נערות: סגרו סיבוב ראשון

אין הפתעות גדולות בסיבוב הראשון שהסתיים השבוע בבית העליון. אבל הניצחון הגדול של ראשל"צ על רעננה (הפסד בכורה העונה), אולי מאותתים שראשל"צ שכרגע במקום השלישי, עוד לא ויתרו על יתרון הביותיות. את הרביעייה לפיינל פור סוגרת כרגע כאוכב עם ניצחון חוץ בעמק, רמה"ש איבדה גובה עם ההפסד בוינגייט. סיכום המחזור השביעי.


| שי ברק

 

  1. מכבי רעננה 31 נק' (6 – 1 )
  2. מכבי חיפה 30 נק' (5 – 2)
  3. הפועל ראשון לציון 29 נק' (6 – 1)
  4. אקדמית וינגייט 29 נק' (5 – 2)
  5. הפועל כאוכב 26 נק' (5 – 2)
  6. א.ס רמת השרון 25 נק' (2 – 5)
  7. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 23 נק' (1 – 6)
  8. הפועל עמק יזרעאל 22 נק' (0 – 7)

 

הסיבוב הראשון בבית העליון הסתיים השבוע עם המשחק המרכזי בין ראשון לציון למכבי רעננה. רעננה שהחזיקה במאזן מושלם מפתיחת העונה (כולל בשלב המחוזות) נחלה את הפסד הבכורה שלה העונה בביתה של ראשל"צ. המשחק עמד בסימן אוירת סוף העונה בליגת העל, וכלל הופעת בכורה מחודשת של דניאל קארש במדי הקבוצה. אחרי שזו לא שיחקה במדי הנערות מאז נפתחה העונה (למעט משחק הגביע בתקופת פגרת הנבחרת). האם החזרה שלה ואולי בעקבותיה גם סלס ואייזנר יכולות לשנות מהסטטוס קוו שהרגשנו בליגה רוב הסיבוב.

בסך הכל לא היו הפתעות מיוחדות, כשהמוליכה מהצפון נכנעה בביתה פעמיים (לרעננה ו-וינגייט) אבל הצליחה לנצח את יריבתה הצפויה בחצי הגמר, ראשל"צ וכרגע ממוקמת מעליה. אך לחיפה מחכה בסיבוב הבא משחקי חוץ ברעננה, וינגייט וראשל"צ כך שהמשימה שלהן לשמור על המקום השני תהיה קשה.

ראשל"צ, כאמור, סגרה את הסיבוב עם ניצחון גדול וחשוב, למרות שבמרבית משחקי הסיבוב לא הרשימה על אף שניצחה בהן. ההפסד בחיפה סיבך אותן במאבק על המקום הראשון וכרגע הן ללא יתרון ביתיות גם בחצי הגמר. עם זאת, מאחר שהקבוצה צפויה להתחזק בקרוב קשה להאמין שהן ירדו מתחת למקום השלישי כך שהסיבוב הבא יוקדש למאבק על יתרון הביתיות בחצי, כשלרעננה כנראה יהיה היתרון בסדרת הגמר.

הסיבוב הבא יהיה חשוב בעיקר לרמת השרון וכאוכב. הקבוצה מהצפון מקדימה את רמה"ש בנקודה, אך בין השתיים צפוי משחק נוסף ואחרי שרמת השרון ניצחה את המשחק הראשון בכאוכב (80:47), אם הקבוצה תדע לשמור על עצמה במשחקים נגד היריבות המדורגות מתחתיה, היא צפויה לפגוש את רעננה בחצי הגמר. כאוכב חייבת להשיג ניצחון גדול אחד או לנצח ברמה"ש כדי לסיים בפיינל פור.

עמק יזרעאל הקבוצה היחידה שטרם ניצחה העונה ותנסה, כשאין עליה לחץ, לסיים את העונה עם טעם טוב יותר וכמוה גם זיכרון יעקב שלמעשה אין לה סיכוי לסיים מעל המקום בו ממוקמת כרגע (שביעי).

 

הפועל ראשון לציון 69 – מכבי רעננה 57

בין שלושה רבעים צמודים, הצליחה ראשל"צ לייצר ריצת 24-14 ברבע השלישי ולהכריע את המשחק. רעננה פתחה טוב יותר את ההתמודדדות ובתום הרבע הראשון הוליכה 17:16, היו אלה גרזון, זהות ועמית כהן שיצרו את היתרון הראשון ומנגד שחר ברנר ובעיקר מאי רווח הצליחו לשמור את ראשל"צ במשחק. שחר ברנר המשיכה במשחק המצוין שלה ובלטה גם ברבע השני לצידה של עדן ציפל וברבע הגנתי טוב הפכו את התוצאה וירדו ביתרון 31:29 להפסקה.

ברבע השלישי התחילה דניאל קארש להתרגל למספר 9 שעל גבה ועם 10 נקודות אישיות הובילה את ראשל"צ אל הניצחון. עוד 10 נקודות שקלעו יחד ציפל ורווח סגרו את הרבע ביתרון דו ספרתי 55:43, כשברעננה גרזון, שוסטר וכהן נתקעו על 14 נקודות בלבד. הרבע האחרון היה שקול, הסתיים בשוויון 14 כשגרזון אמנם סיפקה 6 נקודות, אבל מהצד השני עוד שתי שלשות של שחר ברנר קבעו את תוצאת המשחק.

