נערות: הסטטוס קוו נשמר

בפתיחת משחקי הסיבוב השני נשמר הסטטוס קוו כשכל 4 הקבוצות ניצחו את מקומות 5-8 ללא הפתעות מיוחדות. ראשל"צ לא התקשתה במשחק המרכזי של המחזור וניצחה את כאוכב, העמק מתחה את וינגייט לפני שנכנעה לה . ניצחונות גם לחיפה ברמה"ש ולרעננה בזיכרון. הכל לקראת משחקי הצמרת במחזור הבא שיפגיש את רעננה וחיפה על המקום הראשון ואת וינגייט וראשל"צ.


| שי ברק

 

  1. מכבי רעננה 33 נק' (7 – 1 )
  2. מכבי חיפה 32 נק' (6 – 2)
  3. הפועל ראשון לציון 31 נק' (7 – 1)
  4. אקדמית וינגייט 31 נק' (6 – 2)
  5. הפועל כאוכב 27 נק' (2 – 6)
  6. א.ס רמת השרון 26 נק' (3 – 5)
  7. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 24 נק' (1 – 7)
  8. הפועל עמק יזרעאל 24 נק' (0 – 8)

 

הסיבוב השני בבית העליון נפתח עם משחקים בין המדורגות בצמרת למדורגות בחלק השני של הטבלה. בליגה לנערות הפערים גדולים במיוחד בין 2-3 קבוצות לכל היתר ולכן אין מה להיות מופתעים כשכל המשחקים הסתיימו בהפרשים דו ספרתיים. אין גם מה להיות מופתעים שההפרשים הדו ספרתיים הושגו כבר אחרי 10 דקות וזהות המנצחת היתה למעשה דיי ברורה לכל אורכה של ההתמודדות. יוצא דופן הוא המשחק בין מכבי חיפה לא.ס רמת השרון שבאופן טבעי היה הצמוד ביותר. רמה"ש פייבוריטית להמשיך לחצי הגמר וקרובה יותר ברמתה לחיפה מאשר לחלק התחתון של הטבלה, אך בחיפה גם לשחקניות של אמיר מימרן היה קשה.

 

הפועל ראשון לציון 77 – הפועל כאוכב 57

הפועל ראשל"צ, ללא שחקניות ליגת העל הסתדרו נגד היריבה מכאוכב והמשיכו ברצף הניצחונות ששמר אותן קרוב למקום השני והזדמנות "לכבוש" אותו אם רעננה תנצח את חיפה במחזור הבא. הפתיחה היתה כולה ראשל"צ 34:8 בתום הרבע הראשון סימן את הכיוון אליו המשחק הולך. אחרי נקודות של מאי רווח הגיעו דקות נהדרות של נוגה אטינגר שקלעה 12 נקודות ברבע הראשון. הילה קארש הוסיפה 10 נקודות אישיות והיתרון של המקומיות לא היה מוטל בספק. משם אמנם כאוכב התאוששה ונגסה בהפרש מול הסגל הצעיר של ראשל"צ, כשאת הרבע השני ניצחה 22-19. פיירוז חאג' בלטה עם 11 נקודות ונור נג'מי הוסיפה עוד 4, כדי לנצח את הרבע ולקבוע במחצית 53:30. ההפרש המשיך לרדת ברבע השלישי, כאוכב התקרבה עד 61:47, אבל זה לא הספיק, הנסיון של הקבוצה האדומה והיתרון איתו הגיעו נתן להן את האוויר שהיו צריכות ועם 16-10 ברבע האחרון (ברנר, ציפל וקארש בשלשות) הכריעו את המשחק.

קלעו להפועל ראשון לציון: נגה אטינגר ושחר ברנר 18 כ"א, הילה קארש 16, מאי רווח 8, עדן ציפל 6, גל אטרקצי 5, מירה אבידב 3, ג'וי אוסיגאווי 2, עמית טרנר 1.
קלעו להפועל כאוכב: פיירוז חאג' 25, נור נג'מי 14, ליאן עודה 11, סירין מוחמד 4, פאטמה אבו-אל היג'א 2, בראא מריח 1.

 

הפועל עמק יזרעאל 59 – אקדמית וינגייט 72

למעשה את המשחק הכריעה האקדמיה כבר ברבע הראשון עם 21-11. 8 נקודות קלעה שני ברמן שהובילה את טבלת הקלעיות של וינגייט. ניצן עמר ושירה חג'ג' קלעו יחד 11 נקודות ובסך הכל וינגייט ברחה ליתרון דו ספרתי. העמק נשארו צמודות ליריבה ברבע השני בזכות השלשות שנכנסו מבחוץ . פעמיים הילה בלוך ואתה אורי אהרוני ורותם שיין, אך וינגייט גם את הרבע השני ניצחה ברמן, חג'ג' ושלשה של אלטמן חלקו בכל הנקודות ברבע ובהפסקה 37:25. המחצית השניה לא היתה שונה במיוחד, הרבעים צמודים, הקבוצות שקולות אבל זה שיחק לטובת המוליכה ששמרה על היתרון הדו ספרתי גם מול משחק טוב של קוזנייצובה ונעמה הלוי. העמק ניסו לחזור אך ההפרש מהרבע הראשון היה גדול מדי ובסיום וינגייט עם ניצחון חוץ עושה צעד גדול להבטיח את המקום הרביעי בעונה הסדירה.

