נערות א': הבית העליון נפתח

הפלייאוף יצא לדרך כבר הערב, אך בהיעדר סיקור של כל השלב הראשון ועם כוונה לסקר את מאבקי האליפות מעכשיו ועד לסיום, קבלו הצצה לקבוצות שעלו לשמונה הגדולות. סיכום על שעבר עליהן בסיבוב הראשון, סגלים וקצת צבע על האגודות. סיקור המחזור הראשון יעלה בהמשך.


| שי ברק

אחרי שלב הבתים שהסתיים דיי כצפוי, נפתח הפלייאוף העליון. לצד רעננה וראשל"צ הפייבוריטיות הברורות יש השנה עוד מספר קבוצות שבהחלט מסוגלות לאיים על ההגמוניה.

 

בית עליון: 
1. מכבי רעננה 18 נק' (0-9 בסוף הסיבוב ה1)
-. מכבי חיפה 18 נק' (0-9)
3. אקדמית וינגייט 17 נק' (1-8)
-. הפועל כאוכב 17 נק' (1-8)
5. הפועל ראשון לציון 16 נק' (2-7)
6. א.ס רמת שרון 15 נק' (3-6)
-. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 15 נק' (3-6)
-. הפועל עמק יזרעאל 15 נק' (3-6)


תמונת מצב ערב הפלייאוף –רעננה וראשל"צ או גמר מפתיע?

זה כבר הרבה מעבר לקלאסיקו. זו הסיטואציה שמזכירה את הליגה הסקוטית של שנות ה-90' סלטיק וגלאזגו שנה אחרי שנה, אותו הגמר על כל התארים ואיפה הליגה?

עדיין, גם ערב הפלייאוף העליון של שנת 2019 קשה לראות קבוצה כשלהי שמסוגלת לעצור אותן. בשנים האחרונות היו שם גלבוע, רמה"ש וכאוכב, אך לא הצליחו להוות "איום" אמיתי על אותו גמר קלאסי. אבל השנה יכול להיות שהן יצטרכו להזיע.

מכבי חיפה שמגיעה מהמחוז הצפוני במאזן מושלם, לא "מנצלת את המחוז החלש", היא באמת בשנת שיא  של המחלקה הצעירה שתחבר את נור כיוף ואבני סימיונוביץ בנות כיתה י"ב, דרך רוני צביאלי בדור הביניים ועד לשחקניות הצעירות, מקבוצת הילדות שהגיעו לגמר אשתקד וכיום הן גם חלק מהנערות ב' ובעיקר הכוונה לתמר זינגר. לצידה של חיפה נמצאת הפועל כאוכב, עם הפסד בודד בשלב המוקדם וסגל שחקניות צעירות שמתמודד גם בצמרת הליגה הלאומית לנשים ואולי בשנה האחרונה של הדור הכי מוכשר שצמח שם, גם אפשר יהיה לעשות משהו היסטורי – גמר? לצד כל אלה נמצאת אקדמיה וינגייט שיצרה השנה סיטואציה שלא היינו רגילים אליה. לראשונה האקדמיה שיחקה במחוז הדרומי ובביתה גברה על הפועל ראשון לציון, כך שלראשונה בחצי העשור האחרון, הפועל ראשל"צ תפתח את שלב הפלייאוף במשחק חוץ מאחר וסיימה את השלב המוקדם "רק" במקום השלישי.

למרות הכל, התחזית הברורה היא שוב "רעננה וראשון לציון על כל התארים". אחרי שעקב הגרלה נמנע בשנה שעברה גמר הגביע בין הקבוצות (רעננה גברה על ראשל"צ בחצי הגמר) השנה הן שוב ייפגשו במשחק על הגביע וככל הנראה גם על האליפות. כל תחזית אחרת תרענן ותסעיר את הענף –מומלץ לעקוב, לא מומלץ לפתח ציפיות.
ואלה הקבוצות.... 


