לאומית: טורניר ה- 3X3 יוצא לדרך

קבוצות? יש. לוח משחקים? יש. בסיס לשינויים? גם את זה יש. מתווה ליגת 3 על 3 של הליגה הלאומית ואיגוד הכדורסל פורסם. 4 טורנירים מתוכננים לנו (האחרון טורניר גמר), בתקווה שגם הליגה תצא לדרך בקרוב. לא מכירים עדיין את ענף ה-3*3? תקציר בפנים. (צילום: ליגה לאומית)


| אלירן כהן

 

אם לא תהיה כאן איזו התפרצות שלישית בלתי צפויה, טורניר ה- 3 על 3 של פיב״א, בו נוטלות חלק כל קבוצות הליגה הלאומית, יצא לדרך כבר ביום שלישי הבא (27/10). משחקי ה- 3 על 3 יפרשו על פני ארבעה טורנירים שונים. הראשון שבהם, כאמור, יצא לדרך כבר ביום שלישי הבא ויערך באולם זיסמן בר״ג בין השעות 15:00 ל- 20:00. יתר הטורנירים ייערכו בימי שלישי העוקבים או בימי שישי של אותם השבועות בהנחה ומשחקי הליגה הלאומית יחזרו - ואלה ייערכו באולמות בקריית אתא ובאשדוד. בטורניר הרביעי, שייערך בחודש דצמבר, יטלו חלק 12 הקבוצות הטובות בתחרות.

אז מה מחכה לנו ביום שלישי הקרוב? אל 15 קבוצות הליגה הלאומית התווספה נבחרת העתודה שתשלים ל- 16 ותעשה את המתמטיקה לפשוטה יותר. אלה הם הבתים:

בית A - הפועל גליל עליון, הפועל עכו-מטה אשר, מכבי קרית מוצקין, עירוני קרית אתא.
בית B - הפועל עפולה, מכבי הוד השרון, עירוני רעננה, אליצור עירוני נתניה.
בית C - א.ס רמת השרון, הפועל ר"ג גבעתיים, מכבי עירוני ר"ג, נבחרת העתודה.
בית D - אליצור איתו אשקלון, מכבי אשדוד, אליצור יבנה, הפועל חבל מודיעין.

בכל בית, כל קבוצה תשחק האחת נגד השניה - 24 משחקים, 12 משחקים על כל סל, שיחלו בשעה 15:00 ויסתיימו בשעה 18:00. שתי הראשונות מכל בית יעפילו לרבע גמר הפלייאוף שיחל בשעה 18:30, כאשר מוליכת בית A תפגוש את סגנית בית C, מוליכת בית B תפגוש את סגנית בית D, ואת החישובים שנותרו כנראה שתצליחו לחשב בעצמכם. המנצחות ברבע הגמר הראשון והשני (כפי שפורטו לעיל) יתמודדו בחצי הגמר. שתי המנצחות האחרות (שהשארנו לכם לחשב כתרגיל) - יפגשו בחצי הגמר השני (שניהם מתוכננים לשעה 19:00). משחק הגמר יערך ב- 19:15. כך לפחות התכנון.

 

אז מה זה בכלל 3 על 3? אם עדיין לא נתקלתם בענף, דעו לכם שאתם ממש לא מעודכנים. הענף הולך וצובר תאוצה וגם אמור להיכנס למשחקים האולימפיים בעתיד. נבחרות ישראל השונות רשמו לא מעט הישגים בתחום בשנים האחרונות, כולל מדליית ארד של נבחרת הנוער לפני שנה באליפות אירופה ומקום רביעי לנערות באליפות עולם ב-2015.

החוקים בקצרה: לכל משחק ירשמו ארבעה שחקנים, 3 על המגרש כשהחילופים יתבצעו ללא התערבות מאמן. אגב בטורניר הנ"ל כל קבוצה יכולה לרשום 6 שחקנים שייצגו אותה בטורניר, ולבחור בהתאם לכל משחק רביעיה. סל שווה נקודה, שלשה היא שתיים. עבירות אישיות לא ייספרו אבל אחרי העבירה הקבוצתית השישית תזכה היריבה לזריקת העונשין. החל מהעשירית כבר יהיו לה 2. התקפה מוגבלת ל- 12 שניות ומשחק בודד ל- 10 דקות, או עד שהקבוצה הראשונה מגיעה ל- 21 נקודות.

התבלבלתם קצת? מודים שבהתחלה גם אנחנו, אבל מבטיחים לכם שיהיה מבלבל עוד יותר לראות את השחקנים מצליחים להסתגל לחוקים המיוחדים של הליגה ואחרי שבועיים מנסים להתאים את עצמם חזרה לחוקי הכדורסל הישנים והמשעממים. אבל ת׳כלס, מה זה כבר משנה? העיקר שיהיה לנו כיף. ובריאות לכולם.