"בואו נראה צביעות מה היא"

לאור הדיווחים השונים באתרי הספורט על הרצון של שחקני מכבי ת"א ליצור סוג של מחאה, התגובות לא מאחרות לבוא. יו"ר עירוני נס ציונה יניב מזרחי העלה לפייסבוק שלו פוסט כועס, בו הוא מפרט איך "התנהגות מכבי ת"א לאורך משבר הקורונה היא אך ורק על פי מה שמשרת אותם. "


| safsal

 

למקרה שפספסתם, קצת רקע. באתר ערוץ הספורט עלה הבוקר דיווח על כך שלכאורה עומרי כספי ניסה לשכנע שחקנים מהיריבה העירונית להצטרף לחרם על הליגה אם לא יהיו הקלות בתנאי הבידוד. הנהלת האדומים מיהרו לגנות את ההצעה, במכבי ת"א הגיבו שמדובר רק בשיחה אקראית. בנתיים התגובות מהכדורסל בארץ ממשיכות לזרום, כשתגובה עצבנית במיוחד הגיעה מכיוונו של יו"ר עירוני נס ציונ - יניב מזרחי. כך הוא רשם היום בפייסבוק האישי שלו:

 

" קראתי באתר ערוץ הספורט ששחקני מכבי מתכננים חרם או כמו שרשום בכותרת הקלות או חרם. אני מאד רגיש למילה הזאת ולכן חשוב לי להדגיש כמה נקודות. בואו נראה צביעות מה היא. התנהגות מכבי ת"א לאורך משבר הקורונה היא אך ורק על פי מה שמשרת אותם.

זה התחיל עוד מחודש מרץ, כשהקורונה התחילה בארץ, נלחמו לנסוע למוקדי קורונה(ולנסיה).
לכאורה הפרו הוראות של משרד הבריאות (חזרו מולנסיה ולא נכנסו לבידוד).
אירחו משחק בית, בכל אמצעי התקשורת פורסם שאין קהל במקביל דאגו להכניס כמה אלפים שבכל זאת הגיעו.
נלחמו והביאו לארץ את ויטוריה(נכון לאותו זמן מוקד קורונה רציני ביותר).
הבטיחו בידוד מוחלט של הספרדים ובפועל השחקנים הלכו ברחוב ההומה והתערבבו בין האנשים שעברו שם.

בזמנו, לא שמעתי אף שחקן מכבי דורש שיעשו לו בדיקות או שהוא לא מוכן לשחק נגד השחקנים של ויטוריה - ג’ייק כהן אף התבטא בציניות אחרי המשחק ואמר שהוא מבין שהם 'עבריינים'. אז, זו הייתה בדיחה בשבילו.

הצביעות הגדולה ביותר הגיעה בהצבעה על שאלת חזרת הליגה, אז החליטו להימנע. בכל הישיבות במנהלת הם היו בראש העמדה לסגור את הליגה! כולל בישיבה המכריעה שהם הצביעו בעד סגירת הליגה ורק אחרי שראו שאין רוב שינו לנמנע. את הטיעונים לדחיית ההחלטה לגבי פתיחת הליגה באותה ישיבה אני אמנע מכם כדי לשמור על מעט מכבודם (אם נשאר כזה). שלא יתנו לכם להתבלבל לרגע! יומיים אחרי שהתקבלה ההחלטה להחזיר את הליגה הם הודיעו שאם היורוליג חוזר הם ישחקו רק ביורוליג (כמובן בניסיון להשפיע על הגורמים ולסגור את הליגה), איפה הייתם בכל הדיונים?

הצביעו בעד החזרת היורוליג (למרות שמתווה היורוליג מדבר על בידוד במלון).

אם עוד היה ספק למה הם פועלים נגד הליגה אז בעלי המועדון אמר את דעתו על הליגה הישראלית, בקולו, בראיון בטלוויזיה. אני מודה ששמעתי את הדברים, שעד אותו ראיון סירבתי להאמין שמישהו באמת חושב ככה, והזדעזעתי. מהרגע שהיורוליג הודיע שנסגר הם
מתקיפים באופן חסר תקדים את הליגה באופן מאורגן ובכל החזיתות. בציוצים של בעלי תפקידים, כולל שחקן שמראש הודיעו שלא חוזר לשחק ושחקן אחר שמודיע שיפר את הוראות משרד הבריאות והנה גם הראשונים להיתפס ברחוב בערב בניגוד להנחיות. שכחו רק לציין שלכל השחקנים שלהם מובטח השכר, להבדיל מכל שאר השחקנים בליגה בשל ההסכם של היורוליג.

אם זאת לא צביעות אני לא יודע מה כן.

אנחנו נחושים לקיים את הליגה הישראלית והליגה תתקיים כי מלבדם כל שאר הגורמים מאד רוצים לחזור לשחק וגם התחייבו לכך בהסכם, כל התנאים היו ידועים מראש, כל הזרים "החוזרים" והחדשים חתמו מרצונם בקבוצות על חוזים עם סעיפי קורונה ובידוד. הישראלים הסכימו ברוב גדול מאוד למתווה החזרה. אנחנו מחבקים את מי שרוצה להיות חלק מהליגה. מי שלא מתאים לו מוזמן להישאר בחוץ. נבין אותו ונחבק אותו כשירצה לחזור אבל שלא יקלקל לכולם.

בעוד 13 יום הליגה חוזרת, אז בואו נעביר את השיח ונחזור לדבר על כדורסל ולא על ניסיון המחטף שקבוצה אחת מנסה לעשות במסווה של חופש הביטוי. כי כשהם רוצים הם יודעים לטפל בשחקנים כדי שיתיישרו עם מה שמשרת את אינטרס המועדון.

תנו לי להגיד לכם דבר אחד, בזכות חזרת הליגה התאפשר לכולנו לחזור למה שאנחנו הכי אוהבים ,מאות אם לא אלפי משפחות שמתפרנסות מהכדורסל ומכל מה שמסביב לו יצאו ממעגל האבטלה, ונחזיר את החיוך לעשרות אלפי אוהדי הכדורסל הישראלי. אנחנו מכבדים את הוראות והמלצות משרד הבריאות ופועלים להשיג הקלות - כאלה שמצד אחד ישפרו את חייהם של השחקנים ובמקביל ישמרו על בריאותם. מהשיחות הרבות שאני קיימתי השחקנים מקבלים ומכבדים את העמדה הזו. נקווה לבשורות בנושא הזה בקרוב.

לא יודע מה איתכם אני כבר מתרגש ולא יכול לחכות.
ומסר אחרון לסיום - עוד 13 יום מתחילים. נקודה. השעון מתקתק...
"