נערות א': כאוכב הפתיעה את רעננה

מחזור דיי סוער היה השבוע בליגת הנערות. הוא התחיל בחמישי שלפני עם משחק מוקדם בו וינגייט גברה על חיפה והרחיקה אותה מאד מהמקום השני, המשיך עם ניצחון ראשון בבית העליון לעמק יזרעאל והסתיים בחמישי האחרון כשכאוכב ניצלה ירידת מתח ברעננה וגברה עליה בנקודה.


| שי ברק

הבית העליון- 

  1. מכבי רעננה 38 נק' (9 – 2 )
  2. הפועל ראשון לציון 37 נק' (10 – 1)
  3. אקדמית וינגייט 36 נק' (8 – 3)
  4. מכבי חיפה 36 נק' (7 – 4)
  5. הפועל כאוכב 32 נק' (4 – 7)
  6. א.ס רמת השרון 30 נק' (4 – 7)
  7. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 27 נק' (1 – 10)
  8. הפועל עמק יזרעאל 27 נק' (1 – 10)

 

שלושה מחזורים לסיום הבית העליון, מחזור מנומנם על הנייר הפך להיות אחד הסוערים והמכריעים של הבית העליון. מכבי חיפה שהיתה דומיננטית ברוב שלבי העונה הפסידה בוינגייט אחרי שהוליכה שלושה רבעים וכנראה איבדה סיכוי למקום השני. אך הדרמה הגדולה התרחשה בצמרת כשרעננה הופתעה בכאוכב , ספגה הפסד שני בפלייאוף העליון ואם לא תנצח במחזור הנעילה את ראשל"צ תסיים רק שנייה. הניצחון של כאוכב הבטיח לה כמעט בוודאות את המקום בפיינל פור . וראשל"צ היא התחזקה בשחקניות ליגת העל שסיימו את העונה ויצטרפו לעזור לחברותיהן בשלבי ההכרעה של העונה, אולי לזכות באליפות אחרי 3 שנים.

 

הפועל כאוכב 52 - מכבי רעננה 51

יומיים חלפו מאז שרוב סגל הנערות א' של מכבי רעננה השלים זכייה בגביע האיגוד לנשים כשלקח חלק במדי קבוצת הארצית של מכבי רעננה. אחרי עומס אדיר שהחל במוצ"ש ונמשך בשלישי, הגיעה ירידה מתח, אמנם מובנת, אך כזו שיכולה להוריד את רעננה מהמקום הראשון בבית העליון. ועדיין ולמרות היכולת החלשה רעננה "היתה צריכה" לנצח. עפ"י הדיווחים מהמגרש, 2 זריקות עונשין של רותם שוסטר, ברבע הרביעי, לא נרשמו בטופס וכשהמשחק מסתיים בנקודה הפרש , 2 נקודות הן משמעותיות.

אחרי שהזכרנו את מה שאין, נדבר על היש. יש לכאוכב את הניצחון ה'אקסטרה' שהן היו צריכות להשיג כדי לתקן את הפסד הבית לרמת השרון מהסיבוב שעבר, כעת, בזכות הניצחון על רעננה יכולות כאוכב להפסיד במחזור הקרוב לרמה"ש ועדיין יהיו עם נקודה יותר מהיריבה על המקום הרביעי בפיינל פור. 

כאוכב פתחו טוב יותר המשחק והובילו בתום הרבע הראשון 13:8, משלשה של נג'מי שסגרה את הרבע. ברבע השני פיירוז חאג' הגדילה את ההפרש לזכות קבוצתה עם 7 נקודות ברבע, כשנג'מי הוסיפה שלשה שניה והמקומיות ירדו להפסקה ביתרון 31:19 כשרק גבעון הצליחה ברבע השני לשמור את קבוצתה במשחק. למחצית השניה עלתה רעננה עם הגנה חזקה, עצרה את כאוכב על 2 סלי שדה חאג' ונג'מי ומהצד השני לוינשטיין עם גרזון וגבעון קיזזו את ההפרש ובסוף הרבע השלישי 37:33 בלבד לכאוכב. הקאמבק של רעננה נמשך לתוך הרבע הרביעי, אבל חאג', נג'מי ואבו-אלהיג'א ידעו לשמור בסיום הדרמטי את הניצחון אצל קבוצתן ועשו צעד גדול אל עבר הפיינל פור. כעת רעננה צריכה לנצח את ראשל"צ במחזור הנעילה כדי לשמור על המקום הראשון ולפגוש בחצי הגמר את...כאוכב.

