נערות א': מצטיינות העונה

ממשיכים את המסורת של השנה שעברה ועושים כבוד לשחקניות העתיד. מאמני קבוצות הפלייאוף העליון בנערות א' בחרו את חמישיית העונה שלהן. עם לא מעט פנים חדשות, 4 אגודות עם נציגות, בין שחקנית נערות ב' ולשחקניות בוגרות, ובעיקר...עם הרבה-הרבה כישרון. הטקס המסורתי: לפני משחק הגמר הראשון (19.5, 19:15, רעננה).


| שי ברק

 
 
עם תום העונה הסדירה ורגע לפני שיצאו לדרך משחקי הגמר, ביקשנו להמשיך ולתת את הכבוד לליגת הנערות ולשחקניות העתיד המשחקות בה וגילינו שוב שיש עתיד! עם שחקניות מכיתה י' ו-י"א בחמישיות העונה. 3 שחקניות חמישייה שנבחרה בעונה שעברה הגיעו לליגת העל ועם נבחרת הנערות העפילו לדרג א', עוד אחת התאמנה בליגת העל והאחרות הובילו את קבוצתיהן להישגים בליגה הלאומית. 2 שחקניות מחזיקות בתואר שנה שניה ברציפות ול-4 מהן זו הכרה ראשונה ביכולתיהן. העונה גדלה הרשימה ל-4 קבוצות מהן נבחרו שחקניות החמישייה (בעונה שעברה רק 3), תחרות זה טוב לכולנו שרק תמשיך בעונה הבאה. בינתיים תכירו את השמות הבולטים של העונה: 
 
 
אבני סימיונוביץ' (מכבי חיפה)
הנה זה קורה לסימיונוביץ' , מי שסומנה כשחקנית העתיד כבר בגיל 12 וחצי ובגיל 14 כבר שיחקה בנערות א', נשארה מעט בצל (גם עקב פציעות). בשנה שעברה התחילה את הקאמבק לקידמת הבמה כשעברה לשחק במדי מכבי חיפה. שנת הסתגלות שהיתה מצוינת עבורה הפכה אותה לאחת השחקניות המובילות והדומיננטיות בקבוצה. לא רק בנערות א' , גם בקבוצה הבוגרת שמתמודדת בימים אלה על ההעפלה לליגת העל.  סימיונוביץ לקחה בידיה את ההזדמנות שניתנה לה ועל גבה את הקבוצה. היא היתה שחקנית הפנים הדומיננטית בנערות א' והובילה את חיפה לפיינל פור ולמאזן זהה לזה של הפועל ראשל"צ ובקבוצת הנשים תפסה לעצמה מקום בצבע של הקבוצה כגבוהה המובילה בה וסיימה עם ממוצע של 10.4 נק' וכולל תצוגות של 31 ו-23 נקודות. סימיונוביץ התחזקה, עצרה את שחקניות הפנים היריבות, ניצלה את האתלטיות לגבור על השומרות שלה וזכתה להערכה ממאמני הליגה עם 6 קולות בסקר מצטיינות העונה של הפלייאוף העליון. אחרי שזכתה למחמאות רבות כמעט מדי שבוע, נראה האם השנה תקבל את האמון והמושכות להוביל את נבחרת הנערות בדרג א', שזקוקה ל-181 ס"מ שלה וליכולות הגופניות הנדירות. זה לגמרי הזמן שלה!
 
 
 
עדן ציפל (הפועל ראשון לציון)
מי שקיבלה את התפקיד להנהיג ולהוביל את קבוצת הנערות א' של ראשל"צ ברוב שלבי העונה היא תלמידת כיתה י', שחקנית נערות ב', עדן ציפל. זו כבר השנה השניה של ציפל בנערות א' והשנה הוקפצה לתפקיד המובילה בקבוצה. כששחקניות י"ב, קארש, סלס ואייזנר שיחקו ברוב שלבי העונה בליגת העל וכשמאיה צימרינג לא פתחה את העונה עקב פציעה, ציפל הפכה לבורג המרכזי להצלחת הקבוצה ולקחה את ההזדמנות בגדול. היא הובילה את ראשל"צ למקום שני בליגה עם יתרון ביתיות בחצי הגמר, היא התאוששה מפציעה ב-ISF כדי לחזור לגמר גביע נערות א' ולזכות אחרי שנים בגביע המדינה . בדרך גם אספה גביע בנערות ב' (ובתיכונים). בממוצעים דו ספרתיים שמתקרבים ל-20 נקודות מדי ערב. כשחזרו תלמידות ה-י"ב ציפל המשיכה להיות דומיננטית בקבוצה. הסייז שלה בצבע בשילוב השיפור המשמעותי שעשתה בהובלת הכדור ובקליעה מבחוץ הפכו אותה לשומרת המובילה בצבע ולשחקנית שליריבות קשה מאד לשמור עליה. בגובה 183 ס"מ, כבר עכשיו מסומנת לאחת השחקניות שיכולות להגיע הכי רחוק מהדור הנוכחי. ציפל קיבלה את מספר הקולות השני הכי גבוה בסקר מאמני העונה,
 
 
 
