ארצית: הקרם דה לה קרם

כולם חיכו לזה. כולם האמינו שאין שום סרט שזה לא יקרה. ולמרבה ההפתעה - משהו בעונה הזו כן הלך לפי התוכניות. מכבי רחובות ואליצור יבנה ייפגשו לסדרת גמר הפלייאוף של המחוז הדרומי - ורק אחת מהן תחגוג את חזרתה לליגה הלאומית. על התוצאה הסופית אנחנו כבר לא מהמרים. (צילום: חמי קדוסי, מכבי רחובות)


| אלירן כהן

 

אף אחד לא חשב אחרת, אבל מסתבר שהטיעון הזה, בעונה הזו, הוא לא באמת מספיק. מכבי רחובות ואליצור יבנה - שהפגינו עליונות על הליגה במשך העונה הסדירה כולה, וגם בפלייאוף, ייפגשו לסדרת גמר קצרה אך מרתקת במיוחד - שספק רב אם לא תקיים את מה שהיא מבטיחה. מתחילים כבר הערב (ראשון) ב-19:30 באולם ברזילי ברחובות.

רחובות, זו עונה שלישית ברציפות, נאבקת בכל הכוח על החזרה לליגה הלאומית. בשנתיים האחרונות - בהיעדר פלייאוף - היא סיימה את העונה במקום השני בטבלה, וראתה את עירוני ר״ג לפני שנתיים ואת מכבי מעלה אדומים בעונה שעברה מעפילות לליגה השנייה. יבנה נשרה מהליגה הלאומית רק בעונה שעברה, אבל מבלי לחכות יותר מידי - בקבוצה בנו את אחד הסגלים העמוקים שראתה הליגה בשנים האחרונות (כלומר - מאז ומעולם) - במטרה לשוב לליגה השניה תוך שנה.

בשני המפגשים בין הקבוצות בעונה הסדירה הייתה ידה של רחובות על העליונה. היא ניצחה ביבנה בסיבוב הראשון במשחק שפתח את העונה - 83:100, וגם גברה בביתה בסיבוב השני - 84:95. קוף לא קטן שיבנה תצטרך להסיר מגבה. בגביע האיגוד, לעומת זאת, ידה של יבנה הייתה על העליונה - כשניצחה 77:99. נדמה לנו שזה היה בשמינית הגמר, אבל יכול להיות שאנחנו טועים, ובכל מקרה - זה לא משנה במיוחד, כי העונה הזו מתנקזת בדיוק לערב הזה. וכנראה שלשניים הבאים שיבואו אחריו.

 

טריוויות:

- לפני שנתיים סיימה מכבי רחובות את העונה הסדירה במקום השני, וראתה את עירוני ר״ג חוגגת את חזרתה ללאומית. זה אמנם לא היה בקרב פלייאוף ישיר (קורונה) אבל מי שחגג בצד השני, גם מבלי לגזור רשתות, היה אורי קוקיה - שעומד על הקווים במדי יבנה העונה.

- לפני 6 עונות אליצור יבנה נשרה מהליגה הלאומית ולא הזדקקה ליותר מעונה אחת בליגה השלישית כדי לחגוג אליפות ולחזור אליה חזרה. מכבי רחובות הייתה הקבוצה הראשונה שעלתה ללאומית במסגרת משחקי פלייאוף. במילים אחרות: לשתיהן מאזן מושלם בסדרת הגמר, ואם זכרונינו אינו מטעה אותנו - שתיהן חזרו מפיגור 1-0 לניצחון 2-1. וזה קרה עונה אחרי עונה.