נערות ב': ראשל"צ מחזיקת הגביע

במשחק צמוד, אך בשליטה והובלה של האדומות בכל המחצית השניה, גברו נערות הפועל ראשון לציון על אלה של רעננה 58:44, בגמר הראשון מבין 3 בין האגודות. עדן ציפל הצטיינה עם דאבל-דאבל (14 נק', 19 ריב') לצד ג'וי אוסיגאווי (13 נק'). רותם שוסטר קלעה 14 נק' בשורות רעננה.


| שי ברק

הפועל ראשון לציון 58 - מכבי רעננה 44

הפועל ראשון לציון ומכבי רעננה פתחו את רצף המפגשים ביניהן על התארים בליגה. אחרי שנפגשו בדצמבר במסגרת ליגת התיכונים, הגיע התואר הראשון במשחקי הנערות. באפריל עוד ייפגשו השתיים בגמר גביע המדינה לילדות ולנערות א' וככל הנראה גם על צלחת האליפות בחודש מאי. בינתיים, במשחק שהיה הראשון בערב גמרים (לפני גמר גביע המדינה לנשים), הציגו הקבוצות הרבה מאד שחקניות צעירות מוכשרות שיהוו את הבסיס והשלד של נבחרת הקדטיות ונערות בקיץ הקרוב, המשחק היה צמוד, ברוב הדקות בהפרש חד ספרתי וסיפק את הדרמה והמלחמה שאוהבים לראות בגמר גביע, אך בסופו של דבר השלשות של קארש, וקנין ואוסיגאווי, עם ההגנה של אטינגר ומעל כולן משחק גדול של עדן ציפל, עם דאבל-דאבל ענק , קבעו : השנה הגביע אדום.

הרבה הבטחה היתה בפתיחת המשחק, הקבוצות אמנם מיעטו לשמור, אך קצב המשחק היה גבוה, הרבה מאד נקודות בהתקפות מעבר וביכולת אישית ויתרון שהחליף ידיים 5 פעמים ואף אחת מהקבוצות שהצליחה להתרחק מעבר ל-2 נקודות יתרון.

ראשונה לעלות ליתרון היתה ראשל"צ מנקודות של אוסיגאווי. המהפך הראשון הגיע בהתקפה שאחרי כששוסטר צלפה שלשה ראשונה במשחק, ציפל הגיבה בסל ועבירה ובתוך דקה התוצאה על הלוח הראתה 5:3, קצב משוגע בפתיחה. שם המשחק נרגע, הקבוצות החלו לשמור ולסגור את הצבע בהגנה, אז בהתקפה הלכו על זריקות מרחוק והאחוזים התיישרו. ברעננה לקחה אחריות אמי רינת שעם 8 נקודות רצופות קלעה את כל נקודות קבוצתה עד סוף הרבע, כולל יתרון 11:9 בהתקפה מתפרצת. בצד השני היו אלה קארש, ציפל, אטינגר וטרנר, שרדפו אחרי רעננה עד שעלו לליתרון בזכות הגנה טובה ושליטה בריבאונד התקפה, 13:11 לקראת סוף הרבע, רעננה נתקעה ואת הרבע נעלה עדי וקנין עם שלשה ראשונה לאדומות (אחרי 10 נסיונות) וקבעה יתרון שיא עם הירידה לסוף הרבע הראשון 16:11.

