שינויים בארצית לקראת העונה הבאה

עונת 23/24 בפתח, וגם הקיץ יש לנו קצת חילופים בין הקבוצות. במחוז הצפוני בית"ר כפר יונה ויתרה על מקומה ומי שהרוויחה היא מכבי חדרה שלא תרד לליגה א', בדרום הפועל מבועים מרחבים והפועל מטאור אשדוד התאחדו וארגנו לנו דרבי נוסף בליגה. ובנוסף - האם אנחנו בדרך ל-3 עולות ללאומית? (צילום: עילאי אלעד)


| safsal

 

בית"ר כפר יונה אאוט, מכבי חדרה אין. לצד המאבק המעניין שהיה לנו נגד הירידה בסוף העונה החולפת בליגה ארצית צפון, מי שבסופו של דבר תשחק בליגה בעונה הקרובה היא מכבי חדרה שקיבלה את הכרטיס חזרה לליגה השלישית אחרי שכפר יונה ויתרה על מקומה. כבר בקיץ הקודם בכפר יונה התקשו מבחינה כלכלית והקבוצה הוקמה בסוג של רגע אחרון ועם תקציב צנוע במיוחד, ולמרות זאת סיימה את העונה במקום ה-10 כשהיא 2 נקודות ממאבק הירידה עצמו. הקיץ כאמור בקבוצה כבר בחרו לוותר על המקום בארצית, וחדרה שמחה לקבל את המקום שלה. מי שיאמן את השרונים בארצית הוא שחקן העבר קורי קאר (47) שעד כה אימן במחלקת הנוער של המועדון ויעמוד לראשונה של הקווים של קבוצת הבוגרים במקומו של אוהד יתום שימשיך כמנהל המקצועי.

גם במחוז הדרום יש לנו שינוי קטן, כשהפועל מבועים מרחבים התאחדה עם הפועל 'מתן' אשדוד ובעונה הבאה יהיה לנו דרבי אשדודי כשהקבוצה המאוחדת תקרא הפועל מטאור מתן אשדוד. גם כאן יש לנו על הקווים מאמן עם עבר על הפרקט - עדי רותם (33) שאימן את האשדודים בליגה א' בשנים האחרונות. כרגע מרבית הסגל של הקבוצה מורכב משחקנים צעירים מהאזור, חלקם ממשיכים בקבוצה לעונה נוספת וחלקם בוגרי ליגת העל לנוער שמגיעים לתחנה הראשונה בקריירת הבוגרים שלהם. שניים עם קצת יותר נסיון שיהיו השנה בקבוצה הם הגארד פליקס אודיח (27, 1.91) שהיה העונה חלק מהסגל של אליצור יבנה סגנית האלופה, והסנטר אוראל לוי (27, 2.17) שחילק את העונה האחרונה בין מכבי מכבים רעות לאליצור פ"ת גבעתיים.

ונסיים עם עוד בשורה מעניינת שהגיעה השבוע מהוועדה המקצועית לגברים באיגוד - בעקבות המצב שנוצר בלאומית עם מספר אי-זוגי של קבוצות וענייני ירידה עליה מליגת העל, בשנתיים הקרובות יעלו 3 קבוצות מהליגה הארצית. לצד שתי האלופות של המחוזות, תעלה קבוצה נוספת שתנצח בסדרה בין שתי הקבוצות שיפסידו בגמרי הפלייאוף.