"אפשרו לכ"כ הרבה שחקניות להגשים את עצמן"

ליעד סואץ קרני ששיחקה ברמת השרון ב-3 קדנציות שונות בין 97' ל-09', מספרת על האירועים הגדולים הזכורים לה ועל מה שאורנה ורחל היו בשבילה כשחקנית כדורסל ולא רק. ביום שישי 28.1.22 בשעה 11:45, תערוך א.ס רמה"ש אירוע הוקרה לאורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ


| שי ברק

ליעד סואץ קרני וג'יה פרקינס מניפות את צלחת האליפות 2008 (צילום: מוטי קלינגר)

 

תודה ל.כ.ן - אירוע הוקרה

ביום שישי, 28.1.22 (11:45, אולם "אורנים") במסגרת משחקה של הקבוצה במחזור ה-15 בליגת העל (נגד אליצור חולון), תקיים הקבוצה את אירוע הפרידה מאורנה אוסטפלד ורחל אוסטרוביץ.

האירוע שייפתח ב-11:30, בהתכנסות הקהל ואירוע פתיחה שיקדם למשחק, יגיע לשיאו ב-11:45 בטקס ההוקרה שיתקיים לפני המשחק. באירוע יהיו נוכחים מאמנים, שחקניות ואנשי כדורסל רבים שיגיעו לכבד את נשות הספורט שיצרו, בנו וקידמו את מותג הכדורסל שנקרא כדורסל נשים.  ובמחצית המשחק מתוכנן להתקיים משחק ראווה בהשתתפות בכירות שחקניות העבר של א.ס רמת השרון.

בין לבין, כאמור, יתקיים גם משחק הכדורסל בין רמת השרון ואליצור חולון, כשרמת השרון שואפת להישאר בצמרת הליגה ובין 4 הקבוצות המובילות כדי להמשיך ולשמור על סיכוי לזכות באליפות, לראשונה מאז 2010.

 

 

ליעד סואץ קרני, התחילה את הקריירה הבוגרת בל.כ.ן רמת השרון של אורנה ורחל, בעונת 97/98. בקבוצה היו אז סו וויקס וגם טלי נוי, נעמי קולודני, אינה בוטנקו, סיגי טרבלסי ואחרות. בספט' 97' היתה סואץ-קרני בת 16 וחצי, במשחק האירופי הראשון שיחקה 30 דקות ואף קלעה 6 נקודות. בעונה 01/02 שיחקה בקבוצה וזכתה איתה בדאבל. אחרי קריירה במכללות ובאירופה, חזרה סואץ קרני הביתה והובילה את רמה"ש לאליפות נגד אליצור רמלה, בעונת 08/09.

 

"לא יכולה אלא להודות לאורנה ורחל על כל השיחות ועל המפעל חיים שלהן" / ליעד סואץ קרני

שיחקתי בשלוש קדנציות שונות ברמה"ש וסה"כ ארבע שנים.

בתקופה הזו זכינו יחד ב-3 אליפויות ובגביע אחד. עונה אחת ביורוליג וביורוקאפ הגענו עד לחצי הגמר.  כל עונה הייתה מיוחדת כל כך ויש לי מיליון זכרונות. כמו למשל מהמשחק נגד פארמה, שניצחנו את הגומלין בהפרש הנכון (16 הפרש) אחרי שבשלושים השניות האחרונות הצלחנו לקחת שלושה ריבאונד התקפה אחרי זריקות עונשין ועלינו שלב לרבע הגמר. או מסדרת הגמר, שהתקיימה בהמשך אותה עונה, סדרת הגמר שלטעמי הייתה הכי טובה אי פעם. שיחקנו נגד כרמיאל, כשבמשחק על הביתיות קלענו, בכרמיאל, פעמיים מהחצי. עונת הדאבל 01/02 עם כדורסל הכי קבוצתי ויפה שאני אי פעם חוויתי בקבוצה הכל אירופאית.

