הפועל מעלות בדרך לפירוק?

בעקבות משבר הקורונה הוחלט בעירית מעלות תרשיחא על הקטנת תקציב הקבוצה מהארצית לעונה הבאה, ובמועדון כרגע לא יודעים אם יוכלו לפתוח את עונת 20/21. מעלות הצטרפה לליגה הארצית לפני 4 שנים ואף רשמה הופעה בפלייאוף העליון, אבל עכשיו עתידה לא ברור. "קיזוז זה מהווה מכת מוות לקיומה של הקבוצה". (צילום: פרטי)


| לילך וייס

 

האם הקורונה בדרך לגבות את הקורבן הספורטיבי הראשון שלה? נקווה שלא נגיע לשם, אבל נכון להיום - הפועל מעלות בבעיה. הקבוצה שהעפילה לפני 4 שנים לארצית צפון קיבלה אתמול הודעה על הפחתת התקציב שהיא מקבל מהעיריה לקראת עונת 20/21, וכרגע הם מחפשים פיתרון תקציבי אחר.

"קיימת בעיה תקציבית לפתיחת עונת המשחקים 20/21. בפנייה לעיריה ולעמותת הספורט קבלנו תשובה שתקציב הקבוצה השנה יקוזז משמעותית." אומרת איריס וקנין, יושבת ראש הפועל מעלות. "קיזוז זה מהווה מכת מוות לקיומה של הקבוצה. במצב הנוכחי הזה יהיה קשה ביותר לפתוח את העונה. חבל מאוד שקבוצה שהפכה לחלק מהקהילה, עם השגים מכובדים והיתה לבית לשחקנים צעירים ממועדונים בכל אזור הצפון, ושהתבססה בליגה הארצית תחדל להתקיים. האיגוד, השחקנים וההנהלה ביחד עם האוהדים מקווים ומייחלים לפיתרון שיעמיד את הקבוצה במרכז עשיית הספורט בעיר מעלות."

בארבע שנותיה בליגה הצליחה הפועל מעלות לא אחת להוציא מעצמה הרבה יותר מכפי שייעדו לה, כשבעונת השיא שלה רשמה הופעה היסטורית בחצי גמר הפלייאוף. גם את נבואות הזעם שניבאו לה ירידה לליגה א׳ הצליחה הקבוצה מהצפון ״להפר״, כשבמקביל - נתנה ללא מעט שחקנים צעירים את המושכות להוביל אותה קדימה וסיפקה עוד בית חם ללא מעט שחקנים צעירים שסיימו גיל נוער במחלקות הנוער הצפוניות (נהריה, כפר ורדים, עמק יזרעאל, קרית אתא ועוד) וחיפשו קבוצה להשתלב בה.

מהנהלת עמותה עירונית מעלות תרשיחא לספורט הישגי (שאחראית על הקבוצה) נמסר בתגובה: "תקציב הספורט העירוני, כמו כלל תקציב עיריית מעלות תרשיחא, קוצץ כחלק מתוכנית ההתייעלות של הרשות ובהתאם, השתנו סדרי העדיפויות העירוניים. כבר עם כניסתו לתפקיד החליט ראש העיר ארקדי פומרנץ, שהדגש בתקציב הספורט ייושם על קבוצות הילדים והנוער והספורט העממי, על חשבון קבוצות הבוגרים ומחירי חוגי הספורט לילדים ולנוער סובסדו וירדו באופן משמעותי.

בימים אלה, בהם התחילו דיוני התקציב לעונת הפעילות 2020-21 על העירייה לקבל החלטה לאן להפנות את המשאבים. בעת הנוכחית בה העירייה מתייעלת, אין כל כוונה לפגוע בפעילות ספורט לילדים ולנוער ובמקביל, קיימת ההבנה שלעיר אין את היכולת להחזיק קבוצת ספורט מקצוענית בתקציב של מאות אלפי שקלים בשנה. יצוין כי החלטה רשמית עדיין צריכה להתקבל בהנהלת העמותה".