לב ירושלים מחזיקת גביע!

העולה החדשה, לב ירושלים, סיפקה קונצרט של כדורסל על הבמה המרכזית של כדורסל נשים. עם גמר ראשון בתולדותיה היא כעת עם 100% הצלחה וגביע ראשון. שיר תירוש הצטיינה עם 23 נק' ו-9 אס'. גביע ראשון גם לפלג כמאמנת.


| safsal

הפועל לב ירושלים 87  - אליצור רמלה 74

זו ללא ספק אחת ההפתעות הגדולות במעמדי גמר גביע המדינה, כשירושלים, העולה החדשה בפעם הראשונה במעמד ניצחה את הקבוצה הכי מעוטרת, מוליכת הליגה שטרם הפסידה העונה אליצור רמלה. 

אבל מן הצד השני, קשה בכלל לחשוב שצריך להיות מופתעים כשאת מדי ירושלים לובשת, אחת, שיר תירוש.  מאז ששיר תירוש נערה, כל גמר, כל טורניר, גביע, אליפות, תיכונים, לאומית ועכשיו גם ... גביע המדינה! 100% הצלחה, הווינרית הכי גדולה שיש. והערב לקחה את הקבוצה על הכתפיים שלה, סיימה גם כקלעית המובילה עם 23 נקודות, גם עם 9 אסיסטים. הכי טובה שעושה את החברות שלה להכי טובות והביאה גביע למועדון מהבירה.

אבל ירושלים היתה יותר מ"רק" שיר תירוש. ירושלים סיפקה תצוגת כדורסל אדירה, היא הדהימה את רמלה עם ההכנה למשחק, עם האנרגיות והמלחמה בהגנה, עם 40 דקות אינטנסיביות. המשחק נפתח ביתרון דו ספרתי לירושלים ברבע הראשון, רמלה ניסתה לברוח אבל זו היתה הצגה של קבוצה אחת אדומה בניצוחה של המאמנת, לימור פלג, שהביאה את הקבוצה שלה לשיא והשאירה אותה שם כל הערב עד להנפה.

אבל ירושלים זו לא רק שחקנית מצטיינת או מאמנת חדה ומוכשרת. ירושלים זה גם ארגון, הפקה, קבוצה חדשה וצעירה שמצליחה למלא יציעים באוהדים אדומים. כדורסל נשים ראוי שתהיה לו ירושלים בגמר, ירושלים היתה ראויה למעמד, הקהל שלה והמועדון ראוי שיהיה לו גביע.

והסגנית? אליצור רמלה ראויה גם היא להרבה מחמאות, רק שבמקרה של רמלה זה לא ינחם או יעודד. רמלה רצתה להחזיר לעצמה את הגביע אחרי 4 שנים שלא זכתה בו, לספר על ההתעלות ברבעים השני והשלישי, החזרה מפיגור 13 ליתרון, המשחק הנהדר של עדן רוטברג (27 נקודות) המאבקים הבלתי מתפשרים על כל כדור ועד המהפך בתחילת הרבע האחרון והיתרון 64:62, הם נכונים אבל לא מועדדים קבוצה שמחפשת תארים. ובכל זאת נפרגן, לקבוצה ולקהל שכמו הקהל של ירושלים מילא את חצי האולם השני ובבית מכבי מלא וצבעוני היתה יופי של הפקה. בה

 

 

המשחק עצמו הצדיק את המעמד, סיפק אנרגיות, קאמבקים מהפכים ודרמות. הקבוצה האנדרדוג מירושלים פתחה טוב את ההתמודדות בהובלה הודיה קבדה הצעירה, עם 6 נקודות ירושלים ברחה ליתרון מהיר 7-0 ואחריו ליתרון דו ספרתי 16:6 באמצע הרבע הראשון עד יתרון השיא במשחק 25:12. רמלה לא מצאה את ההרכב שבא לשחק, לחץ, התרגשות ואובדן ביטחון מהפיגור המוקדם הקשו עליהן לתפקד בפתיחה, אבל סימס וג'קסון הצליחו קצת להקטין את ההפרש עד סוף הרבע 25:17. בפתיחת הרבע השני אליסה בארון (במשחק מצוין גם שלה) הצליחה להחזיר את ירושלים ליתרון דו ספרתי עם שלשה מהירה, ירושלים המשיכה לשלוט אבל רמלה יצאה מההלם, שיפרה את ההגנה ובמשחק טוב של רוטברג וסימס הצליחו להוריד את ההפרש למינוס 4 בלבד בהפסקה בעיקר מקליעות מחוץ לקשת, אבל ירמלה עם מחצית של 14 מ-45 מהשדה היו חייבות להשתפר וזה אכן מה שקרה ברבע השלישי. שיר תירוש עוד הצליחה בשלשה לשמור את קבוצתה ביתרון 4, אבל עדן רוטברג ב-4 נקודות רצופות הפכה והעלתה את רמלה ליתרון ראשון באמצע הרבע השלישי 49:46. המשחק הפך לצמוד בו היתרון מחליף ידיים ותירוש עם 2 שלשות החזירה את ירושלים ליתרון 51:49. הנדנדה המשיכה וסימס חתמה את הרבע בנקודות ויתרון 3 לקבוצתה (61:58).

הרבע האחרון עוד החל צמוד, עדן רוטברג ותירוש המשיכו להחליף שלשות ואחרי יתרון 64:62 לרמלה, הצהובות נתקעו, ירושלים חזרה לשמור מצוין, היתה ראשונה לכל כדור, טסה למתפרצות ברחה עם 11-0 ליתרון 9 נקודות ומשם רמלה כבר לא הצליחו לחזור (73:64). רמלה ניסתה, ההפרש עוד ירד ל-4 נקודות, 3 דקות לסיום אבל ירושלים לא נתנה למשחק לברוח לה, ידעה להגיב והכריע אותו בניצחון גדול - בדרך להנפה.

 

קלעו בלב ירושלים:
שיר תירוש 23 (9 אס'), אליסה בארון 17, סטאשה קארי 17 (12 ריב'), בריאנה ריצ'רדסון 14, הודיה קבדה 11, נור כיוף 5.

קלעו לאליצור רמלה:
עדן רוטברג 27, ג'ני סימס 22 (10 ריב', 8 אס'), ג'סיקה ג'קסון 8, ימייה מוריס 8, צליל וטורי 6, אופיר לביא 3.