ארצית: הראשון של רחובות

אליצור יבנה נלחמה, מכבי רחובות התקשתה לברוח, אבל כמה מהלכי מאני טיים גדולים של החבורה בלבן ניצחה 68:79 העלתה את הקבוצה של קובי חסון ליתרון 1-0 בסדרת גמר הפלייאוף של המחוז הדרומי. המשחק השני בסדרה: ביום רביעי ביבנה. (צילום: חמי קדוסי, מכבי רחובות)


| safsal

 

מכבי רחובות ואליצור יבנה נפגשו אמש לפתיחת סדרת גמר הפלייאוף, עם אווירה נהדרת ביציעים כולל לא מעט אנשים שנשארו בחוץ בגלל גחמות כאלו ואחרות של המאבטחים. כמעט 2 וחצי רבעים קיבלנו משחק שקול מאוד וקצבי ברובו ביתרון רחובותי, עד שברבע המארחת הצליחה סוף סוף לייצר פער ובהמשך ידעה גם לעצור בזמן את נסיונות הקאמבק של האורחים. זה נגמר כאמור עם ניצחון 68:79 ויתרון 1-0 בסדרת הגמר.

המשחק נפתח קצבי מאוד, סל רדף סל כששתי הקבוצות צולפות גם מבחוץ ואף קבוצה לא הצליחה לברוח לפער משמעותי. שי גואטה ורוברט רוטבארט בלבן החליפו סלים עם איתי קריוב ומתן כהן בכחול, שוויון 12 באמצע הרבע הראשון. אחרי שלאורך רוב הרבע רחובות היא זאת שהובילה, שלשת כמעט באזר של נועם ליש סגרה את הרבע הראשון ביתרון מינימלי 20:19 לאורחים מיבנה.

רחובות פתחה חזק את הרבע השני כשגל חלמיש ורוטבארט הובילו ריצת 2-9 בדרך ליתרון 22:28. יבנה התעוררה והורידה את ההפרש, והרבע המשיך שקול עם יתרון מקומי קל כששוב הקבוצות קולעות בקצב לא רע. רוטבארט מצד אחד, מוטי מוסקוביץ ומתן כהן מצד שני, ויורדים להפסק שוב ביתרון נקודה רק הפעם לרחובות - 38:39. המחצית השניה התחילה דומה - קצת חילופי סלים (צריך להגיד עוד פעם רוטבארט או שזה ברור) ויתרון שגם חזר שוב ליבנה אבל מהר מאוד חזר לרחובות. לקראת סוף הרבע יבנה נתקעה בסדרת החטאות וכמה איבודים, והמארחת הצליחה לראשונה לפתוח פער קל ויתרון 51:57 בכניסה לרבע האחרון.

רחובות כבר עלתה ליתרון 9 בתחילת הרבע הרביעי, לפני שיבנה הגיבה עם נקודת של ליש שקיזז את הפער למינוס 3 בלבד. אבל שוב המומנטום הלך למארחת, ששוב פתחה פער של 6-9 הפרש כשכ-2 דקות לסיום עמדה על יתרון מבטיח 62:71. יבנה בכוחות אחרונים הצליחה להוריד למינוס 5, אבל זה הכי קרוב שהיא הגיע במשחק. נקודות חשובות מהקו של עידן רג'ואן ויבגני חולודוב שמרו את המארחת במרחק ביטחון מהיריבה שלה ובסיום 68:79 ויתרון 1-0 בסדרה לרחובות. 

קלעו לרחובות: רוברט רוטברט 23, שי גואטה 11, עידן רג׳ואן 10, יבגני חולודוב ואפיק ניסים 8 כ״א, גל חלמיש 7, זאק ישר ועידו סטולרו 6 כ״א.

קלעו ליבנה: איתי קרביוב 21, אלון לוין 11, מתן כהן 9, מוטי מוסקוביץ ונועם ליש 8 כ"א, גרנט גרינברג 5, בר שינבוים 4, אלעד הופמן 2.