הפסד בכורה לרעננה אחרי 15 ניצחונות רצופים, אך הפער מהמקום השני עדיין, משחק וחצי, כך שהן מרגישות בטוחות יחסית בפסגה. ראשל"צ התקרבה לחיפה, אך נותרה בסוף הסיבוב הראשון במקום השלישי.

קלעו להפועל ראשון לציון: שחר ברנר 19, עדן ציפל ודניאל קארש 13 כ"א, מאי רווח 11, נגה אטינגר 10.
קלעו למכבי רעננה: ירדן גרזון 17, עמית כהן 8, רוני זהות, רותם שוסטר, זוהר גולדמן ונועה גבעון 6 כ"א, מאיה לוינשטיין וגל כהן 4 כ"א.

 

אקדמית וינגייט 70 – א.ס רמת השרון 63

במשחק צמוד במיוחד על ההזדמנות האחרונה של רמה"ש להישאר במאבק על המקום הרביעי בליגה, הצליחה וינגייט לנצח בזכות הגנה טובה ולסגור את הסיבוב רביעית. נועה שמשי ואופק אפרגן היו נהדרות בפתיחה וקלעו יחד את כל 21 הנקודות הראשונות של רמה"ש, כשהרבע הראשון הסתיים בשוויון 16 (שמשי 12 נק') ניצן עמר ושני ברמן ענו ליריבה. בוינגייט עשו התאמות ועצרו את שמשי ואפרגן על 6 נקודות בכל המחצית השניה. שלשות של נשר (פעמיים), ברמן, קופילביץ הובילו את וינגייט ליתרון 37:32 בהפסקה, מור שבתאי בשלשה ושניצר עם פינקלשטיין רק שמרו את רמה"ש בפיגור נמוך.

ברבע השלישי הצטרפה אל שניצר גם רוני קלינגר (13 נקודות במחצית השניה), אך האורחות לא הצליחו לשנות מהמומנטום ולקחת את היתרון מהמארחות שברבע טוב של שירה חג'ג' הובילו 56:50 וברבע האחרון מול קלינגר ואוטולנגי היו אלטמן וברמן ששמרו את הניצחון בבית.

קלעו לאקדמית וינגייט: שני ברמן 16, תמר קופילביץ וניצן עמר 12 כ"א, שירה חג'ג' ומאי נשר 11 כ"א, עדי אלטמן 5, אנג'לה חצ'דוריאן 3
קלעו לא.ס. רמת השרון: נועה שמשי ורוני קלינגר 15 כ"א, אופק אפרגן 12, עמנואל שניצר 8, שיאל אוטולנגי 6, מור שבתאי 5, מיטב פינקלשטיין 2.

 

 

הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 49 – מכבי חיפה 78

השבוע התבשרנו כי הפועל זיכרון יעקב עומדת בפנים פירוק. המשחק כנראה היה סימפטום של המתנהל מאחורי הקלעים. הקבוצה הגיעה עם 5 שחקניות בלבד ואחרי שעמית כהן קלעה 7 נקודות ברבע הראשון היא נפצעה והמארחות נותרו עם ארבע שחקניות בלבד. גם בחיפה הוציאו שחקנית ומעל 30 דקות שיחקו הקבוצות 4 נגד 4. אפשר לספר על רבע ראשון טוב של נור כיוף עם 11 נקודות אישיות כשחיפה הוליכה 26:13 בסוף הרבע הראשון. אך בסך הכל אין הרבה מה לספר על המשחק כשבמחצית 44:24 (12 נק' לסימיונוביץ) והמחצית השניה היתה כולה לפרוטוקול כשחיפה עם סגל ארוך וזיכרון עם 4 שחקניות וללא חילופים  , לא באמת היה למארחות סיכוי לאיים על השניה בליגה.

קלעו להפועל זיכרון/מעגן מיכאל: רעות קרניאל 16, רוני גולדינר 13, הדר גלידואני ועמית כהן 7 כ"א, נויה שנפ 6.
קלעו למכבי חיפה: אבני סימיונוביץ 19, נור כיוף 16, תמר זינגר 12, תומר נוב 9, מאיה בנקר 8, רוני צביאלי 6, נטע ליכטנטריט 5, סהר שגב 3

 

הפועל עמק יזרעאל 44 – הפועל כאוכב 66

עמק יזרעאל השלימה סיבוב ראשון ללא ניצחונות וכאוכב, אחרי ההפסדים לרמה"ש ו-וינגייט השיגו ניצחון חוץ חשוב שהשאיר אותן מעל רמת השרון בסוף הסיבוב הראשון

 

 

מבט למחזור השמיני (24/02):

במוקד המחזור שייפתח את הסיבוב השני הפועל ראשון לציון תארח את הפועל כאוכב שתנסה להפתיע את המארחת ולקוות שאחרי הניצחןן הגדול במחזור הקודם תבוא רדומה. מכבי רעננה ו-וינגייט שיוצאות למשחקי חוץ בזיכרון יעקב ובעמק יזרעאל (בהתאמה) לא צפויות להתקשות.

במשחק מוקדם שפתח את המחזור, ניצחה חיפה בחוץ את רמת השרון 82:72.

 

הפועל ראשון לציון – הפועל כאוכב (19:00, "גמי")

הפועל זיכרון/מעגן מיכאל – מכבי רעננה (19:00, תיכון "המושבה")

הפועל עמק יזרעאל – אקדמית וינגייט (20:00, גבת)