 


מכבי רעננה: 
תלבושת: כחול-לבן ; אולם: חטיבת השרון, רח' הס 5 רעננה ; שעת משחקים (אם אין שינוי): 19:30 

1.  על הקבוצה:  הקבוצה נמצאת בתקופת מעבר של חילופי דורות כשלצד גל כהן פלר וזוהר גולדמן הבוגרות הקבוצה למעשה "מונהגת" ע"י ירדן גרזון הצעירה (למרות שהיא בגיל נערות ב', משחקת בנערות א' ובנשים) ולצידה גם רותם שוסטר, אמי רינת ומאיה לוינשטיין הצעירות. הכישרון של השחקניות הצעירות מחפה על הגיל וחוסר הנסיון והן מובילות את הקבוצה ללא הפסדים. את רובד הנסיון והאיזון בין הדור הבוגר לצעיר הן שלוש שחקניות גיל י"א, נועה גבעון, עמית כהן ורוני זהות. המשמעות ברורה, לרעננה יש סגל מספיק עמוק ללכת כל הדרך עד הסוף ולזכות באליפות נוספת גם השנה (רביעית ברציפות) אבל גם להבטיח את העתיד והגמרים בעוד שלוש שנים לפחות.

2. הסיבוב הקודם:  מכבי רעננה סיימה את הסיבוב המוקדם במאזן מושלם. הניצחון המשמעותי ביותר הגיע במחזור הראשון, כשניצחה את האקדמיה בהפרש ענק והעבירה מסר שהיא שוב בליגה כדי לשלוט. במחזור השני אחרי שהתקשו מחצית אחת המשיכו וניצחו בחוץ את הפועל ראשון לציון וכבר אחרי שבועיים היה ברור למעשה שהן יסיימו את הליגה הסדירה במקום הראשון. במקביל המשיכו והעפילו גם לגמר גביע המדינה עם ניצחונות על הרצליה, רמה"ש וחולון.

3. מה צפוי בפלייאוף :  רעננה מגיעה עם מטרה אחת משמעותית לחודש ינואר. לצלוח את חצי גמר גביע האיגוד בבוגרות ולהעפיל כנציגת המחוזית לגמר גביע האיגוד מול יריבה מלאומית נשים. לשם כך בשלב ראשון אפשר להשהות את המאבקים בליגת הנערות. אבל רגע לפני, בשבוע השני של ינואר מחכה לרעננה משוכה קשה, משחק צמרת בחיפה. רעננה תאלץ לקחת הפסקה מההכנות לגביע ולנצח ב"משחק העונה" את היריבה שלהן מהמחוז הצפוני כדי להבטיח את המקום הראשון. שאר המשחקים יהיו ברי תיקון בליגה הארוכה הזו. אך צפוי שרעננה תסיים את הליגה הסדירה באחד משני המקומות הראשונים כשהמאבקים עם חיפה וראשון לציון ילוו אותנו עד ה-7.4 המשחק שינעל את העונה הסדירה בו תארח רעננה את הפועל ראשל"צ במשחק שיכול להכריע.הפועל עירוני ראשון לציון: 
תלבושת: אדום-לבן ; אולם: "גמי", רח' דרובין 37 , ראשל"צ ; שעת משחקים (אם אין שינוי): 19:00 

1.  על הקבוצה:  הרבה שנים נבנו נערות הפועל ראשון לציון לרגע הזה. לא,לא לרגע בו יהיו פייבוריטיות להחזיר לעצמן את תואר האליפות בנערות א', אלא שקבוצת הנשים הבכירה שלהן תהיה מבוססת על בוגרות המחלקה. כך, כבר השנה, שלוש שחקניות נערות לוקחות העונה חלק בליגת העל לנשים. אך מאחר והן עדיין בגיל נערות והליגה מסתיימת במרץ, דניאל קארש, גילי אייזנר וגאיה סלס צפויות להצטרף לשחר ברנר ועמית בן אליעזר שהובילו את הקבוצה בשלב הראשון לפלייאוף העליון. בראשל"צ גם כן בנו את דור העתיד בחפיפה חיובית עם שחקניות כיתות י'-ט', כשעדן ציפל היא כבר מובילה בקבוצה  ואיתה השנה גם עמית טרנר המוכשרת והילה קארש, בשנה נדירה בה דניאל והילה משחקות זו לצד זו. חשוב להזכיר את חסרונה של מאיה צימרינג שהיתה צריכה להיות דור הביניים ומובילת הכדור בהיעדרה של קארש.

2. הסיבוב הקודם:  ראשל"צ פתחה את העונה בסגל החסר וללא שלוש שחקניות ליגת העל. בלעדיהן היה לקבוצה קשה במשחק השני של העונה נגד מכבי רעננה ונכנעו בהפרש דו ספרתי. ההפסד השני הגיע במשחק החוץ בוינגייט בזמן שאייזנר וקארש היו חלק מהנסיעה של נבחרת ישראל הבוגרת, חברותיהן התקשו התקפית ונכנעו לאקדמיה מה שהוביל אותן לסיים עם שני הפסדים ובמקום השלישי במחוז.

