ניצחון מרשים לנבחרת בשוודיה

נבחרת הנשים פתחה את חלון מוקדמות אליפות אירופה ברגל ימין - עם ניצחון יפה בשוודיה. אחרי מחצית ראשונה הפכפכה הנבחרת שלנו עלתה ליתרון ושמרה עליו עד הסיום כשלקראת הסוף היא גם הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי. משחק טוב למזומנת החדשה, אליסה בארון. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

תגידו מזל טוב לשרון דרוקר, שרשם הערב ניצחון בכורה כמאמן נבחרת הנשים. גם ללא מעט שחקניות בסגל הצעיר של הנבחרת זה ניצחון בכורה, וזה גם ניצחון ראשון בקמפיין המוקדמות הנוכחי. ההיסטוריה של נבחרת הנשים מול נבחרת שוודיה לא כזאת נעימה, והערב הנבחרת הצליחה להשכיח זאת ובגדול, בתקווה שהניצחון ייתן לה מומנטום חיובי ודחיפה להמשך לקראת אליפות אירופה שקרבה אלינו. בזמן שהנבחרת מחכה לג'ני סימס (האם באמת זו השחקנית שאנחנו צריכים אחרי היכולת הטובה של דרו אדלמן?), מי שבאמת השחקנית שישראל חיכתה לה היא אליסה בארון, שהביאה את מה שהיה כ"כ חסר לנבחרות הישראליות בשנים האחרונות.

ההבדל בין ה"היסטוריה" מלפני שנתיים לזו הנוכחית היא בעיקר בנבחרת השבדית, אז, בניצחון של שבדיה 51:90 על הנבחרת הישראלית בלטו בשורותיהן האחיות אלדברינק, נטלי פונטיין ובינטה דראמה. 60 נקודות הן קלעו אז. היום הן היו חסרות. בצד השני, נבחרת ישראל הפגינה יציבות, החמישייה הישראלית עם דניאל קארש, עדן ציפל ואלכס כהן פתחה גם הפעם ובסגל הישראלי ששיחק מעל 20 דקות היו גם אז כמו היום רוטברג, רבר ואייזנר. השינוי הגדול הגיע ב"חיזוק" שנוסף לנבחרת ישראל כשבמקום ליעד אורבך ומרים חנון נכנסו אליסה בארון ודרו אדלמן ופתאום לנבחרת יש "שלוש אמריקאיות" וכשבארון עם 19 נקודות "אין" ופרידה אלדברינק "אאוט" נבחרת ישראל נראתה מעולה ושלטה מול שבדיה המבולבלת.

מה שהוביל את הנבחרת לניצחון, מלבד משחק לחימה קשוח, הם אחוזי הקליעה הנהדרים בהם הנבחרת קלעה. 46% ל-2, ועוד 10 שלשות באחוז דומה וגם אחוזים טובים מהקו. נבחרת שוודיה אומנם הייתה עדיפה מבחינת איבודים, חטיפות ואסיסטים, וגם ידעה לנצל אותם לא רע עם 14 נקודות מריבאונד התקפה ו-18 נקודות מאיבודים, אבל הספסל שלה תרם 5 נקודות בלבד ואחוזי הקליעה שלה היו הרבה פחות טובים משל ישראל.

כאמור 3 שחקניות הובילו את הנבחרת וסיימו את המשחק בדו ספרתי - אליסה בארון הובילה את רשימת הקלעיות עם 19, אלכס כהן הייתה קרובה לדאבל דאבל עם 17 נק' ו-9 רב', עדן רוטברג שסיימה עם 16 נקודות ואת כל המשחק ניהלה דניאל קארש שעשתה את הסדר במשחקה של הנבחרת ומצאה את השחקניות החמות לנקודות שלהן כשסיימה כמוסרת המובילה בנבחרת. משחק טוב גם לעדן ציפל שסיימה עם 9 נקודות והחטאה בודדת כל הערב. עוד קלעו: דרו אדלמן 4, ג'ניפר פליישר וגילי אייזנר 3 כ"א, דניאל קארש (4 אס') ודניאל רבר 2 כ"א.