"בחלון הזה אין מה להגיד על מוטיבציה"

נבחרת הנשים תמריא מחר ללטביה לשני משחקים במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, כשברקע כל עניין המצב בארץ ואיתו גם הרצון הגדול של הנבחרת לחזור עם הנצחונות. "באים בגאווה לייצר את המדינה". רגע לפני הטיסה - הנבחרת אירחה היום באימון לוחמות מגדוד ברדלס.


| safsal

 

אחרי הפסקה של כמה חודשים טובים, ביום חמישי הקרוב נבחרת הנשים תחזור לפרקט למשחק רשמי ראשון מאז סיום אליפות אירופה האחרונה. הנבחרת הייתה אמורה לשחק במוקדמות יורובאסקט 2025 בנובמבר האחרון, אבל בגלל המצב המשחקים נדחו ויתקיימו כאמור בחמישי (מול אירלנד) הקרוב וביום ראשון (מול לטביה המארחת). בנתיים מהסגל הרחב שהחל באימונים נופו עמית טרנר וליהי עזורי, ושחקנית נוספת אמורה להיות מנופה בהמשך היום.

היום לצד אימון פתוח בו אירחה הנבחרת לוחמות מגדוד ברדלס, נערכה גם מסיבת העיתונאים לקראת הטיסה בה השתתפו מאמן הנבחרת שרון דרוקר, קפטנית הנבחרת עדן רוטברג, ורס"ן יובל הולצמן, שחקנית עבר שהיום קצינה בגדוד ברדלס שכאמור התארח באימון. בנבחרת לא סיפקו הצהרות גדולות במיוחד, ושמרו על הקו שלמרות הקשיים הם יגיעו מוכנים למשחקים ויעשו הכל כדי לחזור עם הניצחון.

"הסיטואציה לא פשוטה, גם לי אישית היו חברים שנהרגו ונרצחו, אבל בסופו של דבר זאת העבודה שלנו" אמר רוטברג. "הספורט מרפא, וכל אחת יודעת מה היא צריכה לעשות פה. אנחנו משחקות מצויין ומתאמנות מצויין, נבוא חדשות ואין סיבה שלא נבוא וננצח.המוטיבציה בשיא."

נושא המוטיבציה הוא משהו שחוזר עליו בנבחרת, שמבינה כמה ניצחונות והישגים ספורטיביים יכולים להיות משמעותיים עבור המדינה בתקופה רגישה זאת. "באים בגאווה לייצג את המדינה. בחלון הזה אין לי מה להגיד על מוטיבציה לשחקניות שלי, הן מבינות את המצב והן יתנו הכל כדי לחזור מנצחות. בחרנו את הסגל הכי טוב שיכולנו ואנחנו מאמינים בו. אנחנו מסתכלים קודם כל על עצמנו, ולמרות החיסרון בגובה מצאנו את השיטה לשחק כדורסל שמתאים לנו."

באימון היום התארחו כאמור לוחמות סדיר מגדוד ברדלס, שלקח חלק משמעותי בלחימה בעזה ועתיד לחזור לפעילות אחרי ההתרעננות. בין הלוחמות נמצאת גם רס"ן יובל הולצמן שהייתה בעבר שחקנית בליגת העל, ובמהלך מסיבת העיתונאים סיפרה גם על הבחירה שלה בשירות המשמעותי ועל הדברים החיוביים שהיא לקחה מהספורט לשירות שלה. היא אגב לא הייתה הלוחמת היחידה שהראתה יכולות כדורסל מרשימות מקרב שחקניות הגדוד, כשגם לוחמות אחרות להן עבר בענף נהנו לשחק ולהראות כישורים. הנבחרת והלוחמות ערכו אימון קצר לחימום ולאחר מכן גם עברו למשחק 5*5.

"זה מרגש להיות פה, זאת קצת יציאה מהמציאות, וזה נחמד גם בשבילן לשמח אותן וגם בשבילינו בתקופה הזאת." אמרה הילה קארש, שחזרה לסגל הנבחרת הבוגרת ועתידה לרשום היסטוריה קטנה כשתשחק יחד עם אחותה הגדולה דניאל. אם הן אכן יעלו לפרקט ביחד מה שצפוי לקרות בחלון הקרוב, האחיות קארש יהיו זוג האחיות השני שיעשה זאת לאחר האחריות גרזון ששיחקו יחד ביורובאסקט.