3. מה צפוי בפלייאוף :  לראשל"צ מצפה מוקש כבר במחזור הפתיחה, נגד כאוכב בחוץ ושבוע אח"כ מארחים את אחת הקבוצות הבודדות בשנים האחרונות שהנחילה להן הפסד, האקדמיה מוינגייט. התוצאה. ראשל"צ שכבר סוחבת איתה שני הפסדים חייבת את הניצחונות, למרות שהשחקניות המובילות עדיין עסוקות במשחקי ליגת העל, כדי לא להגיע למצב שהן יאבדו את הביתיות ואולי יפגשו את רעננה כבר בחצי הגמר, במה שעלול לעלות בתואר. אם ראשל"צ יצלחו את השבועיים האלה, רק באמצע פברואר ובתחילת אפריל יתמודדו נגד חיפה ורעננה , בתקופה בה אפשר יהיה להיעזר בסגל המלא. בד"כ היינו מהמרים על ראשל"צ כמקום ראשון –שני ודאי. השנה ייתכן שיצטרכו להתמודד על התואר ללא יתרון ביתיות גם בחצי הגמר.

 


האקדמיה לכדורסל בנות וינגייט: 
תלבושת: כחול-לבן ; אולם: י"א (250 מקומות), מכון וינגייט ; שעת משחקים (אם אין שינוי):  19:00:

1.  על הקבוצה:  השנה, בניגוד לשנה שעברה, נעשתה חלוקה ברורה ומראש. קבוצת נערות א' שלוקחת חלק בשתי מסגרות (נערות א' ולאומית נשים) וקבוצת נערות ב', דור צעיר שמנסה ומשתלב בנערות א' לסירוגין. השנה לראשונה הקבוצה עברה לשחק במחוז הדרומי והרשימה עם אחת העונות היותר דומיננטיות שלה בליגה עם מאזן כמעט מושלם (להוציא את ההפסד במחזור הפתיחה של העונה). את הקבוצה מנהיגות מעמדת הגארדית ניצן עמר הבוגרת ושני ברמן הצעירה בשילוב של שחקניות הפנים שירה חג'ג' ותמר קופילביץ מדובר בסגל מאוזן שהתחזק השנה בגארדית גבוהה, עדי אלטמן שמעמיקה את הסגל והופכת את וינגייט ליריבה מסוכנת שמסוגלת לסיים גם בצמרת הבית (לפי התקנון לא יכולה לשחק בפיינל פור)

2. הסיבוב הקודם:  אחרי ההפסד הגדול לרעננה, במחזור הפתיחה, עלו וינגייט על דרך המלך, השיגו ניצחונות חשובים במיוחד על רמת השרון במחזור השלישי וניצחון נגד ראשון לציון במחזור החמישי וכשאת אלה מנצחת, הדרך היתה סלולה לסיים במאזן של 8 ניצחונות והפסד ליגה בודד.

3. מה צפוי בפלייאוף : וינגייט הפתיעה בסיבוב הראשון עם תוצאות משכנעות במיוחד ובזכות המקום השני ייזכו לפתיחת עונה נוחה יחסית (להוציא את המשחק בראשל"צ במחזור השני). ויגנייט יארחו את העמק וזיכרון ויצברו את הביטחון ויעמיקו את האחיזהה בצמרת לפני רצף המשחקים חיפה, רעננה וכאוכב שיבחנו את כוחה האמיתי של האקדמיה , להתמודד בשלב הפלייאוף העליון. וינגייט ינסו לשחזר את הישג השנה שעברה להמשיך ולהתברג ברביעייה כשאם יסיימו באחד משני המקומות הראשונים, יהיה זה הישג משמעותי במיוחד.


