נערות א': ראשל"צ השלימה טריפל

במשחק שנעל את עונת כדורסל הנערות זכו נערות א' של ראשון לציון באליפות אחרי ניצחון 89:54 ובכך השלימו זכיה בתואר חמישי העונה, כששחר ברנר הניפה את הצלחת. טריפל היסטורי לאגודה ולסגל נערות א' (אליפות, גביע ותיכונים) ודאבל בנערות ב'. גאיה סלס הצטיינה עם 24 נקודות,


| שי ברק

 

הפועל ראשון לציון 89 - מכבי רעננה 54
(ראשל"צ השלימה 2-0 בסדרת הגמר)

בשנים האחרונות הפועל ראשון לציון ראו את רעננה זוכה פעמיים בטריפל, ורצו גם. דניאל קארש, גאיה סלס, גילי אייזנר, שחר ברנר וגל אטרקצ'י חיכו, גדלו, התבגרו, צברו נסיון והגיעו לעונת 2018-19 בשיא הבשלות להסתער על כל הקופה ולזכות בה. עם עונה אדירה של עדן ציפל לצידן, הקבוצה המלוכדת של זיו ארז ידעה לפתוח את העונה בסגל צעיר יותר ולצרף את שחקניות ליגת העל עם תום העונה שם כדי להגיע למאני טיים בכושר והחיבור הטוב ביותר וזה עבד.

הפועל ראשון לציון אמנם סיימו את העונה הסדירה רק במקום השני, אבל הפגינו דומיננטיות מרשימה בשני משחקי חצי הגמר נגד מכבי חיפה והמשיכו בכושר הגבוה גם בגמר כשניצחו פעמיים בהפרשים דו ספרתיים כל הדרך לצלחת (שהצטרפה לגביע המדינה ולגביע שקיבלו באליפות התיכונים), הערב, במשחק ששודר בשידור ישיר בערוץ הספורט (ומחמאות מסוייגות מגיעות על כך שמשחק ההכרעה בגמר משודר כבר שנה רביעית - למה רק בגמר?) זכו שחקניות ראשון לציון להניף את צלחת האליפות ולסגור מעגל.

פתיחת המשחק היתה ראשל"צית. יתרון 5:0 מהיר שהחל בשלשה של ציפל ונקודות של קארש והלבנות נראו עם הרבה התלהבות. ברעננה הרגיעו את המשחק, שיחקו נכון ופנימה וביצעו קאמבק שהחל בנקודות של רוני זהות בסל ועבירה, עמית כהן וירדן גרזון המשיכו וברעננה עלו למהפך תוך שליטה בקצב המשחק 7:5. לדניאל קארש לקחו בדיוק 20 שניות לקבל את הכדור מחוץ לקשת ולהחזיר את ראשל"צ ליתרון (8:7) באמצע הרבע ומשם לא איבדו עוד המקומיות את היתרון עד לסיום. שלשות של ברנר וציפל הצטרפו לרבע ראשון נהדר של סלס , ואחרי 15:9, רצו הלבנות-אדומות 8-0 כשאת הרבע חתמה עם הבאזר גילי אייזנר וגם קבעה יתרון דו ספרתי ראשון 23:12. 

עם פתיחת הרבע השני השלימה ציפל את הריצה (10-0) לפני ששוסטר קצת עצרה את ההתלהבות של ראשל"צ. רעננה המשיכו להתקרב עם הנקודות של אמי רינת ובסך הכל הצליחו לחזור עד 27:20, שש דקות להפסקה. הפעם האחרונה בה ההפרש ירד לחד ספרתי. הספסל המקומי קרא לפסק זמן, ממנו חזרו השחקניות עם הגנה חזקה, דחפו את הכדור פנימה. קארש וציפל קיבלו מצבים ל"קרש-סל", גאיה סלס הלכה בכוח פנימה וייצרה לקבוצה עוד שתי נקודות ושוב יתרון דו ספרתי באמצע הרבע השני 33:20. הריצה של ראשל"צ נמשכה עם שלשה של סלס. כל סל שקלעו ראשל"צ אפשר לתאר, כל מהלך היה ביכולת משחק גבוהה וקרב את הקבוצה עוד צעד להכריע את ההתמודדות לפני ההפסקה, אבל כשנדלג לנקודה ה-14 של סלס ברבע , יעמוד היתרון על 20 הפרש 41:21 (ריצת 14-1) כשמאי רווח תקבע שתי דקות אחרי את תוצאת המחצית 48:25.

