ארצית: מגידו ממשיכה בקו הצעיר

אחרי עונת חזרה מוצלחת לליגה הארצית שכללה הופעה מכובדת בפלייאוף ובגמר גביע האיגוד - הפועל מגידו תרצה לשמור על הקצב גם בעונה הבאה כשהיא שוב תתבסס בעיקר על שחקנים צעירים שחלקם ממשיכים מהעונה הנוכחית. יאיר קלס ממשיך על הקווים. (צילום: שרה גורן)


| safsal

 

הפועל מגידו עשתה בעונה החולפת צעד גדול בכדי להחזיר את עצמה למרכז העניינים בכדורסל הישראלי, אחרי כמה עונות בליגות הנמוכות ובניה מחדש. הקהל חזר למבצר, הקבוצה רשמה השגים יפים על הפרקט והחלה להזכיר לנו את הקבוצה שפעם הייתה בצמרת הלאומית מרחק נגיעה מליגת העל. בעונה הקרובה בקבוצה בונים על אותה מתכונת, ועם תקציב צנוע למדי תנסה הפועל מגידו לשמור את עצמה חיה וקולעת בליגה הארצית, במטרה לייצג בכבוד את התנועה קיבוצית. לטובת כך נעשו כבר מספר החתמות המשכיות מהעונה החולפת.

הראשון לקבל את אמון המערכת ולקצור את הפירות מההצלחה אשתקד הוא עזמי אבו-אחמד, שסיכם במועדון לעונה נוספת וינסה להוביל את החבורה מהמבצר אל מקום מבטחים וחלומות רחוקים.אבו אחמד (27, 1.90) היה אחד הסקוררים הבולטים העונה בליגה הארצית ובמגידו בפרט, עם כמה תצוגות של מעלה 30 נקודות, ונכנס בפעם השניה בקריירה לחמישיית העונה בארצית צפון.

מי שעוד ימשיכו בקבוצה הם: גיא אלמשלי (21, 2.01) מאורנית, שצד את עיני הסקאוט המקומי לפני כשנה למרות שירד ליגה בארצית דרום. קליי אוואנס (26), שהיה חלק חשוב מהרוטציה של מגידו ושהיה אחראי גם על לא מעט דאנקים העונה. רותם גורן (21, 1.85) הגיע לקבוצה בקיץ שעבר אחרי שלא קיבל יותר מדי דקות בליגה הלאומית בהפועל עכו, והעונה כבר קיבל יותר קרדיט להראות מה הוא יודע. את שלד הקבוצה ישלימו השלישיה המקומית, שלכולם שנים רבות בקבוצה - הקפטן מתן מלינוף (36, 1.96), הרכז רווה דורון (32, 1.88) והגארד סער זיו (31).

ועכשיו לשמות החדשים: הגארד עומר לוי (26, 1.91) מצטרף אחרי שנתיים בהן שיחק בהפועל גלבוע מעיינות ברוש והיה קפטן הקבוצה. הגארד רז צור (19, 1.90) בוגרת מחלקת הנוער של הפועל עמק יזרעאל, היה העונה בסגל של הפועל מגדל יזרעאל בלאומית אבל כמעט ולא שיחק. בנוער דווקא הציג עונה אישית לא רעה עם 12.2 נק', 5.5 רב' ו-4.4 אס'. שחקן נוסף שיגיע למבצר בעונה הקרובה הוא הרכז יונתן לבנברג (21, 1.91). אחרי שהיה בנבחרת הקדטים, בליגת העל לנוער נעלם קצת בשנים האחרונות ואשתקד שיחק בליגה ב', ויקווה לקפיצת מדרגה מחודשת העונה בארצית.

מאמן הקבוצה יאיר קלס (37) ימשיך על הקווים, כשאיתו צוות מדופלם, דגן יבזורי, גיל לוי, נתן חי ודותן גולדברג.