השלשה נתנה לשחקניות ראשל"צ רוח גבית וביטחון והן המשיכו את המומנטום מהרבע הראשון עם שלשה נוספת של אוסיגאווי. בסך הכל 10-0 מאז הפיגור האחרון שלהן ברבע הראשון והן ביתרון 19:11. ברעננה ידעו להתאושש מהר ובזמן. ההגנה הפסיקה לתת לאדומות נקודות קלות, מאיה לוינשטיין ניצלה ירידה לא טובה להגנה אצל היריבה וקיזזה את ההפרש. נקודות מהקו של לוינשטיין ורינת המשיכו את הקאמבק ודהן-סואץ עם חביב קבעו שוויון אחרי 4 דקות ברבע. את הריצה השלימה רותם שוסטר בהתקפת מעבר, הלכה כל הדרך לטבעת וסגרה קאמבק בריצת 10-0 רעננית, 21:19. ההפרש הגדול ביותר של רעננה הגיע 4 דקות להפסקה כשצליל אגמי קבעה 23:20, רק שאז בפחות מדקה אוסיגאווי צלפה שלשה שניה וקבעה שוויון, קארש הפכה את המשחק ומהקו אטינגר וטרנר הגדילו את ההפרש עד 32:27 בהפסקה.

הרבה חוסר דיון אפיין את פתיחת המחצית השניה. הקבוצות הרבו לטעות ובתום 5 דקות ברבע השלישי רק 2-2 (לוינשטיין מול קארש) , הכדורים לא נכנסו גם מהעונשין,המשחק היה תקוע עד השלשה השלישית של אוסיגאווי. ברעננה הזעיקו פסק זמן ממנו חזרו השחקניות נמרצות ואגרסיביות ובדקה רינת ואגמי סגרו את ההפרש עד 37:33. בראשלצ הראו בגרות וקור רוח, עשו התאמות בהגנה ועד סוף הרבע עדן ציפל שמרה על היתרון של קבוצתה גם מול שלשה של שוסטר 41:36 בסוף הרבע השלישי.

את הרבע האחרון הכריעה ראשל"צ בדקה וחצי טובות בפתיחתו. פעם קארש מחוץ לקשת ופעם וקנין הובילו ליתרון דו ספרתי 47:37. שוסטר סרבה להרים ידיים והשאירה את קבוצתה במשחק. לוינשטיין ואגמי עוד ניסו והתקרבו עד 49:44, אבל לרעננה לא היו הכלים לסגור את ההפרש הדו ספרתי וכשאטינגר הגיבה ב-4 נקודות מהירות והחזירה את ההפרש ל-9, 53:44 , שש דקות וחצי לסיום וברעננה נשברו. עד סוף המשחק הן לא מצאו עוד את הטבעת ולמעשה בחמש הדקות האחרונות התוצאה היתה 5-0 בלבד, אך לטובת המובילה שהגדילה את יתרונה ליתרון שיא והילה קארש היתה זו שקבעה את תוצאת המשחק , 3 דקות לסיום(!). בדקות האחרונות הקבוצות השקיעו יותר בהגנה מההתקפה, התוצאה לא השתנתה בדרך להעביר את הגביע לאדומות.

 

 

קלעו להפועל ראשון לציון:

עדן ציפל 14 נק', 19 ריב', 6 אס', 4 חט', 2 חס'
ג'וי אוסיגאווי 13 נק', 4 ריב', 1 אס', 2 חט'
הילה קארש 11 נק', 6 ריב', 3 אס', 3 חט'
נגה אטינגר 10 נק', 9 ריב', 5 אס', 3 חט'
עדי וקנין 6 נק', 4 ריב', 1 אס'
עמית טרנר 4 נק', 8 ריב', 1  אס', 2 חט'
שיחקו ולא קלעו: יעל טננבוים (1 חס'), רוני גופר.

 

קלעו למכבי רעננה:

רותם שוסטר 14 נק', 8 ריב', 2 אס', 2 חט'
אמי רינת 12 נק', 6 ריב', 3 חט'
מאיה לוינשטיין 7 נק', 3 ריב',
צליל אגמי 6 נק', 4 ריב', 2 אס', 1 חט'
נוי חביב 3 נק', 1 חט'
דוריאן דהן סואץ 2 נק', 8 ריב', 1 חט', 1 חס'
שיחקו ולא קלעו: גלי אונטר (4 ריב', 2 אס', 1 חט', 1 חס')