מכבי אשדוד - הסוף

אחרי מעל ל-60 שנות פעילות - מכבי אשדוד שבעשור הקודם הייתה בליגת העל ואף בגמר הגביע והפלייאוף מפסיקה את פעילותה. בחודשים האחרונים מאז ירדה הקבוצה לארצית היה חשש לגורלה מאחר ולא ביצעה הכנות כלשהן לליגה, והיום התקבלה ההודעה הסופית. מכבי אשדוד צבר שנמצאת בארצית תהיה מעכשיו הקבוצה הבכירה בעיר.


| safsal

 

4 חודשים וחצי עברו מאז הסתיים הבית התחתון בליגה הלאומית, בו להפתעת כולם אשדוד סיימה מתחת לקו האדום. למרות בניית סגל מרשימה וציפיות לצמרת, העניינים באשדוד לא התחברו וגם חילופי המאמנים לא עזרו, ולמרות הניצחון במחזור הסיום על אשקלון, גורלה הוכרע לרדת לארצית. מאז היה סימן שאלה גדול סביב עתיד הקבוצה, כשלא נרשמו מצידה שום החתמות שחקנים בסגל וגם לא מאמן, ולא היה ברור אם הקבוצה בכלל מתכוונת לפתוח עונה. היום כאמור התפרסמה ההחלטה שהקבוצה התפרקה, ומהקבוצה נמסר כי היא לא תתקיים יותר גם לא בליגות הנמוכות יותר.

ולחשוב שרק כמה שנים קודם לכן - אשדוד עוד הייתה בצמרת ליגת העל. הקבוצה שהוקמה ב-1961 עלתה בסוף עונת 10/11 לליגת העל (באמצעות מקום פנוי), ושיחקה בה 10 עונות בהם רשמה לא מעט הישגים. אשדוד הגיעה 5 פעמים למעמד חצי גמר גביע המדינה, העפילה 3 פעמים למשחקי הפלייאוף בליגת העל ורשמה גם הופעה היסטורית אחת בגמר הפיינל פור בו נוצחה על ידי מכבי ת"א. בסוף עונת 19/20 אשדוד סיימה במקום האחרון עם 5 נצחונות בלבד, ונשרה ללאומית. העונה הראשונה בלאומית הסתיימה במקום השני בתום העונה הסדירה ובהדחה מאכזבת לאחר מכן ברבע גמר הפלייאוף, ואת העונה החולפת כאמור היא סיימה מתחת לקו האדום.

העונה היינו אמורים לקבל דרבי בין מכבי אשדוד למכבי אשדוד צבר, אבל זה כבר לא יקרה. אשדוד צבר תהפוך להיות הקבוצה הבכירה של העיר, ותנסה להמשיך בגרך ההתקדמות שלה כפי שראינו אותו עושה חיל בארצית בשנים האחרונות. מי שתחליף את מכבי אשדוד בליגה הארצית היא אליצור פ"ת גבעתיים שירדה בעונה האחרונה ועכשיו תקבל הזדמנות נוספות להשתקע בליגה.

 

 

.