קלעו להפועל עמק יזרעאל: הילה בלוך 17, נסטיה קוזנייצובה 15, נעמה הלוי 11, רותם שיין 7, אורי אהרוני ודנה אביטל 3 כ"א, הילה אדר 2, עומרי ברמן 1.
קלעו לאקדמית וינגייט
: שני ברמן ושירה חג'ג' 20 כ"א, ניצן עמר ועדי אלטמן 10 כ"א, תמר קופילביץ 6, זיו דוידוביץ, מיכל דהן וליאם בסטקאר 2 כ"א

 

הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 36 – מכבי רעננה 90

כשמכבי רעננה, מוליכת הטבלה, הגיעה לזיכרון יעקב תוך רבע אחד שכחה מההפסד במחזור הקודם וכבר ברבע הראשון קלעה כמעט אותו סכום שקלעה זיכרון יעקב בכל המשחק. 14 נקודות של ירדן גרזון ו-8 נקודות של נועה גבעון הובילו את רעננה ליתרון 34:8 בסוף רבע אחד של כדורסל. המשחק החד צדדי נמשך לתוך הרבע השני. 5 נקודות של עמית כהן ביחד עם שתי שלשות של נועה גבעון ונקודות של רוני זהות קבעו בהפסקה 55:23. המשחק שהיה נראה שהוכרע כבר במחצית נסגר סופית ברבע השלישי כשרעננה עם 18-2, לא השאירה סיכוי ליריבה. 8 נקודות רצופות של גרזון, שלשה של עמית כהן ו-4 נקודות של גל כהן סגרו את הסיפור עם 73:25 אחרי שלושה רבעים ומכבי רעננה שמרה על הפסגה וחזרה למסלול הניצחונות.

קלעו להפועל זיכרון/מעגן מיכאל: הדר גלידואני 9, רוני גולדינר 8, נויה שנפ 6, רעות קרניאל 5, תמר אורן ואביב פלג 4 כ"א.
קלעו למכבי רעננה: ירדן גרזון 24, נועה גבעון 20, עמית כהן 14, רוני זהות 13, שירה לונדנר 9, גל כהן 6, זוהר גולדמן ורוני חגי 2 כ"א.

 

מכבי חיפה 82 – א.ס רמת השרון 72

במשחק שהוקדם והתקיים ביום חמישי שלפני המחזור מכבי חיפה התקשתה אך הצליחה לנצח את רמת השרון בביתה ולשמור על המקום השני.

 

 

מבט למחזור השמיני (24/02):

במוקד המחזור שייפתח מחר ישחקו חיפה ורעננה על המקום הראשון. אחרי ההפסד של רעננה לראשל"צ הצטמצם ההפרש לנקודה אחת בלבד. במשחק הראשון בין השתיים ההתמודדות היתה צמודה, ורעננה ניצחה בקושי 69:65. עם האופטימיות הזו חיפה מגיעה למשחק הגומלין אך ברעננה לנצח את המארחת המשימה קשה עד בלתי אפשרית וחיפה צריכה להיות מודאגת יותר מהפסד שיגרום לה לאבד את המקום השני ואת יתרון הביתיות בחצי הגמר נגד ראשל"צ. בשני המשחקים הנוספים רמת השרון יוצאת למשחק מוקש בעמק יזרעאל וכאוכב תארח את זיכרון יעקב. שתי הקבוצות שנאבקות על המקום האחרון בפיינל פור לא יכולות להרשות לעצמן להפסיד למדורגות 7-8 וככל הנראה הן צפויות לחזור על ניצחונות, או שהן יהיו בבעיה קשה. העמק וזיכרון שכבר סיימו למעשה את העונה ינסו להפתיע ו"לקלקל" לאחרות, לפעמים ניצחון כזה יכול להיות מספיק גדול ומספק (תשאלו את נבחרת ישראל עם הניצחון על צרפת).

את המחזור פתח משחק שהוקדם, עקב משחקי גביע המדינה, ניצחה הפועל ראשון לציון את אקדמית וינגייט 63:44, וינגייט הוליכה בנקודה בהפסקה, אבל ראשל"צ רצו 18-3

 

מכבי רעננה - מכבי חיפה (19:30, חט"ב "השרון")

הפועל עמק יזרעאל - א.ס רמת השרון (20:00, גבת)

הפועל כאוכב – הפועל זיכרון/מעגן מיכאל (18:00, ליד בי"ס כאוכב)