המחצית השניה היתה בסימן ההפרש שנוצר בחצי הראשון. ראשל"צ הורידו הילוך, התמקדו בהגנה ובעיקר לשמור על היתרון והסתפקו ב-15 נקודות בלבד (6 מהן של שחר ברנר). ברעננה הרגישו שלסגור את ההפרש יהיה קשה ולמרות שגרזון (7 נק' ברבע) ושוסטר (6 נק' ברבע) ניסו ונתנו כל מה שיש להן, המשחק המשיך לנוע סביב 20 נקודות ההפרש ובסיום הרבע השלישי 63:38, אחרי שיתרון השיא כבר עמד על 30 הפרש (61:31 משלשה של ברנר).

הרבע האחרון שהמשיך להתנהל סביב 25-30 עמד בסימן סיומה של תקופה. כניסתה של גל אטרקצ'י לפרקט הרימה את היציעים, ואטרקצ'י מצידה הרימה את ההפרש עם חמש נקודות שלה שהחזירו את הקבוצה ליתרון 30 (80:50). שלוש דקות לסיום, קיבלו בוגרות י"ב את ה'סטנדינג-אוביישן', כשכולן יחד ירדו מהפרקט מול אוהדי הקבוצה שעמדו על הרגליים והריעו לברנר-קארש-סלס-אייזנר-אטרקצ'י. עוד דקה עברה וגם עדן ציפל , למרות שרק בכיתה י' קיבלה את הכבוד על עונה מופלאה ואת החיבוקים מחברותיה לספסל. עד הסיום הדור הבא של האגודה שמר על ההפרש המשיך ריצת 13-0 שקבעה 87:50 ודקה לסיום כבר חולצות האליפות חולקו והחגיגה החלה כשהשעון סיים לרוץ, הרבה מים נשפכו על הפרקט, הרשתות נגזרו וצלחת האליפות הונפה. ראשל"צ דאבליסטית.

בשנה הבאה 6-7 שחקניות מהאלופה ימשיכו לליגת העל, אז הפרידה לא ארוכה מדי.

 

קלעו להפועל ראשון לציון:
גאיה סלס 24 נק', 7 ריב', 2 אס', 1 חט', 1 חס'
דניאל קארש 18 נק', 5 ריב', 6 אס'
שחר ברנר (6 ריב', 2 אס') ועדן ציפל (6 ריב', 3 אס', 6 חט', 1 חס') 12 נק' כ"א
גילי אייזנר (10 ריב', 7 אס') ומאי רווח (5 ריב', 1 חט') 6 נק' כ"א
גל אטרקצ'י 5 נק'
הילה קארש 4 נק'
נגה אטינגר 2 נק' , 2 ריב', 1 חט', 1 חס'
שיחקו ולא קלעו: עמית טרנר, ג'וי אוסיגאווי, מירה אבידב

קלעו למכבי רעננה:
ירדן גרזון 22 נק', 4 ריב', 2 אס', 1 חט', 1 חס'
רותם שוסטר 13 נק', 7 ריב'
רוני זהות 5 נק', 1 ריב' , 2 אס'
נעה גבעון (6 ריב', 3 אס') וגל כהן (4 ריב', 2 אס') 4 נק' כ"א
אמי רינת (2 ריב', 1 אס'), עמית כהן (2 ריב', 1 חט') ומאיה לוינשטיין (1 ריב') 2 נק' כ"א
שיחקו ולא קלעו: שירה לונדנר ורוני חגי