א.ס. רמת השרון: 
תלבושת: אדום-לבן ; אולם: "קרית יערים", רח' יצחק אלחנן 13, רמת השרון ; שעת משחקים (אם אין שינוי): 19:00 

1. על הקבוצה:  רמת השרון עדיין רחוקה משנות הפאר של האגודה, ובענף בו רעננה וראשל"צ כ"כ דומיננטיות נשאר רק להתמודד על הפיינל פור, אבל הסגל שנבנה בשנים האחרונות ברמה"ש יכול להחזיר אותן לקדמת הבמה ולתודעה בכל הנוגע לבניית שחקניות והכשרתן לליגת העל. רק לאחרונה התבשרנו ששחקנית הנערות וקבוצת הבת בלאומית נשים, נועה שמשי, החלה להשתלב בסגל הקבוצה הבכירה בליגת העל. גם רוני קלינגר בעונה נהדרת דוחפת קדימה גם את הקבוצה הבוגרת בלאומית ועמנואל שניצר שסומנה כבר לפני שנים. לצידן, גדלות ועושות זינוק גדול קדימה מור שבתאי ועתליה כהן הצעירות. בסה"כ בסגל של 12 שחקניות לגיטימיות רמת השרון צומחת מחדש ומעניין לראות אותן בשלב ההכרעה, האם יצליחו להתברג גם העונה בחצי הגמר.

2. הסיבוב הקודם:  רמת השרון התקשו השנה לא מעט, אבל אחרי ההפסד לוינגייט ידעו שהמפתח יהיה נגד חולון וכפר סבא על הכרטיס הרביעי. את המשימה הזו צלחו והן שוב בפלייאוף העליון. גם בשנה שעברה הבטיחו את העליה לפלייאוף העליון ברגע האחרון, אך שם יצאו לרצף ניצחונות כל הדרך לחצי הגמר, כך שלא מתרגשים ברמה"ש מהפסד כזה או אחר.

3. מה צפוי בפלייאוף :  רמה"ש יפתחו בשני משחקי בית שייבחנו האם הקבוצה יכולה שוב להגיע לפיינל פור. אחרי המשחק נגד עמק יזרעאל יארחו את המוליכה מהצפון חיפה. אין ספק שמדובר במשחק קשה במיוחד אך בבית הן חייבות להשיג את הנקודות אם רוצות לחשוב על כרטיס לחצי הגמר. ההמשך לא קל יותר עם מפגשים נגד רעננה, ראשל"צ ומשחק חוץ בכאוכב. אך אם לא ייצאו גם ממשחקים אלה עם ניצחון אחד, קשה לראות את ראשל"צ מסיימת גבוה מהמקום החמישי. אין ספק שיש להן סגל ואולם בייתי שמסוגל להוביל אותן להצלחה במשימה. אך נקודת המוצא מאתגרת במיוחד, עוד יותר מהעונה שעברה.

 


מכבי חיפה: 
תלבושת: ירוק-לבן ; אולם: בית מכבי, רח' הביכורים 19, חיפה ; שעת משחקים (אם אין שינוי): 19:00 

1.  על הקבוצה: נור כיוף, אבני מיטלמן ורוני צביאלי היו בקבוצה גם בעונה שעברה וחיפה היתה קרובה מאד להיכנס לפיינל פור. חוסר הנסיון והפציעות פגעו בה בישורת האחרונה. השנה, כשהן מנוסות יותר, עם הביטחון מצמרת הליגה הלאומית לנשים ועם החיזוק של תמר זינגר ונטע ליכטנטריט הצעירות, חיפה מציגה סגל שלם וכדאי להזכיר גם את סהר שגב ונועה נונו הקלעיות. ההצלחה בילדות ובנשים והשיפור שנרשם בנערות ב' שהעפילו לחצי הגמר על האליפות אשתקד, צפוי להתחבר בנערות א' שמרגישות שיכולות לעשות משהו מיוחד השנה.

2. הסיבוב הקודם:  חיפה היתה בליגה משלה במחוז הצפוני. אמנם יש קבוצות חלשות במיוחד במחוז, אך גם נגד כאוכב, העמק, הגליל וזיכרון חיפה לא התקשו להשיג ניצחונות, חילקו דקות בין כל המסגרות והגיעו ללא הפסדים לפלייאוף העליון . את המשחק האחרון בליגה ניצחו 103:34, להוכיח את הכושר הגבוה בו מגיעות.

3. מה צפוי בפלייאוף :  לחיפה ממתינים משחקים שייבחנו את האופי של הקבוצה. מאזן מושלם ככל הנראה יספיק להן כדי להיכנס לפיינל פור, אבל היכולת שהציגו והציפיות מחיפה מעמידות במבחן את הכישורים. הגלבוע אשתקד הגיעו עם מאזן מושלם ונשארו מחוץ לפיינל פור, חיפה השנה לא רק שרוצה חצי גמר, היא גם רוצה את הביתיות. במחזור השני, כשיארחו את רעננה תהיה להן הזדמנות אשנה להוכיח את היכולת שלהן הפעם הבאה תהיה ב-10 בפברואר כשיארחו את ראשל"צ. אם לא יסיימו את הסיבוב לפחות עם ניצחון אחד, הסיבוב הבא יהפוך לאכזרי (משחקי חוץ ברעננה, ראשל"צ ו-וינגייט). כך שהחודשיים הקרובים ייקבעו לאן העונה של חיפה הולכת.

