על: הפועל חוזרת לסדרה

עם הגב אל הקיר ובפיגור 2-0 ברבע הגמר, הפועל ת"א יצא כמה קילומטרים דרומה ליד אליהו וחזרה משם עם ניצחון 93:75 מרשים במיוחד. בר טימור הצטיין לאחר שג'ייקובן בראון נפצע קשה. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

האם הפועל ת"א בדרך לקאמבק? לפחות צעד ראשון בכיוון היא עשתה אמש, כשניצחה בחוץ את מכבי ת"א ועכשיו יש לה הזדמנות אפילו להשוות את הסדרה אצלה בבית. כיאה לדרבי פלייאוף, גם הפעם האווירה ביציעים לא איכזבה וגם המשחק היה לא רע בגלל. קצב נהדר ביד אליהו בפתיחה, סל רודף סל כשהקבוצות ממעטות להחטיא וכלל לא עושות עבירות, אמצע רבע 12:10 הפועל. האורחים רצים בכל הזדמנות עם הטבעות של טוקוטו ואוונס באדום. ההגנה של מכבי עומדת גבוה מידי והפועל משלימה ריצת 9-0, סוף ראשון 25:18 לאדומים.

הפועל עוברת להרכב קלעים ושלשה של טימור (יבואו עוד) כבר מציינת דו ספרתי, 31:21. ריינולדס משוטט על הפרקט ובני בני ילד רע אוכל לוס בולס לארוחת ערב, אמצע רבע 35:23. איך נסכם את זה? הפועל רוצים יותר ומכבי רק מטווחים ל-3 ומקוים לטוב. שלשה של וילבקין (היחידה שלו הערב) וסל משוגע לגמרי מהחצי בזריקת קווטרבק ביד אחת עם הבאזר של ויליאמס מוריד את הקבוצות למחצית בחד ספרתי, 50:41 לאורחים. רגע לפני כל זאת בראון עוד הספיק ללכת ראש בבלייזר, התלונן על שיתוק בצד ימין ופונה לבי"ח תוך כדי שריקות בוז של אוהדי מכבי. מביש ולא מכובד בעליל. בטח לאור מה שקרה לזיזיץ' באותו מקום בדיוק לפני שבועיים. גם הרשת ששמו לפני היציע של הפועל מתאימה יותר לגני חיות ולא לאולמות כדורסל.

תחילת שלישי, חסימה שלישית סורקין מקטינה למינוס 5 בלבד, שלשה חמישית של טימור ושלשה נדירה של ממש של טוקוטו (13% עונתי) מקפיצות ל-14, אמצע שלישי 62:48. ויליאמס מסריח את הפרקט וטימור רואה 6/6 ל-3 (ו-9/9 מהשדה) וקובע שיא קריירה כשנותרו עדיין 12 דקות לסיום, סוף שלישי 78:55 אורח. הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד והקהל של מכבי היה עסוק בלרוץ לחניון. בסיום תבוסה צהובה של 93:75.

סטט' מכבי: היחיד שניתן לציין אותו היה ג'ון-די עם 18 נק' ב-67% ל-3. וילבקין היה כבוי עם 2/11 מהשדה, ריינולדס סיים ללא נק'.

סטט' הפועל: מצטיין המשחק בשיא קריירה, טימור, סיים עם 26 נק', 86% ל-3, 75% ל-2, 6 אס', 5 כ"ח ומדד 35. טוקוטו הוסיף 18 נק', 5 כ"ח ו-3 אס'. הפועל ניצחה בגזרת הישראלים 62-36 כשהיא משחקת בפועל עם 2 זרים בלבד בזמן שבמכבי התרוצצו 5 כאלה.