לאומית: רחובות לא מוותרת

אלופת העונה הסדירה צימקה ל-2:1 את סדרת חצי גמר הפלייאוף מול גלבוע/גליל בזכות ניצחון 69:79 בבית. הפסד ראשון לסגלוביץ'. ברביעי: משחק מספר 4 בגן נר (צילום: יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית)


| יניב שמואלי

 

גלבוע/גליל החמיצה אמש (ראשון) הזדמנות להעפיל בחזרה לליגת העל, אחרי שהפסידה 79:69 בחוץ למכבי רחובות במשחק מספר 3 בסדרת חצי גמר הפלייאוף (הטוב מחמישה משחקים). זה היה הפסד ראשון לשי סגלוביץ' כמאמן האורחים אחרי עשרה ניצחונות רצופים. גלבוע/גליל הייתה ביום קליעה רע מחוץ לקשת (24%) וגם שיחקה ברכות מתחת לסלים (רחובות קלטה 13 כדורים חוזרים בהתקפה). משחק מספר 4 בסדרה ייערך ביום רביעי בגן נר. ניצחון של המארחת והיא תנצח בסדרה ותעפיל לליגת העל. ניצחון של רחובות יגורר את הסדרה למשחק חמישי ומכריע.

גלבוע/גליל דווקא נראתה טוב יותר לאורך רוב המחצית הראשונה, אבל רחובות שיחקה עם המון אופי כש-שגיב דוד וטל פלד הפכו את התוצאה וסידרו לה יתרון 40:41 בהפסקה. תומר אברמוביץ', דוד ופלד המשיכו במגמה גם ברבע השלישי והגדילו את הפער. האורחת לא ויתרה, בעיקר עמית אהרוני ואלייז'ה הירש, שהורידו ל-73:69, אך לא מעבר לכך. אלירן חדד היה האקס פקטור של קובי חסון, ובהיעדרו של עומר בן דוד הפצוע, מילא את הוואקום.

קלעו לרחובות: ג'וש פרוינד וטל פלד 15 נק', שגיב דוד 14, אלירן חדד 13, אליעד טל 11, שי גואטה 7, תומר אברמוביץ' 4.

קלעו לגלבוע/גליל: עמית אהרוני 18, עידו דוידי ואלייז'ה הירש 14 כ"א, דניאל גואטה 8, ניב בלול 7, ג'וש אלדריך 5, רועי נציה 3.