פלג פלץ בדרכה לתחנה הבאה

אחרי שנה וחצי במכללת רוטגרס הודיעה לאחרונה לקבוצה על רצונה להתקדם הלאה ולעזוב את הקבוצה. פלג פלץ, שמחזיקה בהצעות גם מאירופה וישראל ממשיכה לתת עדיפות לליגת המכללות אך את החלטתה צפויה לקבל רק בתום שנה הלימודים. בקבוצה ובקרב אוהדי הקבוצה הגיבו בצער ואכזבה "היא בהחלט היתה אחת האהובות עלינו" אמרו לאחר פרסום הבשורה.


| שי ברק

 
"חסרונה של פלג פלץ כבר הורגשה העונה. היא שחקנית נהדרת שהעוצמה שהביאה היו תוספת נהדרת לקבוצה, יש לה הרבה מעריצים כאן שהיא תחסר להם" אמרו גורמים בראטגרס.
 
לפני מספר ימים, מעט אחרי משחק הניצחון נגד פן סטייט (בו קלעה 8 נקודות) הודיעה נוגה פלג פלץ (21, 171) על החלטה לעזוב את הקבוצה. הבשורה נשמרה בסוד, בקבוצה קיוו שיצליחו לשנות את דעתה, אך זה לא הצליח. "משפחת ראטגרס מודה לנוגה על תרומתה לקבוצה. אנחנו גאים בה שהפכה להיות השחקנית האהובה ביותר בקרב אוהדינו ואנחנו מאחלים לה בהצלחה בכל מה שצופן לה העתיד" , אמרה מאמנת  הקבוצה בהודעה שהוציאה הקבוצה על עזיבתה. כדי להקטין את עוצמת הביקורת , ההודעה שפורסמה סיפרה על "נסיבות אישיות".
 
פלג פלץ, שהגיעה לביקור בישראל במהלך חודש דצמבר, כבר מחזיקה במספר הצעות מקבוצות באירופה ובישראל, אך נותנת עדיפות כרגע להצעות ממכללות אחרות בליגה. בכל מקרה ההחלטה תתקבל רק בתום עונה המכללות.
 
האוהדים קיבלו את הבשורה בכעס ואכזבה "זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים כעת", אמרו תוך הפניית אצבע מאשימה לצוות המקצועי. "נהנתי לראות אותה משחקת, האינטנסיביות שלה היתה מדבקת" . אוהדת אחרת הוסיפה "היא היתה אחת הפייבוריטיות שלנו. נהנתי לראות אותה במשחקים , אפילו נהנתי לראות אותה בחימום היא היתה כ"כ עוצמתית ועבדה כ"כ קשה, נתגעגע אליה".
 
את העונה הנוכחית פתחה פלג פלץ בניסיונותיה להתאושש מהפציעה מעונתה הראשונה. היא שיחקה 13.5 דקות בממוצע אבל הקבוצה כולה נקלעה לקשיים ומשבר. מאמנת הקבוצה שהחמיצה מנסיבות אישיות את חזרה העונה לקבוצה והאיזון הופר. 
 
הרבה טענות היו לאופן בו הקבוצה משחקת מאז החלו משחקי הקונפרנס כשהיא במאזן 6-7 חודש לסיום העונה ובמקום השביעי בקונפרנס (אשתקד סיימו את הליגה הסדירה במקום השלישי עם 5 הפסדים בלבד). בסביבת הקבוצה מאשימים את המאמנת בהעדפה ברורה לחמישייה, שלא מביאה תוצאות "הקבוצה איבדה את האנרגיות. זה הזמן למצוא מאמנת חדשה עם אנרגיות ויכולת לגייס שחקניות" אומרים בראטגרס מאז תחילת 2020.
 
כשהוציאה הקבוצה את ההודעה בדבר עזיבת השחקנית, אמרו מקורבים "אנחנו מקווים שלא מסתירים מאיתנו את האמת, שהיא לא קיבלה את ההחלטה בגלל כל מה שקורה בקבוצה". 
 
אולי זו הסיבה שהבשורה התקבלה באכזבה עצומה אך גם בהבנה ש"הכתובת היתה על הקיר". מאז עזבה את סגל הקבוצה, ראטגרס עם 4 הפסדים מ-6 משחקים.
 

עונת פרשמנית (5.4 נק', 1.2 ריב', 1 אס')

לפלג פלץ היה חלק גדול בהצלחת הקבוצה בעונה שעברה. כשהיא משחקת בממוצע 17 דקות למשחק, כבר בעונתה הראשונה (ב-12 משחקים פתחה בחמישייה. זו היתה עונה שוברת שיאים עבור ראטגרס, מאז עונת 2015, הפעם האחרונה שהעפילה לטורניר ה-ncaa. את העונה שעברה סיימה עם הכי הרבה ניצחונות קונפרנס מאז 2008 (מה שהפך את השיא לטוב ביותר של המכללה מאז הצטרפה לביג10).

 
לטורניר הארצי הגיעו עם המון ציפיות אחרי הגרלה נוחה נגד באפלו , עלתה לשחק פלג פלץ כבר ברבע הראשון ומיד מסרה אסיסט גדול, אך במהלך השני נפצעה בקרסול וסיימה את המשחק בשלב מוקדם מדי. בלעדיה לראטגרס לא היתה מי שתספק את האינטנסיביות ההגנתית והנקודות החשובות כששום דבר לא הלך ובסיום נכנעו 82:71.