ארצית דרום: פ"ת גברה על רמלה

המלאבסים ממשיכים בדהירה לצמרת הטבלה ומנחילים הפסד ראשון לרמלה העונה. שוהם גברה על אשקלון בקרב צמרת מסקרן, וגם יבנה ואשדוד ממשיכות בשלהן ומתבססות בצמרת הטבלה. בתחתית ניצחון חשוב לחבל איילות על מא"מ, ניצחון דרמטי לנחל שורק על נצר סרני. (צילום: מאיר פרייליכמן)


| safsal

 

מכבי אליצור פתח תקוה 87 - אליצור רמלה 70

-- מאיר פרייליכמן --

אליצור רמלה הגיעה ל"רוזמרין" כשהיא ברצף של 6 ניצחונות, והיחידה בליגה שלא הפסידה עד כה. פ"ת לעומתה הגיעה אחרי רצף של 3 ניצחונות, שהגיע אחרי רצף של 3 הפסדים. גם בעונה שעברה רמלה הגיעה לפ"ת במאזן מושלם והפסידה לראשונה, ושחקני פ"ת קיוו שגם העונה הם יהיו אלו שינחילו את ה-L הראשון לרמלאים. שתי הקבוצות היו בסגל חסר עקב פציעות - המארחת עלתה ללא מתן כהן ויוחאי צוקרמן, ומהעבר השני היו אלו אלחי מנצבך, טל זהביאן ואלון חמזני שנעדרו.

המשחק החל בצורה הפכפכה - עמית סנקר בשלשה קבע 10:4 מהיר לאורחת, סתיו אהרון צימק ל-10:9, אך שלשה שניה של סנקר קבעה 15:9 והזעיקה פסק זמן של נמרוד כהן. נועם נאור במתפרצת על הבאזר סגר ריצת 0-6 מקומית והשווה ל-21:21 בסיום הרבע הראשון. עבירה טכנית לארז רייכרט על דיבורים מיותרים שלחה את אופק מלכה לקו, והוא העלה את פ"ת ליתרון של 31:35. שתי שלשות שלו ועוד 2 מדויקות מהקו נתנו לפ"ת יתרון משעותי ראשון אחרי ריצת 2-10, ובמחצית המארחת מוליכה 33:43.

דביר רינגוולד ונרי הריסון צימקו לבדם את ההפרש בפתיחת הרבע השלישי - 42:45, וכשנראה היה שאנחנו חוזרים למשחק צמוד, פ"ת פתחה מבערים וטסה ל-42:55 בזכות שלשה וקליעות מדויקות מהקו של מוטי מוסקוביץ'. סתיו אהרון בשני סלים נהדרים העלה ל-44:61, וסל של הקפטן המקומי אופק לוי על הבאזר הוריד את הקבוצות להפסקה בין הרבעים ב-50:68 מהדהד. עבירה טכנית לספסל האורח ונקודות של אהרון ומוסקוביץ' העלו את פ"ת למעל 20 הפרש (52:73) כשסלים של מוסקוביץ׳ ונאור ושלשה של מלכה נתנו למארחת את יתרונה הגבוה ביותר - 58:85. עד הסיום רינגוולד עם שתי הטבעות צימק קלות ובסיום ל-70:87 לפ"ת.

קלעו לפ"ת: סתיו אהרון 18, אופק מלכה 15 (4 שלשות), מוטי מוסקוביץ' 12, גיא לביא ודני מינקין 11 כ"א, נועם נאור 9, אופק לוי 8, שליו ז’אן 3.

קלעו לרמלה: דביר רינגוולד 23, עמית סנקר 17, יובל ורניק 9, נרי הריסון 8, עמית בן דהן 5, רום כיטכס 4, קוזמה גונצ'רוב וזיו בן חמו 2 כ"א.

 

הפועל אריק נצר סרני 89 - אליצור נחל שורק 92

במסגרת המחזור השמיני אירחה הפועל אריק נצר סרני את אליצור נחל שורק. המקומיים עלו בחמישיה עם שגב הלוי, תמיר שניצקי, טל מימון, אופק גולדשטיין ואור גטה, האורחים עם גיא דורון, שקד צפתי, זיו מעוז, איתן ינאי, ושחר שלמן. פתיחת המשחק הייתה מהירה כשגיא דורון קולע את כל שבע הנקודות הראשונות של קבוצתו בעוד אצל נצר שגב הלוי מחמם את הידית בדרך לשוויון 7. שתי שלשות של זיו מעוז הקפיצו את האורחים ליתרון, אבל אקורד הסיום של הרבע היה שייך לעומר אלקיים הצעיר שעם שבע נקודות ברבע כולל שלשה בסופו חתם את 10 הדקות הראשונה ב-22:25 למקומיים.

