כפ"ס מחזיקת גביע האיגוד!

לראשונה בתלודותיה הפועל כפ"ס היא מחזיקת גביע האיגוד! הערב, השלימה ניצחון כפול על אליצור עירוני נתניה וזכתה בתואר הראשון של העונה. שיר תירוש וגלי קונטס שמרו על התואר והן פעם שניה ברציפות מחזיקות הגביע. פרפרה ונחמה בלטו והניפו את הגביע עם הקפטנית מייברג


| safsal

הפועל כפר סבא 84 - אליצור עירוני נתניה 45

עם 34 נקודות יתרון מהמשחק הראשון, כפ"ס הגיעה הביתה כדי לחגוג את הזכייה בגביע עם משחק מקדים לפני. על השיטה וכמה שהמשחק הערב היה "מיותר", תוכלו לקרוא בסוף. הפתיח שייך לשחקניות. לשחקניות שתי הקבוצות למעשה. אחרי שנאמר את הברור מאליו, הפועל כפ"ס מחזיקת גביע האיגוד מהמוצדקות עם 73 נקודות הפרש בסיכום שני המשחקים, אפשר גם להגיד מילה אחת קודם על עירוני נתניה.

עירוני נתניה הגיעה למשחקי הגמר בסגל חסר מאד אחרי שאיבדה 3 שחקניות חמישייה בחודשים האחרונים. קרן בויס ולינוי ביטון נפצעו בחצי גמר הגביע והדר כהן הקלעית המובילה של הקבוצה התגייסה כך שלמעט עדן מצארווה נתניה הופיעה עם 2 שחקניות בנות 20-21 וכל היתר נערות שגדלו וגדלות במחלקה. מועדון שזו שנה שניה שלו בליגה הלאומית כבר רשם גמר גביע, הבמה כמעט הכי מרכזית בלאומית נשים, בשידור ישיר ומול אולם מלא נתנו כל מה שיש להן. נועם צמח נאבקת בצבע עם אגדת הכדורסל מיכל אפשטיין. מעיין זיידל, ליאל לייבוביץ, הילה יוגב ונעמה בר זיו נאבקו עם שחקניות ליגת על ונבחרות ישראל שיר תירוש, ליעד אורבך וקרן נחמה. הן לא עמדו בקצב אבל בהרבה משלבי המשחק גם לא נפלו מהן ועדן אסטטקאו אחת גם הפגינה משחק נהדר ו-19 נקודות הוכיחה שהיא שחקנית לרמות האלה. בנתניה ידעו שגביע הן לא ייקחו, אבל הן באו לשחק, להילחם, לכבד את המעמד וגם לבנות עוד שלב בעתיד המועדון.

לא רבים זוכרים (בכל זאת חלפו 3 שנות קורונה), אבל מחזיקות גביע האיגוד המכהנות הן שיר תירוש וגלי קונטס. השתיים זכו עם קבוצת הארצית של מכבי רעננה בגביע סנסציוני אי שם במרץ 2019 ומאז לא התקיימו עוד גמרים. אז תירוש וקונטס חזרו למעמד הגמר, הפעם בקבוצה הירוקה. הפעם עם ליעד אורבך, קרן נחמה, דרור מייברג ומיכל אפשטיין לצידן אבל הגביע אותו גביע, הזכייה אותה זכייה אז הן קלעו 82 שהספיקו לניצחון הפעם 84. ווינריות!
עבור המועדון הפועל כפ"ס היה זה גמר גביע ראשון וזכייה ראשונה בתואר לקבוצת בוגרות. הדרך לזכייה היתה הראויה ביותר, עם ניצחון חוץ ברעננה וניצחון כפול על הגליל העליון, עברה כפ"ס את יריבותיה לצמרת ושמרה על מאזן מושלם - ככה זוכים בגביע! התרגשות גדולה ואולם כמעט מלא סיפק חוויה נהדרת במשחק שכאמור זהות הזוכה לא עמדה בספק כך שקיבלנו למעשה שעה וחצי של חגיגות לפני ההנפה.

 

 

על המשחק אין הרבה מה לספר, אך בכל זאת בכמה משפטים רק נאמר שפתיחה טובה של אסטטקאו העלתה את נתניה ליתרון 6:4 והחזיקה עד שוויון 9, אחרי שלשה של נועם צמח. אז שלשות של נחמה ותירוש הרחיקו את כפר סבא תוך דקה עד 17:9 , שלוש דקות לסוף הרבע. חצי דקה אחרי היתרון כבר חצה את הדו ספרתי, אורבך ואפשטיין מהצבע העלו את כפ"ס עד 21:9 ובסך הכל ריצת 12-0 בשלוש דקות, לפני שהרבע שהסתיים 23:14 כשאחרי נקודות של שחר יום טוב, אסטטקאו בשלשה שלישית, לא ויתרה על המשחק.  עם שלשה חמישית במשחק וראשונה של ירוס קסה נתניה לא ויתרו וחזרו לפיגור חד ספרתי עד 23:17. אבל פרפרה ופעמיים יום טוב מהשלוש הקפיצו את התוצאה עד 32:18.
בכפ"ס התחילו לשתף את כל השחקניות בסגל ואחרי שקרן נחמה קלעה כמה ג'אמפים פנויים מחצי מרחק (15 נקודות במחצית הראשונה המצויינת שלה), שחר גרנות צלפה 5 נקודות רצופות. פעם מהפיכה מחוץ לקשת ופעם מתחת לסל אחרי מאסיסט יפה של מייברג ועם הנקודות של נחמה כפ"ס כבר עלתה ליתרון 45:22, 4 דקות להפסקה. בנתניה לא רצו להרים ידיים וחשוב היה לקבוצה להיראות טוב, אז דן ג'י לקח פסק זמן וממנו חזרה נתניה עם נקודות וגם הגנה טובה יותר שאיזנה את המשחק ועד ההפסקה הצליחה לעצור את כפ"ס על 5 נקודות בלבד, 50:28 במחצית, בהפרש כולל של 56 נקודות בסיכום שני המשחקים.
אסטטקאו פתחה את הרבע השלישי בשלשה לזכות נתניה, ובחמש הדקות הראשונות של הרבע המשחק המשיך להיות שקול סביב הפרש 20 הנקודות. סל החליף סל. מול אפשטיין ותירוש, קלעה עדן מצארווה 4 נקודול אישיות עד 57:35, רבע שעה לסיום. גם בכפ"ס התייחסו למשחק בשיא הרצינות ושיר תירוש ודרור מייברג לחצו קצת על הדוושה והתרחקו עד 64:37 בסוף הרבע השלישי, לפני הרבע שיוביל לגביע. הרבע האחרון היה לפרוטוקול. אחרי שלשה של מייברג ונקודות של פרפרה ההפרש צמח ל-30, 74:44 חמש דקות לסיום. הקבוצות שיתפו את כל השחקניות, נהנו מהכבוד, החוויה והאירוע ההיסטורי עבור שתיהן ובסיום חגיגה ירוקה גדולה בדרך להנפת גביע משותפת של דרור מייברג ושחקנית הבית אופיר פרפרה שהגיעה למשחק היישר מהטירונות וסיימה כקלעית הבולטת.
 
