נערות: רעננה וראשל"צ לא עוצרות

בשני משחקי צמרת חשובים רעננה שמרה על המקום הראשון והגדילה את ההפרש מהשניה כשניצחה בביתה את חיפה. ראשל"צ יצאה לוינגייט אולם בו כבר הפסידה העונה אבל הראתה אופי ויכולת נהדרת בעיקר ברבע השלישי בדרך לניצחון. עוד במחזור: ניצחונות לכאוכב ורמה"ש שממשיכות להיאבק על הכרטיס הרביעי


| שי ברק

 

  1. מכבי רעננה 35 נק' (8 – 1 )
  2. מכבי חיפה 33 נק' (6 – 3)
  3. הפועל ראשון לציון 33 נק' (8 – 1)
  4. אקדמית וינגייט 32 נק' (6 – 3)
  5. הפועל כאוכב 29 נק' (3 – 6)
  6. א.ס רמת השרון 28 נק' (4 – 5)
  7. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 25 נק' (1 – 8)
  8. הפועל עמק יזרעאל 24 נק' (0 – 9)

 

חמישה משחקים לסיום הבית העליון, הליגה מתחילה להתכנס להכרעות. במחזור התשיעי התקיימו שני משחקים שהיו יכולים להכריע את גורל לוח המשחקים. מכבי רעננה שהפסידה לראשל"צ והתקשתה נגד חיפה בסיבוב הקודם ידעה שהפסד מערער את מקומה כמוליכה וכמחזיקה ביתרון הביתיות גם בסדרת הגמר. חיפה הגיעה לרעננה עם הרצון לאיים על המקום הראשון אך יותר מכך להתרחק מהשלישי, כדי להבטיח לפחות יתרון בחצי הגמר. במקביל התקיים משחק בין השלישית (ראשל"צ) לרביעית (וינגייט). השתיים בטוחות ברביעייה וכעת נשאר לשחק על המיקום, כשראשון לציון שואפת כמה שיותר גבוה כדי להשיג יתרון ביתיות במשחקי ההכרעה. בסיום שני המשחקים רעננה השיגה ניצחון גדול ומחזיקה בשני משחקים הבדל ממקומות 2-3, וראשל"צ ניצמדה לשנייה עם אותו מספר נקודות והזדמנות לעבור את חיפה בהתמודדות ישירה ביניהן. קשה להאמין שרעננה ייפלו ב-3 מחמישה משחקים שעוד נותרו לה (מהן רובן נגד יריבות 5-8). חיפה וראשל"צ יתמודדו על המקום השני וברביעי תסיים וינגייט.

נותר המאבק על הכרטיס האחרון לפיינל פור ועליו נאבקות כאוכב ורמת השרון שהשיגו ניצחונות נגד האחרונות בבית (זיכרון ועמק יזרעאל, בהתאמה), והמאבק ימשיך להתקיים לפחות עד המשחק 'ראש בראש' האחת נגד השניה.

 

מכבי רעננה 88 - מכבי חיפה 51

תצוגה ענקית של ירדן גרזון לא השאירה סיכוי למכבי חיפה. פערי הכוחות היו ברורים כבר אחרי רבע אחד. עם 12 נקודות של גרזון ועוד 9 שקלעה עמית כהן, ברחה רעננה ליתרון דו ספרתי אחרי רבע אחד, 25:13 בקצב של 100 נקודות למשחק נגד הסגנית. 7 נקודות של סימיונוביץ ו-4 של בנקר היו מעט מדי, אך הבעיה הגדולה יותר היתה הגנתית. ההגנה הירוקה המשיכה להתקשות גם ברבע השני שהמשיך להתנהל סביב קצב של 100 נקודות. רעננה קלעה ברבע הזה 24 נקודות (8 נק' גרזון , 5 נק' אמי רינת ורוני זהות), חיפה נעצרה על 15 נקודות ובהפסקה 49:28. מול המכונה הרעננית לחיפה לא היו הכלים לחזור במחצית השניה, שהיתה ברובה לפרוטוקול. אמנם הרבע השלישי לא היה מאוזן יותר (18-7), גרזון המשיכה להיות המוציאה לפועל עם 10 נקודות אישיות, חיפה קלעה רק 3 סלי שדה, זינגר, כיוף ונוב ובסוף הרבע השלישי 67:35 ומכאן לאורחות כבר באמת לא היה איך לחזור.

קלעו למכבי רעננה: ירדן גרזון 30, עמית כהן 17, גל כהן 12, רוני זהות 10, אמי רינת ורותם שוסטר 7 כ"א, נועה גבעון 4, שירה לונדונר 1.
קלעו למכבי חיפה: אבני סימיונוביץ 21, נור כיוף 12, נטע ליכטנטריט 7, תמר זינגר 5, מאיה בנקר 4, תומר נוב 2.

 

אקדמית וינגייט 44 - הפועל ראשון לציון 63

המשחק הוקדם למוצ"ש, לפני חצי גמר גביע המדינה בו הקבוצה הבוגרת של ראשל"צ לקחה חלק. אולי הביטחון משם הביא את הסגל הצעיר של ראשל"צ (5 שחקניות מסגל נערות ב') להילחם נגד הסגל הבכיר של וינגייט ולנצח באחד המגרשים הבייתיים יותר. הרבע הראשון היה צמוד בוינגייט קופילביץ וחג'ג' שמרו את הקבוצה קרובה ליריבה ובראשל"צ התרחקו בעיקר עם נקודות מחוץ לקשת. 4 שלשות קלעה הקבוצה האורחת (אטינגר, קארש, ציפל ורווח) בדרך ליתרון קטן 16:12 אחרי הרבע הראשון. ברבע השני הגיע מהפך, אחרי שלשה של נשר קלעה ברמן 8 נקודות אישיות והמקומיות שנשארו קרובות ליריבה הצליחו להפוך את תוצאת המשחק ולרדת ביתרון 29:28 להפסקה.