הרבע השני נפתח כשהמומנטום של המארחת ממשיך, ושלשות של מתן גטה ואופק גולדשטיין שולחות את נחל שורק לפסק זמן בפיגור 24:33.
האורחת חזרה מפסק הזמן מפוקסת ובהמשך עם שלשה של יונתן זלאיט הורידה ל-31:33. שתי הקבוצות החליפו סלים והיתרון הקטן של המקומיים נשמר כש-שניצקי ועמית אדיבי מחליפים סלים. שלשה קשה בסוף הרבע של מעוז קבעה 47:49 למקומיים במחצית.

במחצית השניה הנדנדה נמשכה. שלשה של שחר שלמן קובעת שוויון 51, שניצקי עם שלשה נוספת דאג להגדיל את היתרון של המקומיים לארבע, אך מפה ריצת 9-0 של האורחים בהובלת שלמן ומעוז העבירה את היתרון אליהם ושלחה את נצר לפסק זמן. המומנטום של האורחים נמשך בזמן שהקבוצה המקומית התקשתה לייצר נקודות, וסל של נדב וייס קבע יתרון שיא 67:57 לנחל שורק. אריאל לפידות ועומר נדלר החזירו את המקומיים מהקו אבל סל נוסף של זלאיט החזיר ל-70-61 לזכות נחל שורק. ריצת 0-10 מקומית שהסתיימה בשלשה ועבירה של שניצקי החזירה להם שוב את היתרון - 71 70 בכניסה לרבע המכריע לזכות נצר סרני.

אור גטה פתח את הרבע עם סל בצבע, אבל ריצת 6-0 של נחל שורק החזירה את היתרון לאורחים. נצר סירני המשיכה עם הנדנדה והחזירה את היתרון אליה אחרי שלשה גדולה של טל מימון (76:79). המשחק השקול המשיך ואף קבוצה לא הצליחה לברוח, ושלשה נוספת של טל מימון קובעת שוויון 84 שתי דקות לסוף המשחק. עילאי בן חמו עם ארבע רצופות החזיר את היתרון לנחל אבל סל ועבירה של אריאל לפידות 20 שניות לסוף העבירו את היתרון לנצר - 88:89. נחל שורק עם כדור אחרון לנצח את המשחק הלכה לאיתן ינאי שקלע שלשה והחזיר את היתרון לנחל שורק. נצר סרני עם כדור אחרון לא הצליחה לקלוע ובסיום נחל שורק יוצאת עם הניצחון 92:89.

קלעו לנצר סרני: אופק גולדשטיין 18, תמיר שניצקי 17, אור גטה 11, אריאל לפידות ועומר אלקיים 10 כ"א, שקד ג'רסי 9, טל מימון 6, שגב הלוי ומתן גטה 3 כ"א, עומר נדלר 2.

קלעו לנחל שורק: עמית אדיבי 21, זיו מעוז 18, גיא דורון 12, שחר שלמן ויהונתן זלאיט 10 כ"א, עילאי בן חמו 8, איתן ינאי 7, נדב וייס 5, שקד צפתי 1.

 

מכבי שהם 83 - א.ס. אשקלון 78

שהם עצרה את רצף ההפסדים האחרון עם ניצחון ביתי דרמטי, אחרי שהצליחה לנצח את המשחק במאני טיים. אשקלון שהייתה בפיגור רוב המשחק התגברה על פתיחה לא טובה ופיגור דו ספרתי, אבל נתקעה בסיום ושהם הכריעה את המשחק בריצת 1-6. 

המאחרת פתחה את המשחק מצויין עם קצב קליעה טוב בהובלתו של עידן חכמון, שלקח אותה ליתרון 4:17 באמצע הרבע הראשון. אשקלון התעוררה בזמן בעיקר הגנתית ועם צמד שלשות של אריאל זאנו גם צמצמה ל-14:21 אחרי 10 דקות. הרבע השני היה די הפכפך כשעל כל מיני מומנטום של אשקלון שצמצמם לאזור ה-4-6 הפרש, הגיע מיני מומנטום נגדי של שהם שהגדיל חזרה. המילה האחרונה לפני הירידה להפסקה היתה של אשקלון כש-שלשות של זאנו ועמרי מאנה קיזזו לנקודה בלבד - 38:39 בתום המחצית הראשונה.

אריאל נבון העלה את אשקלון ליתרון בתחילת הרבע השלישי, אבל שהם מייד הגיבה וברחה ליתרון 8. כמה דקות של חילופי סלים השאירו את הפער על כנו, ושוב המילה האחרונה ברבע הייתה של האורחים שבהובלת נבון וקיזזה ל-56:58 בלבד בכניסה לרבע המכריע. רבע אחרון והמשחק ממשיך צמוד מאוד, הקבוצות מחליפות שלשות ואז סלים בצבע ואנחנו בשוויון 68. חכמון ממשיך לקלוע לשהם, נבון ממשיך להחליף שלשות עם שחקני המארחת ובין לבין שהם גם מצליחה שוב לעלות ליתרון קל ולשמור עליו כשהזמן של אשקלון לקאמבק נוסף אזל. 

