על: אילת וחולון ממשיכות לנצח

הדרומים עשו זאת בחוץ מול גליל עליון בסיומו של משחק שקול, חולוניה עשתה זאת בחוץ מול ירושלים עם התעלות של של קווין הרווי, ושתיהן כבר ברצף של 3 נצחונות בליגה. במשחק נוסף עפולה גברה בבית על חיפה. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| תמיר ירדן

 

הפועל ירושלים - הפועל חולון 73:72

הפועל חולון הגיעה לארנה וסיפקה ניצחון דרמטי לאחר מופע נוסף של האיש החם בסגול קווין הרווי. המחצית הראשונה הסתיימה ביתרון נקודה לאדומים כאשר בסיום הרבע השלישי הגדילה המארחת ליתרון שלוש. ברבע האחרון ראינו הופעה של קרופורד שלקח יחד עם חולון את ההולכה כאשר גם נתנאל ארצי שהראה שהשיבה למדים הלאומיים עשתה לו טוב מאוד הציג משחק נהדר. בשורה התחתונה, חולון שמרה על היתרון השברירי והדחוק עד לסיום. בירושלים קרינגטון סיים עם מספרים נהדרים ולצדו רנדולף.

 

הפועל גליל עליון - הפועל אילת 72:69

הפועל אילת היא המרעננת הרשמית של החודש האחרון, או יותר נכון גולמאץ מראה שוב שתסמונת המאמן החדש עובדת ומצעיד את חבורתו החדשה לשלושה ניצחונות ברציפות כאשר הפעם הקורבן היתה הפועל גליל עליון. אילת הרגישה נהדר בהתחלה ואף עלתה ליתרון של שבע נקודות ברבע הראשון בזכות דקות נהדרות של סקאר אנום, אך זה רק הדליק את ג`יימס פלדין וליאור קררה מנגד. לצידו של אנום בלטו גם אלייז`ה סטיוארט בעוד משחק אדיר וג`וואן ג`ונסון שהראה שקשה מאוד לשחקנים היריבה להסתדר עמו, מה שגרר אותנו למשחק צמוד למדי ותוצאת המחצית היתה שיוויון 43.

הקצב הטוב נשמר ועם סיום הרבע השלישי היתרון של הדרומיים 62:59. זה גם היה היתרון בעשר השניות האחרונות של המשחק ולמרות נסיון של קררה לשלוח את המשחק להארכה, הכדור יצא החוצה והדרומיים שבים כל הדרך הביתה עם ניצחון נוסף. שתי הקבוצות קיבלו הזדמנויות להכריע את המשחק במאני טיים, אך גליל הרבתה להחטיא וגם פספסה הזדמנות לכפות הארכה בשניות הסיום לאחר החטאת שלשה של ליאור קררה, בדרך להפסד שלישי ברציפות ושביעי בשמונת המשחקים האחרונים

 

הפועל עפולה - הפועל חיפה 73:91

הפועל עפולה שבה הביתה, שם היא מרגישה הכי טוב עם שישה ניצחונות ביתיים העונה כולל אחד השבוע על חיפה. הרבע הראשון היה צמוד, ושתי הקבוצות לא נתנו אחת לשניה לברוח יותר מידי, והוא נחתם בשלשה אשר הקפיצה את הקהל כאשר תומר אסייג קבע שיווין 24. הרבע שני היה בשליטה של עפולה שכבר ברחה ליתרון דו ספרתי. שניות למחצית רדיק האורח סחט עבירה משלושת רבעי המגרש, דייק מהקו והוריד את קבוצתו בפיגור של שמונה נקודות, 48:40. 

הביתיים המשיכו לרוץ במחצית השניה, את הרבע השלישי סיימו ביתרון מבטיח של 15 שכבר עלה ל-24 ברבע האחרון. הפסקת חשמל של כ-20 דקות לא הצליחה לעצור את המומנטום ובסיום, כאמור, ניצחון נוסף לעפולה אשר מטפסת בעקבותיו למקום השמיני. ספנסר וייס בלט מול האקסית עם 16 נק', כאשר גולדנברג תרם בכל צד של המגרש. בצד השני רדיק עשה את כל מה שהוא יכול וסיים עם 21 נק' כאשר דייוויס תורם 15 נק' אך גם רושם חמישה איבודים.