עונת האליפות ב-2008, עם אבוני הופמן וג'יה פרקינס היתה העונה שהכי צחקתי בה בחיים.

כל עונה היתה עבורי עולם ומלואו והכל יתאפשר בזכות המפעל חיים המדהים של אורנה ורחל.

אורנה נתנה לי את ההזדמנות הראשונה שלי לשחק בליגת על, כשהייתי בת 16. מה שזכור לי הכי הרבה מאותה שנה זו התחושה שלא נתנה לי הנחות והתייחסה אליי כמו לכולן על המגרש. חטפתי מכות כל אימון אבל לא ריחמו עליי. אורנה דרשה ממני ובאותה נשימה גם נתנה לי את כל הבטחון כשעליתי על המגרש ואם הגיע לי לשחק שיחקתי. היא לא הוציאה אותי, נגיד, בדקות סיום רק  כי הייתי צעירה וחסרת ניסיון, מי שטובה שיחקה.

מחוץ למגרש היו המון שיחות על פמיניזם… במיוחד על כוחה של שפה ואיך אנחנו צריכות לדבר על עצמנו בלשון אישה, ולמרות שהיה לי קשה ליישם (עד היום זה מאמץ מחשבתי בשבילי), היום כאישה בת 40 עם ילדה בת 9 אני פתאום מסתכלת על כל השיחות שלנו בעיניים אחרות לגמרי ולא יכולה אלא להודות לאורנה ורחל על כל השיחות ועל המפעל חיים שלהן, שאיפשר לי ולכל כך הרבה שחקניות להגשים את עצמן.

 


תמונת אליפות 2008 (צילום: יעל דגן)

 

"נס פארמה"

בפברואר 2001 התקיימו אחד המשחקים הדרמטיים שידע הענף. בשלב שמינית הגמר פגשה רמת השרון את לבזיני פארמה ובמשחק הראשון הפסידה 78:65. כדי להעפיל לשלב הבא נדרשה רמה"ש לנצח בבית ביותר מ-13 נקודות. לעיניי 900 אוהדים הובילה רמה"ש מהפתיחה, אבל בהפרשים שרחוקים מהיעד ולקראת הרבע האחרון התוצאה היתה "רק" 62:65, מרחק 10 נקודות מהיעד. אז הגיע הרבע האחרון הדרמטי אותו ניצחה רמה"ש 20-32 השיגה את ההפרש הדרוש, כפי שסיפרה ליעד סואץ קרני, והעפילה לרבע הגמר במשחק אדיר של מאוודי מאביקה עם 43 נקודות. משם המשיכה רמת השרון עד חצי הגמר, ניצחה במשחק הראשון את בוטאספור (20 נק' של אלומה גורן, 30 נק' של ויקי הול), אבל הפסידה בגומלין ובסופה של עונה סיימה במקום השלישי.

 

 

   

"מאורנה אוסטפלד קיבלתי את ההזדמנות הראשונה שלי לשחק בליגת על, כשהייתי בת 16... אורנה דרשה ממני ובאותה נשימה גם נתנה לי את כל הבטחון כשעליתי על המגרש ואם הגיע לי לשחק שיחקתי. היא לא הוציאה אותי, נגיד, בדקות סיום רק  כי הייתי צעירה וחסרת ניסיון, מי שטובה שיחקה"
(צילום: מוטי קלינגר)

(צילום: מוטי קלינגר)

 

 

"היום כאישה בת 40 עם ילדה בת 9 אני פתאום מסתכלת על כל השיחות שלנו בעיניים אחרות לגמרי ולא יכולה אלא להודות לאורנה ורחל על כל השיחות ועל המפעל חיים שלהן, שאיפשר לי ולכל כך הרבה שחקניות להגשים את עצמן"
(צילום: אלבום פרטי, קרדיט לצלם לפי ס' 27א לחוק זכויות יוצרים)