ארצית: יבנה הביסה, מגדל הדהימה

אליצור יבנה והפועל מגדל יזרעאל הן האלופות לעונת 23/24 בליגה הארצית. יבנה שוב הייתה עדיפה בגדול על אשדוד ואחרי שהובילה לאורך רוב המשחק ביתרון דו ספרתי סיימה עם ניצחון 64:85. כפ"ס ומגדל יזרעאל סיפקו לנו עוד מותחן, בסיומו כאמור האורחת מהצפון הייתה יותר טובה וחגגה עם 79:71.


| safsal

 

הפועל כפ"ס שלום - הפועל מגדל העמק יזרעאל 79:71

וואו איזה מותחן היה לנו אמש בכפ"ס, עם אולם כמעט מלא ברקע. לצד כמה בריחות של האורחת ליתרון סביב הדו ספרתי, קיבלנו משחק הפכפך מאוד עם לא מעט חילופי הובלה, כשהסיום ידוע. כפ"ס לא הצליחה לתפקד הפעם במאני טיים, קלעה 8 נקודות בלבד ברבע האחרון, והאורחת הצליחה לשמור על יתרון קל בדקות האחרונות עד לחגיגות בסיום.

כבר מהפתיחה ראינו משחק שקול, כשהקבוצות החליפו סלים והיתרון זז מצד לצד. אחוזי הקליעה אומנם לא היו גבוהים במיוחד, אבל הסקור כן היה גבוה כששתי הקבוצות רצו מצד לצד. האורחת הייתה הראשונה לפתח מומנטום - סלים בצבע של אנטון שוטבין העלו את האורחת ליתרון 13:10, ובהמשך נקודות גם של עומר לוי ושלשה של עזמי אבו אחמד הקפיצה ל-20:12. שלשה של איתאי פדלון צמצמה, ואחרי 10 דקות אנחנו ב-21:15 לאורחים בשחור. 

מגדל פתחה את הרבע השני שם שלשה מהירה, אבל לאחר מכן התקשתה בהתקפה ולא קלעה כמה דקות טובות. כפ"ס מנגד קלעה כמה שלשות ו-7 נקודות אישיות של טל חדד השלימו את המהפך - 24:26. שוטבין קטע את הבצורת של האורחים, וחזרנו לעוד כמה דקות של חילופי סלים. ג'וש פרידקין עלה מהספסל האורח ונתן כמה דקות מצויינות משני הצדדים ושוב סידר למגדל יזרעאל יתרון קל, שלשה של שגיא זילברשלג ועוד נקודות של חדד שמרו את כפ"ס קרובה - 44:41 בהפסקה. 

הרבע השלישי התחיל כמו קודמו, רק הפוך. כפ"ס פתחה עם שלשה מהירה של פדלון, אבל אז נתקעה בהתקפה וגם רשמה יותר מידי איבודים של חוסר ריכוז ונסיון לא מוצלח לרוץ מהר להתקפה. מגדל מנגד בהובלת גל ביטנר, אבו אחמד ולוי הצליחה לברוחה כל הדרך ליתרון דו ספרתי - 60:49. כפ"ס התעוררה בזמן ושוב חזרה לעניינים עם כמה שלשות, כשאחת כזאת של דן בן נון מהפינה גם קבעה מהפך נוסף. בכניסה לרבע האחרון 62:63 ירוק. 

הרבע הרביעי התחיל עם קרב חפירות, כששוב הייתה זאת האורחת הראשונה לאפס את היד ולהצליח לפתוח יתרון קל (70:64 כ-5 דקות לסיום). כפ"ס הצליחה פה ושם לייצר סלים בצבע, אבל נראה היה שכלום לא הולך לה ברבע הזה כשהיא מחטיאה הרבה מתחת לסל וגם לא מנצלת את הריבאונד התקפה לנקודות. מגדל גם התקשתה בהתקפה אבל כן הצליחה לתחזק יתרון קל, כשהזמן של האורחים הלך ואזל. בסופו של דבר היה זה סל של אבו אחמד שחתם את תוצאת המשחק ונתן את האות לחגיגות של האורחים. 79:71 בסיום. 

