הליגה הלאומית נרשמה ל-3*3

אחרי שהאחות הגדולה נרשמה לליגה הבלקנית, במנהלת הליגה הלאומית חיפשו רעיון יצירתי משלהם שיאפשר להם לחזור להתאמן. התוצאה - קבוצות הליגה ירשמו את השחקנים לטורנירי 3*3 הבינלאומיים של פיב"א. הרעיון אכן מקורי, אבל לא ברור האם הוא פרקטי ויתן להם את האישור המיוחל. (צילום: הראל שורצברג)


| safsal

 

מנהלת הליגה הלאומית הודיעה הבוקר כי היא מצאה את הפתרון לחזרה לאימונים של קבוצות הליגה - בדמות הרשמת שחקנים לטורנירי ה-3*3 של פיב"א. המהלך בא כנראה בעקבות ההצלחה של ליגת העל עם הרשמת הקבוצות לליגה הבלקנית, מה שאפשר להן לחזור מיידית לאימונים. אבל עם כל הכבוד למקוריות של המנהלת והקבוצות, האם הפתרון הזה הוא באמת פתרון?

ענף כדורסל ה-3*3 בהחלט צובר תאוצה בשנים האחרונות, ונבחרות ישראל השונות מביאות לנו לא מעט הישגים בו. מעבר לתחרויות של הנבחרות, פיב"א מקיימת גם סבב 3*3 אליו ניתן להירשם גם כקבוצות. אבל, וזה אבל גדול, נראה שכרגע הסבב הזה בשהבתה בגלל משבר הקורונה. אז האם יהיו טורנירים שניתן להירשם אליהם בקרוב? וגם אם כן - האם הקבוצות באמת ישלחו שחקנים לטורנירים האלו? והאם מבחינת משרד הבריאות הטורנירים האלה בכלל נחשבים להשתתפות באירופה...?

היתרון הגדול של הליגה הבלקנית, זה שהיא נערכת כאן בישראל ואין טיסות ובדיקות ושאר ירקות. מה יהיה על שחקני הליגה הלאומית? האם יכינו במיוחד בשבילם טורניר סטריטבול מקומי? כמו כן, אל תשכחו שקבוצת סטריט בול היא לא קבוצת כדורסל. בכל קבוצה של 3*3 יש 4 שחקנים, אז יעשו אימונים רק לשחקנים האלו? בקפסולות? יביאו את הקבוצות להתאמן ביחד? ועוד לא נגענו אפילו במשחקי אימון.

קיצר, רעיון יפה של המנהלת, באמת. לא בטוחים שהוא פרקטי כמו פתרון הליגה הבלקנית. אבל אם זה יעזור אפילו בקצת, גם אם רק חלק מהשחקנים יחזרו להתאמן או להתאמן בקפסולות, אז שאפו, המטרה הושגה. בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

עוגן יוחננוב, יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, התייחס למפעל החדש: "אני שמח שמצאנו פיתרון יצירתי ומאוזן אשר מקובל על כולם ומאפשר לכלל הליגה להתאמן ללא יוצא מן הכלל. מנהלת הליגה הלאומית תמשיך לפעול לטובת הקבוצות בשקט ובשיקול דעת, והכל על מנת לייצג את הקבוצות נאמנה. אני מאחל בהצלחה לקבוצות".