קלעו להפועל כאוכב: נור נג'מי 22, פיירוז חאג' 18, ליאן עודה 6, פאטמה אבו אלהיג'א 4, יסמין אבו אלהיג'א 2.
קלעו למכבי רעננה: נועה גבעון 17, רותם שוסטר 11, ירדן גרזון 9, מאיה לוינשטיין 5, אמי רינת 4, עמית כהן 2.

 

הפועל עמק יזרעאל 75 - הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 59

העמק עשו הכל נכון כדי להשיג ניצחון בכורה, גדול, בפלייאוף העליון כשהשתלטו על המשחק החל מהרבע השני והשלימו ניצחון דו ספרתי על זיכרון. אבל הן עשו כמעט-כמעט הכל נכון. הקבוצה שהפסידה לזיכרון יעקב בסיבוב שעבר ב-17 הפרש, ניצחו בגומלין רק ב-16 הפרש ולכן כרגע נותרו במקום השמיני . אך כשיש עוד שלושה משחקים לסיום הליגה, הן מאמינות שיכולות להשיג ניצחון נוסף ואת המקום השביעי. 

עם 7 נקודות של עמית כהן ו-6 של תמר אורן, דווקא האורחות היו אלה שפתחו טוב יותר המשחק והוליכו בסוף הרבע הראשון 15:14. ברבע השני היו אלה נעמה הלוי ורותם שייין שהמשיכו והובילו את העמק למהפך. אחרי שקלעו יחד 10 נקודות ברבע הראשון, הוסיפו 13 נקודות גם ברבע השני ועם הגנה קבוצתית טובה של העמק שעצרו את זיכרון יעקב על שני סלי שדה בלבד ברבע השני הפכו המקומיות את התוצאה והוליכו 34:28 בהפסקה.

הקצב ההתקפי הגבוה של המארחות נמשך גם ברבע השלישי. עם 4 שלשות של דנה אביטל ברבע השלישי ועוד שלשה של שיין ברחו העמק ליתרון דו ספרתי 59:45 ולא שמטו אותו עד לסיום. עמית כהן מזיכרון ניסתה למזער נזקים עם 9 נקודות ברבע המכריע, אך בצד השני היתה זו נעמה הלוי שהגיבה עם 9 נקודות משלה ויחד עם רבע טוב של הילה אדר שמרה העמק על ההפרש ועל הניצחון

קלעו להפועל עמק יזרעאל: נעמה הלוי 23, רותם שיין 20, דנה אביטל 19, הילה אדר 8, עומרי ברמן 3, ארבל אדלר 2.
קלעו להפועל זיכרון יעקב: עמית כהן 34, הדר גלידואני 8, תמר אורן ונויה שנפ 6 כ"א, רוני גולדינר 3, מעיין גל 2.

 

אקדמית וינגייט 50 - מכבי חיפה 48

דרמה גדולה בוינגייט הסתיימה כשהמקומיות מנחילות לירוקות הפסד רביעי בפלייאוף העליון וחורצות למעשה את גורלן של חיפה לסיים ללא יתרון הביתיות בחצי הגמר. חיפה שהיתה צמודה וקרובה לראשל"צ רוב שלבי הליגה רחוקה כעת משחק מהקבוצה שבמקום השני וכשבעוד שבוע ייפגשו ביניהן חיפה צריכה לנצח ב"גמי" כדי לסיים שניה. וינגייט כבר במקום השלישי בליגה כשהן עם הפסדים רק לראשל"צ ורעננה. 

במשך שלושה רבעים הוליכה מכבי חיפה על המקומיות, אך כשנתקעו על 5 נקודות ברבע האחרון איבדו למעשה את המשחק. 6 נקודות של סימיונוביץ ושלשה של צביאלי הובילו את חיפה ליתרון 13:9 בסוף הרבע הראשון. שירה חג'ג' שחתמה את הרבע בנקודות עבור וינגייט המשיכה ברבע השני עם עוד 7 נקודות רצופות ועם שלשה של אלטמן, ניצחה וינגייט את הרבע והתקרבה לחיפה, רק 28:27 לאורחות שהובילו בהפסקה בזכות 7 נקודות של נור כיוף ועוד חמש של סימיונוביץ. 