השינוי הגיע עם העליה למחצית השניה, בראשל"צ נעלו עם הגנה את הסל שלהן ועצרו את וינגייט על סל שדה בודד של חג'ג' במשך 10 דקות, מנגד עדן ציפל תפקדה מצוין עם 7 נקודות אישיות ונגה אטינגר עם שחר ברנר קלעו יחד 8 נקודות משותפות כדי להגדיל את ההפרש לדו ספרתי בסוף הרבע השלישי 46:32. וינגייט אמנם הראו שיפור מסוים ברבע המכריע, אך הדומיננטיות והמומנטום של ראשל"צ נשמרו אטינגר, קארש, ציפל ורווח לא נתנו למקומיות להתקרב, ההפרש עוד גדל וצמח מעבר ל-20 נקודות לפני שנשר ודוידוביץ הקטינו רק במעט לקראת הסיום. ראשון לציון משלימות ניצחון כפול על וינגייט בבית העליון ומתבססות במקום השלישי בליגה עם הזדמנות מצוינת לסיים שניות.

קלעו לאקדמית וינגייט: שני ברמן 14, שירה חג'ג' ומאי נשר 10 כ"א, תמר קופילביץ 6, זיו דוידוביץ וניצן עמר 2 כ"א.
קלעו להפועל ראשון לציון
: עדן ציפל 22, מאי רווח 12, נגה אטינגר 11, הילה קארש ושחר ברנר 9 כ"א

 

(עדן ציפל, 22 נקודות וניצחון גדול בוינגייט)

 

הפועל עמק יזרעאל 49 - א.ס רמת השרון 70

עמק יזרעאל שהראו שיפור ביכולת רצו לתרגם אותה לניצחון בכורה בבית העליון , אולי נגד רמה"ש הנאבקת על הכרטיס האחרון לפיינל פור. רגע לפני שהשחקניות שלוקחות חלק בקבוצת הלאומית יצאו למחנה ברומניה, הגיעה הקבוצה למשחק בעמק ויצאו ממנו עם ניצחון גדול כשחמש שחקניות קלעו בדו-ספרתי. 

המחצית הראשונה היתה צמודה ואחרי שרמה"ש ירדו בסוף הרבע הראשון ביתרון 19:12, מחמש נקודות של אופק אפרגן ונקודות של שמשי ונר, ברבע השני חזרו העמק למשחק ואף ירדו להפסקה ביתרון 30:29. נסטייה קוזנייצובה ונעמה הלוי היו מצוינות במחצית כשכל אחת מהן קלעה 10 נקודות אישיות ויחד הובילו את העמק ליתרון. אבל ברבע השלישי כבר השתנה המשחק. האורחות עלו עם הגנה טובה, עצרו את העמק על 3 סלי שדה וברחו באמצעות נקודות מחוץ לקשת. 2 שלשות של אלה נר (8 נקודות ברבע) ועוד שלשה וחמש נקודות ברבע של נועה שמשי, הורידו את רמה"ש ביתרון 48:38. לעמק לא היו כלים לחזור ורמת השרון המשיכה והגדילה את ההפרש ברבע האחרון כששיאל אוטולנגי קלעה 13 נקודות ברבע ושמשי הוסיפה עוד 5 נקודות שהגדילו את ההפרש עד לסיום. 

קלעו להפועל עמק יזרעאל: נסטייה קוזנייצובה ונעמה הלוי 14 כ"א, הילה בלוך 11, עומרי ברמן 7, אורי אהרוני 3.
קלעו לא.ס רמת השרון: נועה שמשי 18, אלה נר 15, שיאל אוטולנגי 13, אופק אפרגן 12, מיטב פינקלשטיין 10, מור שבתאי 4.

 

הפועל כאוכב 85 - הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 39

זיכרון/מעגן מיכאל כבר מחכות לסיום העונה ובטח בכאוכב, נגד הקבוצה שמחפשת את ההעפלה לפיינל פור, לא היה להן הכלים להתמודד והמאחרת השיגה ניצחון גדול שהשאיר אותן שבוע נוסף מעל רמת השרון.

 

 

מבט למחזור העשירי (10/03):

במוקד המחזור שייפתח מחר תארח רמת השרון את רעננה. אמנם העונה במיוחד הבדלי הכוחות ניכרים, אך רמת השרון מוכיחה כמעט מדי שנה שמסוגלת להפתיע ולהקשות או אפילו לנצח את רעננה , ניצחון שכזה יכול לתת לרמה"ש יתרון גדול מול כאוכב על הזכות להיכנס לפיינל פור ולהתמודד בסדרה מול....אותה רעננה. במשחק מפתח נוסף להמשך העונה הפועל כאוכב תצא לחיפה נגד השניה בטבלה. כאוכב תרצה לא להפסיד כדי לא להסתבך במאבק נגד רמה"ש בעוד חיפה יודעת שכל הפסד מעכשיו ועד המחזור האחרון יכול בסבירות גבוהה להוריד אותן למקום השלישי. ביתר המשחקים ראשל"צ ו-וינגייט ינסו לא למעוד נגד נועלות הטבלה.

 

א.ס רמת השרון - מכבי רעננה (19:00, "קרית יערים")

מכבי חיפה - הפועל כאוכב (19:00, אולם "ביכורים")

הפועל ראשון לציון – הפועל עמק יזרעאל (19:00, אולם "גמי")

הפועל זיכרון/מעגן מיכאל - אקדמית וינגייט (19:00, תיכון "המושבה")