הפועל כאוכב: 
תלבושת: ורוד-לבן ; אולם: בית ספר מקיף כאוכב;  שעת משחקים (אם אין שינוי): 18:00 

1.  על הקבוצה:  כאוכב ממשיכה בצמיחה. לא פשוט בפריפרייה לבנות קבוצת נערות מצליחה. עוד פחות פשוט לעשות את זה במגזר, אבל נג'מי לא נשבר והמשיך ופיתח ובנה והצמיח דור מוכשר במיוחד. עם 3 שחקניות שלו היו משחקות בת"א או בשרון היו בנבחרות ישראל, וסגל מסייע שהפך את כאוכב לקבוצה החזקה בצפון (השנה בצוותא עם חיפה) ולקבוצה הכי מסקרנת בליגה. פיירוז חאג' תמשיך להיות השחקנית המובילה, נור נג'מי וסירין מוחמד לידה וליאן עודה הצעירה, היא הדבר הגדול הבא שצומח בענף ולא כדאי לכן להפסיד את המשחקים בהם משחקת.

2. הסיבוב הקודם:  עומס המסגרות של כאוכב, שניים ולפעמים שלושה משחקים בשבוע נתן אותותיו. הקבוצה התקשתה להרשים ברוב משחקיה, אבל גם ידעה לצלוח אותם בשלום. בחודשי פתיחת העונה העמוסים היה חשוב להגיע במאזן חיובי לפלייאוף העליון וכאוכב השכילה לנצח את כל המשחקים, למעט זה נגד חיפה והן במאזן 8 ניצחונות והפסד בודד לקראת המאני טיים.

3. מה צפוי בפלייאוף : כאוכב מגיעה לפלייאוף העליון עם הרבה ציפיות אבל גם עם עייפות מצטברת. כבר שנתיים שכאוכב מגיעה מצמרת המחוז הצפוני ומתקשה מאד ברצף משחקים קשים בפלייאוף העליון. לצד המאבקים הקשים בליגה הלאומית לנשים, מחכה להן פתיחה קשה במיוחד בנערות. ב-20 לינואר יארחו את חיפה החזקה, ימשיכו בשני משחקי גביע נגד גלבוע מהליגה הלאומית וביום ראשון שאחרי יתארחו ברעננה. 4 משחקים אכזריים ב-8 ימים. אחריהם מחכות להן רמה"ש ו-וינגייט. האם כאוכב יצליחו להראות חוסן מנטלי ובעיקר מספיק אוויר בראות כדי לעשות השנה משהו שונה?

 


הפועל זיכרון/מעגן מיכאל: 
תלבושת: אדום-שחור-לבן ; אולם: תיכון "המושבה", מעוף הצפור 1, זכרון יעקב  ; שעת משחקים (אם אין שינוי): 19:00 

1.  על הקבוצה:  התהליך שהחל בשנתיים האחרונות ממשיך גם השנה, כשזיכרון בהדרגה ובסבלנות מתקדמת חזרה אל הצמרת בנסיון לשחזר אולי את אותה אליפות היסטורית עם עדן פורת, יולי גרוסמן, יובל פחימה והאחרות. בתפקיד השחקניות שצפויות לקחת את הקבוצה למעלה נמצאות רוני גולדינר, והשחקניות שחזרו תמר אורן (מהגלבוע) ועמית כהן (מפציעה), ועם רעות קרניאל הקבוצה יכולה להוות יריבה משמעותית לכל יריבה. המטרה להוות השראה לדור הצעיר. העובדה שהאגודה ויתרה העונה על "נערות ב'" מעלה סימני שאלה, אבל בגיל ילדות הן שוב מצמיחות דור שחקניות עתיד.