שבע נקודות קלעה תמר זינגר ברבע השלישי ועזרה לחיפה שוב לפתוח יתרון "משמעותי" ביחס למשחק שהתפתח 45:38, בסוף הרבע השלישי. וינגייט אמנם לא הרשימו ברבע האחרון, אלטמן ועמר קלעו נקודות חשובות ומאי נשר פעמיים מהקו וכשבחיפה הצליחו לייצר רק סל שדה יחיד, של זינגר היה להן קשה לשמור על היתרון, ובסיום וינגייט חגגו ניצחון יוקרתי. 

קלעו לאקדמית וינגייט: שירה חג'ג' 16, ניצן עמר 11, עדי אלטמן 8, שני ברמן 5, תמר קופילביץ ודניאל אורן 4 כ"א, מאי נשר 2.
קלעו למכבי חיפה: אבני סימיונוביץ 14, תמר זינגר 11, רוני צביאלי ונור כיוף 9 כ"א, תומר נוב 3, מאיה בנקר 2.

 

הפועל ראשון לציון 55 - א.ס. רמת השרון 46

סיטואציה מוזרה לסקר משחק שלא ברורה תוצאתו. עפ"י הנקודות שנרשמו בתוצאה הסופית ודווחו לאיגוד ניצחה ראשל"צ 55:46 את האורחות. אך למעשה ועפ"י הרישום על גבי הטופס עצמו קלעה הפועל ראשון לציון 65 נקודות וניצחה ב-19 הפרש. אז מה התוצאה? לא ברור. 

ראשל"צ קיבלו לישורת האחרונה של העונה את שחקניות ליגת העל דניאל קארש וגאיה סלס ובהמשך גם גילי אייזנר תחלים ותחזור לסגל. עד שהקבוצה תתחבר ותמצא את ההיררכיה הנכונה , רמת השרון החזיקה מעמד ברבע הראשון שהסתיים 13:5 לציפל ונגה אטינגר הצטרפו דניאל קארש וגאיה סלס שהובילו את המקומיות ליתרון. ברבע השני ההפרש המשיך וצמח, שתי שלשות שקלעו ובסך הכל 15 נקודות, הובילו להפרש דו ספרתי, רוני קלינגר ומיטב פינקלשטיין ניסו, אך לא הצליחו לשמור את רמה"ש במשחק ובהפסקה 28:14.

במחצית השניה צמח (או שלא?) תלוי את מי שואלים. כך או כך ראשון לציון מסיימת עם הניצחון ונשארת קרובה לרעננה, כעת עם הזדמנות גם לסיים במקום הראשון.

קלעו להפועל ראשל"צ: עדן ציפל 17, גאיה סלס 12, נגה אטינגר 10, דניאל קארש 9, שחר ברנר 8, הילה קארש 5, מאי רווח וגל אטרקצי' 2 כ"א
קלעו לא.ס רמה"ש: רוני קלינגר 15, נועה שמשי ואלה נר 8 כ"א, מיטב פינקלשטיין 6, אופק אפרגן 5, עתליה כהן ועמנואל שניצר 2 כ"א.

 

במוקד המחזור ה-12, מכבי רעננה חייבת לשמור על הבית ולחזור לעצמה כשתארח את וינגייט שנמצאת בתקופה טובה אחרי הניצחון על חיפה, לרעננה אסור להפסיד עוד עד למשחק נגד ראשון לציון, אחרת לא תהיה בהכרח תלויה בעצמה. המשחק המרכזי של המחזור עד לפני מספר ימים הפך להיות משני בחשיבותו. אם היה ברור שההתמודדות בין רמה"ש וכאוכב תקבע מי תסיים במקום הרביעי, הגיע הניצחון של כאוכב על רעננה וכעת גם ניצחון של רמה"ש לא בהכרח יספיק להן, אך מאידך, הפסד של רמה"ש יחרוץ באופן סופי את גורל העונה.

אם לא יהיו סנסציות גדולות חיפה וראשל"צ אמורות להשיג ניצחונות נגד נועלות הטבלה.

 

מכבי רעננה - אקדמית וינגייט (19:30, חט"ב "השרון")

א.ס רמת השרון - הפועל כאוכב (19:00, קרית יערים)

מכבי חיפה - הפועל עמק יזרעאל (19:00, אולם ביכורים)

הפועל זיכרון/מעגן מיכאל - הפועל ראשון לציון (19:00, תיכון "המושבה")