קלעו לכפ"ס: אלמוג זקס 14, שגיא זילברשלג ונועם חסון 13 כ"א, טל חדד 9, איתאי פדלון 7, דניאל רון, שגיב גורמן ודן בן נון 5 כ"א.

קלעו למגדל יזרעאל: אנטון שוטבין ורז מור 16 כ"א, עומר לוי 14, גל ביטנר 12, ג'וש פרידקין 9, עזמי אבו אחמד 7, מקסים פוקסמן 5.

 

אליצור יבנה - מכבי אשדוד 64:85

עשתה לעצמה את זה קל - יבנה פתחה חזק עם רבע ראשון קטלני של 30 נקודות, ובהמשך המשחק פשוט דאגה לשמור על הפער מבלי לתת לאשדוד להתקרב. גם כאן קיבלנו אולם כמעט מלא כולל כמה עשרות אוהדים של אשדוד שדאגו להישאר פעילים לאורך המשחק. הקבוצה שלהם שהצליחה לעשות עבודה הגנתית טובה בשני המשחקים הקודמים ולהשאיר את היריבה על סקור נמוך לא הצליחה בזאת אמש, וכידוע ירדה מנוצחת ועכשיו מחכה לכפ"ס בסדרה על המקום האחרון בלאומית.

יבנה פתחה נפלא את המשחק, לא החטיאה בהתקפה בדקות הראשונות (וכבר הגיעה ליתרון 1:13 עם 5 אישיות של שמואל מלכוב), וזה בניגוד ליריבה שלה שלקח לה 4 דקות כדי למצוא סל שדה ראשון. אשדוד הייתה הרבה יותר מאופסת בהתקפה בחצי השני של הרבע וגם הראתה אחוזים לא רעים בהובלת עומר אל על וחן אחרק, אבל גם יבנה לא עצרה. המארחת המשיכה לצלוף מכל בלטה וסיימה את הרבע הראשון כשהיא ביתרון מבטיח 16:30.

ברבעים הבאים המשחק היה יותר שקול יחסית, בעיקר כי קצת הקליעה של יבנה ירד, מה שלא הפריע לה לשמור על יתרון דו ספרתי. שלשה של גיר פרבר העלתה ל-22:40, 7 רצופות בצבע של אליאב אוחנון צמצמו אבל המילה האחרונה ברבע הייתה שוב של המארחת - ויורדים להפסקה ב-29:46 ליבנה. הרבע השלישי לא שינה הרבה - על אל ואלון ספיר החליפו קצת סלים עם חולי, ובהמשך גם ראינו קצת חילופי שלשות בין הצדדים ומפה לשם אחרי 3/4 משחק 50:69.

אשדוד פתחה טוב את הרבע האחרון ועשתה קצת קולות של חזרה לעניינים (56:71), אבל לא הצליחה להחזיק במומנטום לאורך זמן. יבנה עם כמה מהלכים של סל ועבירה החזירה את הפער לאזור ה-20, ובהמשך גם הגיעה ליתרון שיא של 24. נועם אלישאקשוילי שחקן מחלקת הנוער של אשדוד קלע את סל הבכורה שלו העונה בארצית ואת הסל האחרון של המשחק - 64:85 בסיום. 

קלעו ליבנה: גרנט גרינברג 19, עוז חולי 18, גיא פרבר 13, איתי קרביוב 12, יובל רחמילביץ ואלעד הופמן 6 כ"א, שמואל מלכוב 5, אור מורדוך, בר שינבוים וצאלי נוימן 2 כ"א. 

קלעו לאשדוד: עומר אל על ויבגני חולודוב 12 כ"א, אליאב אוחנון ואלון ספיר 10 כ"א, חן אחרק 8, אוהד ברנט 4, נועם אלישאקשוילי ועידן רג'ואן 3 כ"א, אופק סייג 2. 

צילום: אליצור יבנה