אירוע הוקרה לאורנה ורחל

ביום שישי, 28.1.22, תקיים אגודת א.ס רמת השרון אירוע הוקרה מיוחד לכבודן של אורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ. האירוע יתקיים במסגרת משחק הליגה בין רמה"ש ואליצור חולון (מהמחזור ה-15). לקראת האירוע נקיים שבוע הוקרה לשתיים באתר "ספסל" ואנו קוראים לכולם להגיע לאירוע המיוחד והחשוב הזה


| שי ברק"לא ניתן היה להתעלם מהעובדה שאורנה ורחל הקדישו את חייהן למענן של נשים וילדות שעוסקות בספורט ולכל מי שהיו שותפים ושותפות לענף.

בזכותן, נשברו לא מעט תקרות זכוכית, הענף זכה לאין סוף רגעי קסם, למשחקי כדורסל בלתי נשכחים ולאירועי שיא בזירה המקומית והבינלאומית.
אורנה ורחל היו נושאות הדגל במאבקים בלתי פוסקים לשיוויון, מול רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, בתי משפט ותקשורת ומההישגים שלהן הענף נהנה עד עצם היום הזה."
(אלי רבי, מנהל המועדון)

 

לפני שנה וחצי בקיץ 2020, הודיעו אורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ על החלטתן לעזוב את כדורסל הנשים בכלל ואת המועדון שהקימו, ל.כ.ן רמת השרון בפרט. בסוף אוגוסט קיבל אלי רבי את מפתחות ניהול המועדון מהשתיים והחל בעבודה כשזו שנתו השניה כמנהל המועדון.

העברת הקבוצה נעשתה בעיצומה של מגיפת הקורונה והעונה שעברה התאפיינה בעיקר בהגבלות התקהלות, סגרים וגם בידודים מה שהקשה לקיים את אירוע הפרידה, השבוע זה יקרה.

 

תודה ל.כ.ן - אירוע הוקרה

ביום שישי, 28.1.22 (11:45, אולם "אורנים") במסגרת משחקה של הקבוצה במחזור ה-15 בליגת העל (נגד אליצור חולון), תקיים הקבוצה את אירוע הפרידה מאורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ.

האירוע שייפתח ב-11:30, בהתכנסות הקהל ואירוע פתיחה שיקדם למשחק, יגיע לשיאו ב-11:45 בטקס ההוקרה שיתקיים לפני המשחק. באירוע יהיו נוכחים מאמנים, שחקניות ואנשי כדורסל רבים שיגיעו לכבד את נשות הספורט שיצרו, בנו וקידמו את מותג הכדורסל שנקרא כדורסל נשים.  ובמחצית המשחק מתוכנן להתקיים משחק ראווה בהשתתפות בכירות שחקניות העבר של א.ס רמת השרון.

בין לבין, כאמור, יתקיים גם משחק הכדורסל בין רמת השרון ואליצור חולון, כשרמת השרון שואפת להישאר בצמרת הליגה ובין 4 הקבוצות המובילות כדי להמשיך ולשמור על סיכוי לזכות באליפות, לראשונה מאז 2010.

לקראת המשחק אמר אלי רבי את הציטוט למעלה, והוסיף: "אני גאה לנהל את מועדון הכדורסל שהעבירו לידיי וזוהי הזדמנות נהדרת עבורנו להוקיר ולהעריך אותן ואת העשייה המבורכת שלהן. מוזמנות ומוזמנים להגיע, להוקיר ולעודד יחד איתנו את אורנה ורחל על תפקידן החשוב בפיתוח כדורסל הנשים וספורט הנשים בגאון."

 


(הלוגו, כפי שפורסם ב"מעריב" 09/86)

 

ל.כ.ן רמת השרון של אורנה ורחל

אורנה אוסטפלד היתה שחקנית כדורסל בליגה הראשונה, כשבשנת 1986, הקימה עמותה לקידום כדורסל נשים (ל.כ.ן). העמותה הוקמה במטרה למנוע נסיגה שחלה במעמד כדורסל הנשים בישראל, צמצום פעילות של הנבחרות הלאומיות וקיפוח מול כדורסל גברים (למשל, שלא ניתן היה לשתף שחקניות זרות באותם שנים), העמותה הוקמה בסיוע מנהלת הקרן החדשה לישראל, בראש העמותה עמדו אורנה אוסטפלד, לאה מלמד וטלי בירקאן. העמותה נועדה לשרת את הכדורסלניות הישראליות.

זמן קצר לאחר מכן, לצד המלחמה הכללית למען כדורסל נשים, הקימה אורנה אוסטפלד יחד עם רחל אוסטרוביץ את קבוצת הכדורסל של רמת השרון, ל.כ.ן רמת השרון. כדי להוות מודל למועדון צמרת ברמות הגבוהות ביותר, לפחות כמו קבוצות הדגל בגברים - והגיעה להכרה שכזו למשל כשבשנת 2008 חברת "אלקטרה" היתה הספונסרית של מכבי תל אביב גברים, ורמת השרון נשים. לא "סתם ספונסר", אלה כזה שמאמץ את קבוצות הדגל בגברים ובנשים וזו רק דוגמה אחת.

ל.כ.ן רמת השרון, העפילה לליגה הראשונה 4 שנים לאחר היווסדה ב-1990. שנה לאחר מכן העפילה לגמר גביע המדינה, בעשור האחרון של המאה ה-20 הפכה לקבוצת צמרת ולשיא הגיעה ב-1999 עם הזכיה באליפות הראשונה (98/99).

בסך הכל זכתה רמת השרון בתקופתן של אורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ ב-6 אליפויות ו-6 גביעים (מהם 3 פעמים בדאבל), והפכה למותג גם בכדורסל האירופי עם הגעה לגמר גביע רונקטי, חצי גמר יורוקאפ ופעמיים רבע גמר היורוקאפ.

במהלך השנים זכו אורנה ורחל בהערכה עצומה בארץ ובעולם, דוגמה נספר כבר עכשיו על שנת 2005, וגופיית הקבוצה שניתנה כמתנה לנשיא ארה"ב, ביל קלינטון, בבית הלבן.

 

שבוע הוקרה

לכבוד המאורע הנפלא והמרגש שאירגנו א.ס רמת השרון ומנהל המועדון, אלי רבי, לכבודן של רחל ואורנה, גם אתר "ספסל" ינצל את ההזדמנות לשבוע הוקרה לפועלן של השתיים למען כדורסל הנשים ובפרט למען רמת השרון, בשבוע של כתבות, ראיונות, פוסטים וזיכרונות.