הנוער סיימו במקום השני בבית

רגע לפני שעוברים למשחקי ההצלבה והדירוג, נבחרת הנוער לא הצליחה להוות יריבה ראויה לצרפת החזקה והפסידה לה 82:62, מה שהקנה לה כאמור את המקום השני בבית. הצרפתים כבר הצליחו לברוח ל-31 הפרש בשיא, כשברבע האחרון ישראל הצליחה לצמצם. ניב אבידן הוביל את קלעי הנבחרת עם 14. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

נבחרת הנוער שפתחה טוב את שלב הבתים באליפות אירופה עם 2 נצחונות רצופים, סיימה אותו הערב עם הפסד לנבחרת צרפת 82:66. הנבחרת שלנו הייתה הראשונה לעלות על הלוח וברבע הראשון עוד הצליחה לשמור את המשחק צמוד, עד שהגיעה ריצת 19-0 קטלנית במיוחד של הצרפתים שהובילה אותם ליתרון דו ספרתי גבוה. מכאן המשחק כבר המשיך במעמד צד אחד בעיקר כשצרפת מצליחה להגדיל עוד ועוד את הפער שלה כשהיא מציגה הגנה חזקה ויודעת להעניש על כל טעות של ישראל. הפער נשמר דקות ארוכות על אזור ה-30 הפרש, כשרק ברבע האחרון הצרפתים קצת הורידו רגל מהגז והפער התכווץ.

הצרפתים ידעו לשים את מרב המאמצים שלהם בהגנה על נועם יעקב ואילי דולינסקי, שתרמו ביחד הער בסה"כ 12 נקודות וגם זה הגיע רק במחצית השניה (נציין שיעקוב גם מסר 7 אסיסטים). צרפת גם הראתה שליטה בריבאונד כולל 20 בהתקפה, ומול נבחרת כמו צרפת על דברים כאלה משלמים במזומן. נקודת האור במשחק היא שוב האחוז מחוץ לקשת שהיה לא רע בכלל (10/22). ניב אבידן הציג משחק אישי טוב מאוד כשהוא מסיים את המשחק כקלע המוביל של הנבחרת עם 14 נקודות והחטאה בודדת לאורך כל המשחק.

בהמשך הערב תיקבע היריבה של ישראל בשלב 1/16, שיקבע אם הנבחרת ממשיכה בנוקאאוט למאבק על האליפות או יורדת למשחקי הדירוג.