קלעו לשהם: יהלי שושן 17, נועם יעקובי 16, עידן חכמון 15, רואי אוסלקה 8, רועי רוזנברג 7, יותם וסר 6, עילי אלגרבלי 4, עוז רוזנצווייג ואורי זהבי 3 כ''א, יאן צ'וחליאן ויובל ויצמן 2 כ''א.

קלעו לאשקלון: אריאל נבון 18, דיויד מוסינדי 14, אריאל זאנו 13, עמרי מאנה 11, אורי גרמיזו 9, יובל וימן 6, סתו פוקס 4, רועי בבכנוב 3.

 

מכבי אשדוד 77 - אליצור גבעת שמואל 51

מי שניצלה את ההפסד של רמלה כדי לעלות למקום הראשון (עם משחק יותר) היא אשדוד שהביסה בבית את גבע"ש. המארחת הייתה עדיפה מהפתיחה וכבר בשלב מוקדם של המשחק עלתה ליתרון דו ספרתי שנשמר באזור ה-8-12 הפרש לאורך המחצית הראשונה. ברבע השלישי אשדוד חזרה להגדיל את היתרון והגיע למעל 25 הפרש, פער שהתקבע עד לסיום המשחק.

קלעו לאשדוד: אלון ספיר ועומר אל על 13 כ''א אליאב אוחנון 12, עידן רג'ואן ותומר פיסצקי 8 כ''א, אופל בכר 6, חן אחרק ויבגני חולודוב 5 כ''א, אוהד ברנט 4, אופק סייג 2, גלעד מלניק 1.

קלעו לגבעת שמואל: עומר שושני 16, מרקוס גלר 14, עידן אלון 7, אילון גרינבלט 4, חן שרעבי, חסון ג'ונסון ואסף דוד פשין 3 כ''א, ארז כהן 1.

 

אליצור יבנה 83 - עירוני שיקו ק.אונו 65

קרב הקצוות בין יבנה לאונו הסתיים כשצפוי בניצחון של המארחת, אבל לא לפני שהיא נאלצה לעבוד קשה עבור הניצחון הזה. המחצית הראשונה הייתה שקולה מאוד ואף אחת לא הצליחה לפתוח פער של יותר מ-6 הפרש, והיא הסתיימה ב-34:35 ליבנה. ברבע השלישי יבנה כבר השתלטה על המשחק ואט אט החלה לברוח ליתרון דו ספרתי, אותו הגדילה ברבע האחרון בדרך לניצחון רביעי ברציפות. 

קלעו ליבנה: גרנט גרינברג 22, איתי קרביוב 19, שמואל מלכוב 12, אלעד הופמן, אור מורדוך ויובל רחמילביץ 6 כ''א, עוז חולי 5, צאלי נוימן 4, בר שינבוים 3.

קלעו לקרית אונו: נטע גל 16, תום בסרגליק 12, תומר שוקרון 10, יונתן מורן 9, שי קליינמינץ 7, עידו סטולרו 6, סהר זרקא 5.

 

הפועל חבל איילות 97 - הפועל מתן אשדוד מבועים 82

חבל איילות אוספת נקודות סופר חשובות בקרב התחתית מול מא"מ. בדקות הראשונות ראינו קצת חילופי סלים, עד שהמארחת החלה לייצר מיני ריצות כולל בריחה לדו ספרתי במהלך הרבע הראשון. ברבע השני הריצה המקומית נמשכה כשאיתי ליקרמן ודין אלינגר מובילים את חבל איילות ליתרון באזור ה-20 הפרש בירידה להפסקה (26:45). גמור? ממש לא. חבל איילות אומנם שמרה על הפער בתחילת הרבע השלישי, אבל מטווח שלשות של מא"מ (2 כ"א לפליקס אודיח וטיילור דוסון) פלוס נקודות של אביב סרוסי ופתאום זה רק 9 הפרש. עוד שלשות של אודיח בתחילת רביעי ונקודות של סרוסי, והאורחת במינוס 5, אבל זה הכי קרוב שהיא הצליחה להגיע. תום ספיר לקח אחריות ויחד עם נקודות של קורן הרץ חבל איילות שוב ברחה, ושלשה של דין אלינגר חתמה את תוצאת המשחק ב-82:97 מקומי.

קלעו לחבל איילות: תום ספיר 22, דין אלינגר 18, קורן הרץ 16, איתי ליקרמן וריף זהבי 15 כ''א, עומר דניאלי וניב זרחוביץ 4 כ''א, אור כהן 3.

קלעו למא"מ: טיילור דוסון 23, אביב סרוסי 19, פליקס אודיח 18, ארז לוין 7, אלון חנני 5, דניאל רובין ודביר מעוז 4 כ''א, יובל בורוכוב 2.