2. הסיבוב הקודם:  4 קבוצות התמודדו על שני כרטיסים, זיכרון/מעגן מיכאל, עמק יזרעאל, גליל עליון וגלבוע מעיינות. כל אחת מהן היתה מועמדת לפלייאוף העליון בתחילת העונה כשהכושר בו הגיעו למשחקים היה המשמעותי. בסופו של דבר, הקבוצה השיגה את הניצחונות שהיתה זקוקה להן. כשכולן מפסידות לחיפה ולכאוכב ומנצחות את שפרעם, נצרת ואבו סנאן, נשארו ההתמודדות הישירה בין השתיים והניצחונות החשובים בגליל ובגלבוע עשו את שלהם בדרך לכרטיס המיוחל.

3. מה צפוי בפלייאוף :  כשבאים בלי ציפיות אפשר לעשות דברים יפים. זיכרון/מעגן מיכאל עשו את שלהן בהעפלה לפלייאוף העליון. כמו אליצור ת"א של השנה שעברה, הן ינסו להקשות ולהפתיע כל יריבה, בעיקר באולמן הבייתי, להיות האקס-פקטור במשחקי הצמרת ואולי להשפיע על זהות האלופה. אך כל מקום מעל המקום השישי יהיה הישג ענק.

הפועל עמק יזרעאל: 
תלבושת: כחול-לבן ; אולם:  קיבוץ גבת;  שעת משחקים (אם אין שינוי): 20:00 

1.  על הקבוצה:  משהו מיוחד במיוחד נבנה מחדש בעמק יזרעאל. פעם בכמה שנים מגיע אדם שאיכפת לו, ואחרי "הפרויקט של לירן בראל", בשנתיים האחרונות התחיל "הפרויקט של רן רונטל". עמק יזרעאל עוד רחוקה מימי הזוהר שלה, אבל יש שם סבלנות. במועדון השקיעו ופתחו אקדמיה, מנסים לייצר שיתופי פעולה שהבוגרות יקבלו מלגות לימודים להשכלה גבוהה, הרבה מאד עשייה שהספיקה השנה להתקדם לפלייאוף העליון, אחרי לא מעט שנים שנעדרו ממנו. השחקניות המשעותיות בקבוצה הן מובילות הכדור. הילה בלוך תלמידת י"א ולצידה נעמה הלוי הצעירה שתנסה ללמוד ולצבור נסיון כשהיא בכיתה ט' בלבד. לצידן רותם שיין ואורי אהרוני תלמידות כיתה י', שינסו לצבור את הנסיון השנה ובעוד עונה או שתיים יהוו את השלד לחזרתה של עמק יזרעאל לצמרת. את הנסיון תוסיף דנה אביטל הבוגרת באגודה שממנה צפוי לקחת את הדור הצעיר ולהצעיד אותו קדימה. ומילה אחרונה, על עומרי ברמן, הפייטרית, שמזכירה את האחות הגדולה גם בסגנון המשחק. שם המשפחה בוודאי מצלצל מוכר, הדור הבא מהבית שגידל את שיראל ברמן לנבחרות ישראל ולליגת העל.

2. הסיבוב הקודם:  4 קבוצות התמודדו על שני כרטיסים, זיכרון/מעגן מיכאל, עמק יזרעאל, גליל עליון וגלבוע מעיינות. כל אחת מהן היתה מועמדת לפלייאוף העליון בתחילת העונה כשהכושר בו הגיעו למשחקים היה המשמעותי. בסופו של דבר, הקבוצה השיגה את הניצחונות שהיתה זקוקה להן. כשכולן מפסידות לחיפה ולכאוכב ומנצחות את שפרעם, נצרת ואבו סנאן, נשארו ההתמודדות הישירה בין השתיים והניצחונות החשובים בגליל ובגלבוע עשו את שלהם בדרך לכרטיס המיוחל. כשרוב השחקניות הגיעו מהנערות ב' שהיו במחוזית לפני שנה, זו היתה קפיצת מדרגה גדולה עבורן והן עמדו בה יפה, הרבה בזכות הבגרות ש

3. מה צפוי בפלייאוף :  לא ברור. הקבוצה המסקרנת ביותר. אם הרוב ידוע והבדלי הרמות ברורים בין האגודות, עמק יזרעאל היא סימן שאלה. מצד אחד שלושה הפסדים בצפון מעידים על הפגיעות של הקבוצה הצעירה. מצד שני, הסגל, השמות שבו ובעיקר הכישרון מעיד שעמק יזרעאל הולכת להיות בפלייאוף העליון עוד הרבה מאד שנים, ודווקא בגלל שלוקחים את הקבוצה כמובן מאליו ושבוע בו משחקים מולה כ"שבוע נוח", העמק יכולה להתברר כקבוצה המפתיעה של העונה.