קלעו להפועל כפר סבא:
אופיר פרפרה 16, קרן נחמה 15, ליעד אורבך 10, שיר תירוש 8, שחר יום טוב 8, שחר גרנות 7, מיכל אפשטיין 7, דרור מייברג 6, גלי קונטס 3, עמית מלכה 2, רוני טמיר 2.  עוד שיחקו: עלמה כהן, אופיר וינטרוב
 
קלעו לאליצור עירוני נתניה:
עדן אסטטקאו 19, נועם צמח 5, עדן מצארווה 4, נעמה בר זיו 4, ירוס קסה 3, הילה יוגב 3, עמית כהן 3, מעיין זיידל 2, ליאל לייבוביץ 2.

 

 

משחק 1 - אליצור עירוני נתניה - הפועל כפ"ס 76:42

הפועל כפ"ס סימנה וי ראשון בדרך לזכיה בגמר גביע האיגוד, אחרי ניצחון חוץ במעל 30 הפרש על אליצור עירוני נתניה החסרה. כבר מהפתיחה יחסי הכוחות היו ברורים כשכפ"ס ניצחה את הרבע הראשון 17:4 (בהובלת ליעד אורבך ושיר תירוש) וההמשך היה דומה. ברבע השני האורחת אפילו הגבירה את קצב הקליעה של כש-שוב תירוש הובילה את ההתקפה ונעזרת בצמד שחקניות הבית אופיר פרפרה ושחר גרנות. ההפרש למעשה הוכפל ובהפסקה יתרונן של הירוקות היה 39:11.

במחצית השניה נתניה נראתה יותר טוב בהתקפה. הצעירות מעיין זיידל ועדן אסטטקאו הגיעו לזריקות טובות בצבע וייצרו נקודות, אבל זה לא באמת עזר כשכפ"ס המשיכה לעשות מה שהיא רוצה בהתקפה. אורבך קלעה 8 רצופות, תירוש כבר הגיעה ל-20 אישיות ובסך הכל 62:24 סוף שלישי. ברבע האחרון כפ"ס סוף סוף שיחררה קצת, ונתניה שהכניסה כדורים פנימה להדר כהן שהצליחה למזער קצת נזקים. אבל רק קצת. בסיום 76:42 לכפ"ס שדי סוגר את הסיפור לקראת הגומלין.

קלעו לאליצור עירוני נתניה:
מעיין זיידל 8, עמית כהן, הדר כהן ועדן אסטטקאו 7 כ"א, ליאל לייבוביץ 6, תמר כהן, ירוס קסה ועדן מצארוה 2 כ"א, הילה יוגב 1.

קלעו להפועל כפר סבא:
שיר תירוש 22, ליעד אורבך 14, דרור מייברג 9, גלי קונטס ואופיר פרפרה 7, שחר גרנות 6, מיכל אפשטיין 5, קרן נחמה 3, עלמה כהן 2, שחר יום טוב 1.

 

מילה לסיום על השיטה. גמר גביע האיגוד, המפעל המרכזי של האיגוד בכדורסל נשים שזה לנוכחות מרשימה של יו"ר האגף המקצועי ו-יו"ר ועדת נשים, יכול לקבל גם מעמד חגיגי יותר במשחק אחד, באולם מכובד עם כל מה שאיגוד הכדורסל יודע לייצר ולהעניק.  ביום גמרים חגיגי עם גביע האיגוד של הגברים או כחלק מיום גביעים לצד נערות וילדות. הפתרונות קיימים וגם הצדדים כולם יהנו מערב שכל העיניים לבמה המרכזית לשחקניות הווה ועתיד במשחק כל-ישראלי. ולא כזה שמגיעים אליו עם 34 הפרש, כשכל הנוכחים יודעים שהמשחק לפרוטוקול.
נכון, גם היו גמרים דרמטיים כמו הגמר הקודם בין רעננה והגלבוע או אותו גמר זכור בין בני יהודה ועמק יזרעאל, אבל לגביע חוקים משלו נהוג לומר? אז למה לא לעשות את זה גם בגביע האיגוד? נקודה למחשבה.