לאומית: 3 כבר בחצי

אחרי שמכבי ר"ג השלימה סוויפ על עפולה, הערב 2 קבוצות נוספות העפילו לחצי גמר הפלייאוף: קרית אתא פירקה את רמה"ש בלא פחות מ-50 הפרש, בנתניה זה היה יותר שקול ואחרי שהמארחת שמטה פעמיים יתרון דו ספרתי חבלמו יצאה עם הניצחון והכרטיס לשלב הבא. (צילום: יעל הראל)


| צוד בדיחי, אדי מינץ

 

אליצור עירוני נתניה - הפועל חבל מודיעין 98:89

הסדרה המסקרנת בין נתניה וחבל מודיעין חזרה לאולם ישורון כאשר חבלמו מובילה 2-1. הקבוצה הביתית נסמכה על האנרגיות של הקהל המקומי וקיוותה להפתיע שוב את שחקניו של יהוא אורלנד כמו במשחק מספר 2 עם הסיום המטורף. במחצית הראשונה זה עבד לא רע, נתניה רצה קדימה, נגעה פעמיים בהפרש דו ספרתי, וירדנה למחצית ביתרון 6, כשנראה היה שאין לחבלמו תשובה ליכולת המטורפת של פרסונס, שגם סיים עם דאבל דאבל מפלצתי של 30 נק' ו-22 כ"ח.

אלא שבמחצית השניה התברר שקבוצתית, חבל מודיעין גדולה על נתניה. יונתן מור (23 נק') ולייס דאן (21 נק') החזירו את ההובלה לקבוצה האורחת, והנתון שמראה אולי יותר מכל על הקבוצתיות של חבל מודיעין הוא הדאבל דאבל של שולמן, שקלע 16 נק', אבל גם מסר 10 אסיסטים. בסיום המשחק הראה הלוח 98:89 לחבל מודיעין, שתמשיך הלאה ותקווה ללכת עד הסוף. שחקניו של נייברגר יישארו עם המחמאות על עונה לא רעה בכלל עם סיום מתוק, ויתחילו להתכונן לעונה הבאה.

המספרים מספרים: לצד השחקנים הרשומים מעלה, עוד סיפקו משחק טוב גם איתן בורג ורועי פריצקי (14 נק' כ"א) בנתניה, ואביתר מור יוסף (13 ב-5/8 מהשדה) בצד השני. חבלמו לקחה לא פחות מ-22 רב' הגנה - שתורגם ל-23 נקודות, נתניה השאירה 15 נקודות על הקו - כמות גבוה במיוחד בטח למשחק פלייאוף קריטי. ואם חשבתם ש-22 הרב' של פרסונס זה שיא עונתי - אז לא. ג'ימי הול לקח מתישהו מוקדם יותר העונה 28 רב', וגם למייקל הוליפלד יש ברקורד 23. שניהם אגב עשו זאת מול ר"ג. 

 

א.ס. רמה"ש - עירוני קרית אתא 112:62

הסדרה אמנם נגמרה הערב בניצחון מוחץ של האורחים מהצפון בפער בלתי נתפס של 50 נק' (וזה עוד ללא קני פנדרברוק שסיים את העונה בתחילת השבוע), אבל הייתה מפתיעה ודי שוויונית בדרכה עם הרבה מהפכים ומשחקים שהסתיימו על הקשקש. אתא עוברת לחצי הגמר ותחכה לנהריה (או לחיפה אם תפתיע) ובינתיים תעשה סקאוטינג, תנוח ותאגור כוחות. רמה"ש יכולה להיות גאה בעונה מצוינת ועם הסגל הצעיר שלה גם לקוות לעתיד שרק ישתבח עם הזמן.

והיה גם משחק. הרבע הראשון לא רמז על העתיד לבוא ורובו התנהל בשוויון, עד שהגיעה שלשה של ז'ורנו ונק' של סטיבנס (ששלט בסדרה מתחילתה ועד סופה) שקבעו 26:20 לאורחים. לרבע השני אתא הביאה הגנה, לח"י ואצ"ל גם יחד ורמה"ש פשוט נעלמה. סטיבנס האורח המשיך לתת עבודה ושלט לחלוטין בצבע כשהוא גם מחלק סוכריות לחבריו. עד ההפסקה הוא צבר 23 נק' כשרמה"ש מצדה לא קלעה סל שדה ברבע זה כמעט 8 דקות ואתא מצידה הספיקה לייצר 25 נק' ב-8 דק' אלו ופשוט לגמור את המשחק. 28-9 לאורחים ברבע ויורדים למחצית עם 54:29 אורח. השלישי (33-19 אורח) והרביעי (25-14) היו כבר לפרוטוקול בלבד ובסיום 112:62 מרשים לאתא.

סטט' רמה"ש: ביר כץ (100% ל-2 ו-7 כ"ח) וקייפרס כ"א עם 13 נק'. רמה"ש סיימה ערב קשה עם 3/30 ל-3 (מרשה לכם לעשות את האחוזים לבד). סטט' אתא: מצטיין המשחק (והסדרה כולה) עם כמעט טריפל דאבל, סטיבנס, 31 נק', 80% ל-2, 78% מהקו, 10 כ"ח, 9 אס' ומדד היסטורי של 49. לביא הוסיף 23 נק', 100% ל-3 ומהקו (9/9). אתא קלעה 53% ל-3 וניצחה 43:29 בכ"ח. שאפו לצוות המקצועי האורח שידע לחפות על חסרונו של זר ולהשתמש בתבונה בסגל הצעיר שלו.