזר לקח פסק זמן ראשון, 4:28 דקות לסיום המחצית הראשונה, כאשר קבוצתו הובילה 23-26. טל לב ביצעה עבירה שנייה, 2 דקות לסיום הרבע השני. המחצית הראשונה הסתיימה בסל עם הלוח של הארדן, שקבע 25-32 לר"ג.

מקוליי ביצעה עבירה שלישית, 19 שניות מפתיחת המחצית השנייה, אך בניגוד למחצית הראשונה לא ירדה לספסל. עדן רוטברג, שקלעה 4 נקודות בלבד במחצית הראשונה, העלתה בשלשה את קבוצתה 31-39 וכשאחריה המשיכה ריצת 0-5 נוספת של רמת גן, דני גוט נאלץ לקחת פסק זמן כאשר קבוצתו הייתה בפיגור דו ספרתי 31-44, פחות משבע דקות לתום הרבע השלישי.  נופר שלום בשלשה מהפינה צימקה במעט את היתרון הרמת גני, אך טל לב השיבה בשלשה משלה, כאשר על שעון המשחק נותרו 5 דקות. רוטברג בשלשה שלישית במחצית השנייה, העלתה את קבוצתה ליתרון שיא, 36-50, 2 דקות לסיום הרבע שנחתם בתוצאה 41-51 לטובת הקבוצה הביתית. 

הרבע האחרון היה סיפור אחר לגמרי. רועי לזר נאלץ לקחת פסק זמן, 58 שניות מתחילתו לאחר 2 סלים של ליהי עזורי ומרינה מייברי. מדיסון שה, בנקודות ראשונות הרגיעה מעט את קבוצתה, אך טעויות התקפיות של ר"ג ויכולת התקפית משובחת של ויקטוריה מקוליי הובילו לצמצום ההפרש. שלשה של פולארד הורידה את ההפרש ל 52-55, 5:18 דקות לתום המשחק. סל של מקוליי הקטין את ההפרש ל 54-55, 4:32 דקות לסיום הרבע הרביעי. לזר לקח פסק זמן נוסף לאחר סל נוסף של מקוליי, שהעלתה את קבוצתה ליתרון ראשון, 58-56, 3:31 דקות לתום ההתמודדות. טל לב, בשלשה נוספת קבעה 59-59, 1:55 דקות לסיום המשחק. נופר שלום בשלשה נוספת מהפינה מאסיסט של מייברי, העלתה את הרצליה ליתרון 62-59, כאשר נותרו 63 שניות לתום המשחק. רוטברג החטיאה ניסיון להשוות את המשחק מחוץ לקשת, ומנגד פרסלי לא הצליחה בזריקה מחוץ לקשת להגדיל את יתרונה של קבוצתה. לזר לקח פסק זמן נוסף, 19 שניות לסיום המשחק, אך איבוד כדור של הארדן ומנגד 2 קליעות מוצלחות של מייברי מקו העונשין קבעו 59-64  לטובת בנות הרצליה בסיום, שקלעה ברבע האחרון 23 נקודות מול 8 נקודות בלבד של ר"ג.

קלעו למכבי עירוני רמת גן:
קיילה הילסמן 22 נק' ו-14 ריבאונדים
עדן רוטברג 15 נק'
אלכס הארדן 14 נק' ו-14 ריבאונדים
טל לב 6 נק'
מדיסון שה 2 נק'.
שיחקו ולא קלעו: תמר בר גל ועידן שלוש.

קלעו לבנות הרצליה:
ויקטוריה מקוליי 22 נק' ו-10 ריבאונדים
מרינה מייברי  15 נק'
נאג'יי פולארד 11 נק'
נופר שלום 6 נק'
ליהי עזורי 6 נק'
טיה פרסלי 2 נק'
הדר חדד 2 נק'. שיחקה ולא קלעה: אבני סימיונוביץ'.

 

מרינה מייברי עולה מעל שה (צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת על נשים)