פעם שלישית גמר גביע

באווירה נהדרת של כדורסל ומשחק טוב על הפרקט, הפועל ת"א השלימה ניצחון שלישי העונה על מכבי ת"א ועל הדרך גם העפילה לגמר גביע המדינה מגדל. האדומים כבר היו בפיגור 8, אבל מחצית שניה נהדרת שלהם סידרה להם יתרון דו ספרתי עליו שמרו עד לחגיגות בסיום.


| אדי מינץ

 

חצי גמר כמו שחצי גמר צריך להיות, עם אוירה פשוט נהדרת ביד אליהו, 10,000 צופים שמחולקים חצי חצי אדום-צהוב ורמת כדורסל גבוהה. יאניס, בדיוק כמו אהרוני יום קודם, הפתיע עם שני גבוהים ופתיחה של 2:11, פרנקו בתגובה העלה מהספסל את טימור ואוונס שהתגלו כצמד חמד לא רע בכלל ובמופע הטבעות והאלי הופים האדומים השוו את המשחק, סוף ראשון 22:25 למכבי. וילבקין לקח קצת יותר אחריות, השלשות נכנסו ומכבי שוב פתחה פער קטן. גם בראון באדום לחץ על הדוושה, קלע, מסר והפועל שוב הדביקה את הפער. החטאות מהקו של מכבי ושלשת באזר בלתי אפשרית של קולשוב (עוד שפן שפרנקו העלה בהצלחה מהספסל) ויורדים למחצית בפער המוכר לנו מהדרבים הקודמים, נקודה בלבד, 45:44 להפועל. מחצית ראשונה קצבית ונהדרת שרק פותחת תיאבון להמשך.

אם בחצי הראשון מכבי הובילה והפועל רדפה (והשיגה), אזי החצי השני היה סיפור אחר לגמרי. בני נדבק לוילבקין ומנע ממנו את הכדור, מכבי נתקעה לחלוטין בהתקפה, יאניס נרדם על הקו והפועל עם עוד ועוד ועוד שלשות בלתי אפשריות בדרגות קושי שרק הלכו ועלו פתחה פער דו ספרתי. 20-12 ברבע השלישי לאדומים. ברביעי ג'קובן בראון השתלט לגמרי על המשחק, מכבי המשיכה לזייף בהגנה ובסיום 90:80 מהמוצדקים להפועל שמציינת גמר גביע ראשון מזה 28 שנה ומגיעה אליו די פייבוריטית. הקהל האדום רץ לקנות כרטיסים, הצהוב יישאר הפעם בסלון. וואו. נהניתי. אחלה משחק.