ירדן גרזון (מכבי רעננה)
נהוג לראות בגיל נערות א' 16-18 (מי זוכר שפעם עוד היו גם חריגות גיל). ירדן גרזון, בת 15.5 וחצי בלבד וזו השנה השנייה שלה במצטיינות העונה של נערות א'(!!). בעונה שעברה סיפרנו איך זכתה בתארים בנערות ב' והובילה את הקבוצה לגמר בנערות א'(העונה הסתיימה באליפות). השנה גרזון כבר זכתה ב...גביע עם קבוצת הבוגרות של המועדון. גרזון, בגיל נערות ב', הוקפצה לקבוצה מהליגה הארצית, קבוצה ששיחקה בגביע האיגוד נגד יריבות מהלאומית ועשתה את כל הדרך לזכייה בגביע האיגוד . עם 17 נק' במשחק הגמר הראשון ו-20 נק' בגומלין היתה מהמצטיינות בסדרה, בדרך גם הובילה את הקבוצה לאליפות ליגה ארצית ובאופן כללי היתה מהדומיננטיות והמוכשרות בליגה. כעת נראה שגם בקבוצה הבוגרת של מכבי רעננה לא יישארו אדישים ואולי נראה את השחקנית בת ה-16 משחקת בליגת העל בעונה הקרובה. בינתיים אנחנו בונים עליה, כמו אחותה הגדולה, לקחת את נבחרת הקדטיות לדרג א' בקיץ הקרוב, כשללא ספק מקומה יכול להיות גם בדרג א' עם הנערות (אמרנו שנה שעברה ועומדים על זה השנה).
 
 
 
נועה שמשי (א.ס. רמת השרון)
שמשי מגנה על התואר עם זכיה שניה בחמישיית העונה. ובצדק. כדי לשמור על התואר ולזכות ל"פוקוס" שנה שניה ברציפות היא צריכה לעשות עוד דברים חדשים שיימשכו את תשומת הלב מחדש. אז שמשי, תלמידת כיתה י"ב, בשנתה האחרונה בנערות, המשיכה להוביל את הקבוצה לפיינל פור, לצד סגל צעיר שהיא כמו היתה החונכת שלהן. אחרי שהובילה את רוטברג לחצי הגמר, השתלבה בקבוצה הבוגרת בלאומית והובילה אותה למקום הגבוה ביותר שהגיעה אליו קבוצת הבת בכל גילגוליה (גם הקודמים), ובזמן שעוד נותר לה, שילבה אימונים עם הקבוצה של רמת השרון מליגת העל. הרכזת שלקחה, בקיץ האחרון, חלק בנבחרת הנערות שעלתה לאליפות אירופה, חזרה לעונה עם יותר ביטחון ומנהיגות, מרכזת את המשחק בנערות ובבוגרות. בלאומית נשים סיימה את הסיבוב השני עם ממוצע 10.5 נקודות למשחק כשבחודש האחרון קלעה אף יותר ובמשחק שנעל את העונה, בהפסד הדרמטי והדחוק בחיפה קלעה 14 נקודות כשקלעית הבולטת במשחק. ללא ספק בליגה של הגדולות.
 
 
 
נעה גבעון (מכבי רעננה)
בעונה שעברה גבעון היתה אחת מ"תגליות" העונה היותר מפתיעות ומרעננות של רעננה. העונה, אחרי שסיימה את גיל נערות ב' עם 4 תארים, עבר לשחק בנערות א' ובבוגרות בארצית. גבעון סיפקה עונה מצוינת, עם שכלול ושידרוג הקליעה מבחוץ, עם הגנה חזקה יותר והתמצאות בצבע , הפכה להיות מהקלעיות המובילות בקבוצה ושחקנית התקפה מסוכנת. מי שחוו זאת היו קבוצות הלאומית. עם 12 נקודות בחצי הגמר, 15 נקודות במשחק הגמר הראשון ו-22 נקודות במשחק המכריע על התואר כשהובילה את הקאמבק של קבוצתה עד הזכייה. גבעון, תלמידת כיתה י"א, תמשיך לעוד שנה אחת בגיל הנערות ושנה הבאה גם בלאומית נשים, אך כבר היו ברור שהיא אחת הקלעיות המסוכנות יותר מחוץ לקשת, בגילה. בקיץ האחרון הראתה שאי אפשר לעזוב אותה לבד גם באירופה עם 8.8 נק' בממוצע בנבחרת הקדטיות, והשנה בוודאי תעזור לנבחרת הנערות.
 
 
 
רוני קלינגר (א.ס רמת השרון)
מההפתעות הטובות של העונה האחרונה. אפשר לומר שאת הפריצה המשמעותית ביותר העונה עשתה רוני קלינגר. משחקנית טובה של רמה"ש, לאחת השחקניות הטובות ביותר בליגה ולחמישיית העונה. רוני קלינגר אף פעם לא משכה את עיקר תשומת הלב. שחקנית שעושה את הדברים בשקט, לא סקוררית, אבל שחקנית הגנה נהדרת שמתאבדת על כל כדור במגרש, ובהתקפה כל כדור כמעט עובר דרכה כשנדיר שהיא תחנה אחרונה שכופה את עצמה על המשחק. בגובה 175 ס"מ משחקת בנערות א' כמעט בכל עמדה על המגרש. בלאומית הנשים מצאה את עצמה פורוורדית ואחת השחקניות המסקרנות והבולטות בקבוצה הבוגרת. סיימה "רק" עם 5.9 נקודות למשחק, אבל במשחקים גדולים נגד ירושלים (19 נק') ונגד כאוכב (20 נק') ידעה לקחת על עצמה, לשים את הכדור בטבעת ולאתגר את קבוצות הצמרת. קלינגר טרם לקחה חלק בנבחרות ישראל, אך קשה לראות איך בקיץ הקרוב אפשר יהיה להישאר אדישים לשחקנית שהדנא של נבחרות ישראל עמוק בסגנון המשחק שלה ובאופי שלה.
 
 
 
 
עוד קיבלו קולות:
ניצן עמר (אקדמיית וינגייט), שחר ברנר (הפועל ראשל"צ) - 2 קולות
גל כהן ועמית כהן (מכבי רעננה), עמית בן אליעזר (הפועל ראשל"צ) נור כיוף ורומי צביאלי (מכבי חיפה), נעמה הלוי (עמק יזרעאל) - 1 קולות