נבחרת הנוער פתחה עם ניצחון

נבחרת הנוער של ישראל פתחה את אליפות אירופה עד גיל 18 עם ניצחון 79:70 על מקדוניה הצפונית, כשהיא מציגה תצוגת שלשות מרשימה במיוחד. אחרי מחצית ראשונה הפכפכה ישראל הצליחה לברוח ושמרה על היתרון עד לסיום. נועם יעקוב הצטיין עם 24 נקודות, 17 לבן אונצ'ה. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

אחרי כמה שנים של היעדרות, נבחרת הנוער פתחה היום מחדש את הופעותיה בדרג א' של אליפות אירופה עד גיל 18, ועשתה זאת ברגל ימין. הנבחרת שלנו פגשה את מקדוניה, שכמו ישראל גם היא חזרה השנה לדרג א' אחרי שב-2019 סיימה במקום הרביעי בדרג ב' (וקיבלה הקפצה לדרג א' במקומה של רוסיה שלא משתתפת בעקבות המלחמה). שתי הנבחרות נראו פחות או יותר שקולות ברמה שלהן ובמחצית הראשונה המשחק נשמר שקול והפכפך, עד שכאמור במחצית השניה ישראל הצליחה לפתח מומנטום שהובילה אותה לדקות לא מעטות ביתרון דו ספרתי בדרך לניצחון.

מחר תפגוש הנבחר את בריטניה (16:00, שידור ישיר ערוץ הספורט). על הנייר הבריטים היו אמורים להיות יותר חזקים מהמקדונים, אבל היום כבר ראינו אותם חוטפים בראש חזק מנבחרת צרפת (97-45) כשהם מציגים אחוזי קליעה נמוכים במיוחד.

מעניין היה לראות במשחק ששתי הקבוצות הלכו חזק על הזריקה מחוץ לקשת (וגם דייקו משם יותר מל-2...), בעיקר נבחרת הנוער הישראלית שהציגה ערב מרשים של לא פחות מ-15 קליעות כאלו במעל 45%. על מחצית מהקליעות אגב היו אחראים עידו מנצ'ל ובן אונצ'ה. הדבר העיקרי שעשה את ההבדל בין הקבוצות, בעיקר במחצית השניה, הוא כנראה האיבודים. המקדונים איבדו 12 כדורים (!) במחצית השניה - שזה 4 יותר מכמה שאיבדה ישראל בכל המשחק. נבחרת הנוער הענישה עם 14 נקודות מאיבודים ו-13 נקודות במתפרצות, מה שהוביל כאמור לבריחה במחצית השניה. גם הספסל של ישראל ניצח בגדול את זה של המקדונים, בהובלתם של ניב למפרט (11 נקודות ב-18 דקות) ומנצ'ל שכאמור הפציץ מבחוץ וסיים עם 12.

לא נסיים בלי מילה טריוויאלית על נועם יעקוב - מי שיועד להוביל את הנבחרת ועמד במשימה כמו שצריך. כמו שראינו אותו עושה בליגת הנוער בארץ ולאחר מכן בצרפת, ליעקוב יש יכולות מגוונות והוא יודע גם לשחק קבוצתי. את המשחק הזה הוא סיים עם 24 נקודות (8/12 מהשדה) להן הוסיף גם 7 אסיסטים ו-4 חטיפות.

קלעו לישראל: נועם יעקוב 24 (8/12 מהשדה, 5 רב', 7 אס', 4 חט'), בן אונצ'ה 17 (5/8 לשלוש), עידו מנצ'ל 12 (4/6 לשלוש), ניב למפרט 11, מאור נקרשביץ' 9 (6 רב', 3 חט'), יאיר דוברת ויואב ברמן 2 כ"א.

 

.