לאומית: נהריה עדיין בחיים

וואו איזה משחק קיבלנו בעין שרה - נהריה עם הגב אל הקיר אבל בליוויו של כמה מאות צופים הצליחה להשיג ניצחון סופר דרמטי על קרית אתא, ושלחה את הסדרה למשחק רביעי. קרית אתא כבר הייתה בדרך לניצחון, אבל איבדה אותו ממש בסיום עם שלשה ענקית של תומר כהן. (צילום: לימור מלינוף)


| אדי מינץ

 

אווירה יוונית בעין שרה, גם בפרקט ובעיקר ביציעים. אחלה משחק ויופי של דרמה. אתא חשבה שהיא מגיעה לגמור את הסדרה, סגלוביץ חשב (והרבה) איך למנוע את זה ממנה. הצוות הרפואי עשה קסמים ואוחיון התלבש (הימור מס' 1) ולנעליו נכנס אוזן (הימור מס' 2) כי אופציית רוזנברג ו/או פולג לא באמת עבדה בשני המשחקים הקודמים מול אתא.

לרבע הראשון נהריה עלתה עם הרבה ביטחון, אתא מצידה התעקשה על אזורית, המקומיים השיבו בשלשות, אמצע רבע 6:12 סגול והרבה התלהבות בקהל. שלשה של ראובן ונקודות של סטיבנס סגרו פער, סוף ראשון 18:20 נהריה. תחילת שני נהריה מהדקת את ההגנה ואתא מתקשה. המקומיים רצים 2-14 בחצי רבע ופותחים פער שיא, 20:34. פסק זמן של אברהמי ואתא חוצבת את דרכה אל הסל דרך קו העונשין עם 10-3 בחצי הרבע שנותר עד המחצית. יורדים להפסקה ביתרון בייתי 30:37.

בתחילת שלישי אתא עברה לאישית מה שעבד לה הרבה יותר טוב מהאזורית שהזמינה שלשות (נהריה זרקה 36 כאלה לעומת 10 בלבד של אתא). אתא הלכה לצבע, בעיקר לסטיבנס ועם קצת עזרה מדוידי (שלשה) ולוגשי (סל וירטואוזי כנגד חוקי הכבידה) היא גם ביצעה מהפך מרשים, 22-9 אורח ברבע, סוף שלישי 52:46 אתא. תחילת רביעי, היחיד בנהריה שמתפקד זה אוזן (6 שלשות, בכל פעם שהיה צריך אותו) והפער לטובת אתא לא נסגר כי כל האחרים פשוט לא מתפקדים. לאן נעלמו הזרים בסגול? קיצר דקה וחצי לסיום לוגשי (יקיר המדור, כבר אמרנו ?) עושה עוד סל בלתי אפשרי, 62:57 לאתא. אוזן יוצא ב-5 עבירות. נראה גמור.

לא ככה חשב סגלוביץ. זה זמן המושיע, אוחיון. עם אימונים, בלי אימונים, פצוע או חולה, הוא מתייצב. וכיוון שאין מי שיעשה נקודות הוא עושה אותן בעצמו, סל ו-2/3 מהקו סוגרים פער. דוידי טועה בהפרת 8 שניות, תומאס עומד בלחץ עם 2/2 מהקו, שוויון 63:63. התקפה אחרונה של אתא, 23 שניות על הלוח. סגלוביץ מהמר (בפעם המי יודע כמה במשחק הזה) על עבירה מהירה ושולח את ג'ורנו לקו, האחרון מחטיא אחת. 20 שניות לסיום, התקפה של עונה. אוחיון מוצא את כהן בפינה והאחרון קובר עם הבאזר שלשה מדהימה שמוציאה הרבה אויר מקומי ושולחת את נהריה למשחק מס' 4 באתא בעוד שבועיים (יש בלקנית באמצע). וואו. טירוף בהיכל. בסיום 64:66 נפלא למארחים.

סטט' נהריה: מצטיין המשחק אוזן עם 18 נק' (עד הערב הוא על 3 נק' עונתי בממוצע) 6/11 ל-3 ו -/+ 11+. בראנץ' עם 14 נק' (11 בחצי הראשון), 7 כ"ח אבל גם 5 איב' ו-0/5 ל-3. האקס פקטור תומר כהן, מס' 8 עם 8 נק', 8 אס' ומשחק הגנה מעולה.

סטט' אתא: סטיבנס עם 20 נק', 12 כ"ח, סחט 12 עב', 5 אס' ומדד 29. אבל 50% מהקו שהיו ההבדל בין ניצחון להפסד. דוידי עם 16 נק', 80% ל-2 ו-5 אס'. אתא השאירה 11 נק' על הקו ואיבדה לא פחות מ-20 פעם וככה אי אפשר לנצח גם כשהמשחק כבר עמוק עמוק בכיס. נעול בריצ'רץ'. נמשיך לעדכן.