ארצית: ערב של הכרעה בדרום

בזמן שכפר סבא ומגדל העמק יזרעאל השלימו סוויפ לא קליל בעליל בסדרות חצי הגמר במחוז הצפוני, יבנה ואשדוד ינסו לשמור הערב על הביתיות ולהעפיל לגמר הדרומי. ולא בטוח שיהיה להן קל. שני המשחקים ישודרו באתר איגוד הכדורסל. (צילום: אלירון לוגסי, אליצור יבנה)


| אלירן כהן

 

אליצור יבנה ומכבי אשדוד יארחו הערב את משחק מספר 3 בסדרות חצי גמר הפלייאוף בליגה הלאומית. מהעבר השני: אליצור נחל שורק ואליצור רמלה - שתי קבוצות שעצם העפלתן לפלייאוף הייתה הישג ומטרה בלתי מוצהרת שהושגה. שני המשחקים יחלו בשעה 19:00 ותוכלו לצפות בהם בשידור חי ממש כאן.

אליצור יבנה הגיעה לפלייאוף 23/24 אחרי שבשנתיים האחרונות הפסידה פעמיים בסדרת הגמר - אשתקד לכפר קאסם ולפני שנתיים לרחובות. עבור נחל שורק - מדובר בפלייאוף ראשון. בעוד שיבנה השתלטה על המשחק הראשון בסדרה אחרי עשר דקות, המשחק השני היה כולו של נחל שורק, שגם בעונה הסדירה ידעה לעשות לא מעט צרות ליריבתה. האם הביתיות תשחק תפקיד ותכריע את הסדרה לטובת יבנה, או שמא אנחנו עומדים בפני סנסציה שלא זכורה כמוה ולא תהיה זכורה ממנה?

כמו יבנה, כך אשדוד - גם היא גברה על יריבתה 3 פעמים העונה, אלא שהפסד נוסף הערב ישלח אותה הביתה - מוקדם משחשבה. בשנתיים האחרונות אשדוד העפילה פעמיים לחצי הגמר, ופעמיים הודחה ב- 2-0. רמלה, מאידך, הודחה פעמיים ברציפות בשלב רבע הגמר, אבל חתומה על אחד הגמרים הגדולים בתולדות הליגה - אי שם בעונת 15/16 - שם הפסידה למכבי רחובות בתום דרמה גדולה.

 

טריוויה:

- שלוש מתוך ארבע קבוצות חצי הגמר בדרום שייכות למרכז "אליצור". שתיים אחרות סיימו את דרכן בליגה מוקדם יותר העונה. נציגת מרכז אליצור האחרונה שהעפילה ללאומית הייתה שומרון - בעונת 21/22.

- שתי קבוצות בלבד מהמחוז הדרומי צלחו את סדרת חצי הגמר והעפילו לגמר למרות שחסרו את יתרון הביתיות. מכבי פ"ת בעונת 17/18 (הפסידה בגמר לאליצור איתו אשקלון) ומכבי רחובות בעונת 15/16 (ניצחה בגמר את אליצור רמלה). בצפון, אגב, זה קרה 4 פעמים.