שומרות על הבית

מכבי רמת גן השיגה הערב את ניצחונה הביתי הרביעי העונה לאחר שניצחה 61-72 באולם זיסמן את מכבי חיפה במחזור ה 10 בליגת העל לנשים. הישראליות של רמת גן שוב הצטיינות (32 נקודות משותפות לרוטברג וטל לב), ניה קופי בבכורה במדי חיפה מול האקסית בלטה עם 20 נק' ו-14 כ"ח


| אייל לוסטיג

טל לב, בלטה בניצחון קבוצתה (צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל נשים)

 

מכבי עירוני רמת גן 72 - מכבי חיפה 61

החניכות של רועי לזר עלו בחמישייה עם עדן רוטברג, נטישה היידמן, טל לב, אלכס הארדן וקיילה הילסמן, מנגד השחקניות של עומרי צירלין פתחו עם אופיר קסטן- רז, תמר זינגר, פיונה פיצ'גראלד, טיאנה מולדרו וניה קופי שערכה את הופעת הבכורה שלה בירוק.

הירוקות פתחו עם 3 החטאות מחוץ לקשת בשלוש בדקות הראשונות של המשחק ומנגד רמת גן פתחה טוב עם ריצת 0-7, מה שהוביל את עומרי צירלין לקחת פסק זמן ראשון, פחות מ 4 דקות מתחילת ההתמודדות.

פיונה פיצ'גראלד קלעה נקודות ראשונות לזכות קבוצתה לאחר כמעט 5 דקות.  נור כיוף שנכנסה במקום זינגר, עלתה מיד על הלוח כשקלעה שלשה ויחד עם 5 נקודות של מאי מלכין, שנכנסה במקום קורטני דאגלאס הצליחו לקזז מההפרש של הלבנות-כחולות. שלשה של טיאנה מולדרו צמצמה את היתרון הרמת גני ל-15-23. הילסמן עצרה במעט את הריצה של האורחות, והרבע הראשון שהיה בשליטה של הרמת גניות הסתיים ביתרון 17-25 בזכות 12 נקודות של נטישה היידמן.

קסטן-רז שביצעה 2 עבירות ברבע הראשון, שבה לפרקט ברבע השני, אך רמת גן פתחה שוב פער דו ספרתי, מה שהוביל לכך, שצירלין ביקש פסק זמן שני בפיגור 19-33, 2.35 דקות מתחילתו של הרבע.

ניה קופי ירדה לנוח לראשונה מתחילת המשחק, ומנגד עידן שלוש שהחליפה את היידמן העלתה את היתרון המקומי ל-15 הפרש. ריפיון הגנתי של הביתיות הוביל לכך שרועי לזר נאלץ לקחת פסק זמן ראשון, לאחר שיתרונה של קבוצתו צומצם לעשר בלבד, 26-36, 5 וחצי דקות לתום המחצית הראשונה.

טל לב בשלשה העלתה את קבוצתה עד 26-42, ומנגד קסטן-רז נאלצה לרדת שוב לספסל לאחר שביצעה את העבירה השלישית. המחצית הראשונה הסתיימה ביתרון 32-45 לטובת הלבנות-כחולות, לאחר פסק זמן נוסף של לזר, ולאחר שטל לב ספגה עבירה טכנית לאחר שלטענתה ספגה מרפק במהלך מאבק על כדור חוזר בהגנה.

בתחילת המחצית השנייה, לב וקיילה הילסמן העלו את רמת גן ל 32-49. ריצה חיפאית בהנהגתה של ניה קופי שקלעה הערב 20 נקודות, אילצה את לזר לקחת פסק זמן לאחר שההפרש של קבוצתו ירד ל 42-51. לב בשלשה נוספת עצרה את הסחף ולאחר מכן תיקנה מסירה רעה בהתקפה עם חסימה בהגנה. מנגד מולדרו נאלצה לרדת לספסל לאחר שביצעה עבירה רביעית, 3 דקות לתום הרבע השלישי. היידמן בנקודות ראשונות במחצית השנייה לאחר שקלעה 18 נקודות ב 20 הדקות הראשונות העלתה את הלבנות-כחולות ל 44-60, והרבע הסתיים ביתרון 44-62 לביתיות.

2 איבודי כדור רצופים של רמת גן בתחילת הרבע הרביעי  לא נוצלו על ידי חיפה. לב העלתה את יתרון קבוצתה ליתרון 18 נקודות, 46-64. אלכס הארדן, שהמשיכה לשחק עם 3 עבירות, ניסתה להשיג נקודות ראשונות ללא הצלחה, ולאחר אחד מניסיונות הקליעה שלה, סובבה את ברכה ונאלצה לרדת לספסל מבלי לדרוך על רגלה תוך כדי שהיא נעזרת בחברותיה לקבוצה. 2 חסימות רצופות במהלך אחד של היידמן על פיצ'גראלד עוררו מעט את הרמת גניות. הירוקות החלו ללחוץ על כל המגרש והצליחו לעצור את ההתקפה הרמת גנית, מה שהוביל לכך שפיצ'גראלד בסדרת קליעות מהקו הורידה ל 58-67, 2.40 דקות לסיום ההתמודדות. עדן רוטברג, שלקחה אחריות בדקות האחרונות הצליחה לעצור את החזרה החיפאית, ואסיסט של לב לרוטברג הבטיח את הניצחון הביתי. בסיום למרות שקלעה רק 10 נקודות ברבע האחרון,  השיגה רמת גן את ניצחונה החמישי העונה 61-72 על מכבי חיפה.

קלעו למכבי עירוני רמת גן:
נטישה היידמן 23 נק', עדן רוטברג וטל לב 16 נק' כ"א, קיילה הילסמן 14 נק' ו 15 כ"ח, עידן שלוש 3 נק'.  שיחקו ולא קלעו: אלכס הארדן ותמר ברגל.

קלעו למכבי חיפה:
ניה קופי 20 נק' ו 14 כ"ח, טיאנה מולדרו 14 נק', פיונה פיצ'גראלד 11 נק', אופיר קסטן-רז ומאי מלכין 5 נק' כ"א, נור כיוף 4 נק', תמר זינגר 2 נק', שיחקו ולא קלעו: קורטני דאגלאס ונטע ליכטנטריט.