ושמישהו ינסה לעצור אותם

כשסגרו את הליגות באירופה בקיץ שעבר, הם שיחקו. ועכשיו כשועדת חוקה החליטה שהספורט מושבת, הם שוב מצאו את הדרך כדי שהם יוכלו לחזור להתאמן. אדי מינץ מוריד את הכובע בפני מנהלת ליגת העל על המהלך שהחהזיר את כל הקבוצות לאימונים, ובטוח שיש אפילו עוד תכניות במגירה למידת הצורך. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

לא כל גל הוא גל גדות אבל ההתמודדות של מנהלת ליגת העל עם גלי הקורונה מרשימה. את הגל הראשון היא הכריעה, בניגוד ל 95% מליגות הכדורסל האירופיות, על המגרש כבר ביוני/יולי וגם לגל השני של ספט'/אוק' המנהלת באה מוכנה עם סכין בין השיניים.

פלאן א' היה שת"פ הדוק עם מנהלת ליגת העל בכדורגל והן ניגשו לטפל במוקש עם כל מנופי הלחץ האפשריים. תכניות הוגשו, ועדות כונסו, דיונים נמתחו וספקולציות עפו באוויר כמו פטריות אחרי הגשם. המטרה הייתה להחריג את הספורט המקצועני, כפי שכבר הוחרגו הקבוצות שמשחקות באירופה, ולאפשר לשחקני הכדורגל והכדורסל לחזור להתאמן.

אז ועדת חוק, חוקה וחוקן, על 16 חבריה, דשה ולשה ויום שלם פמפמו לנו באתרי הספורט עד כמה כולם בעד. מעולם האחדות בקרב החכי"ם לא הייתה יותר הדוקה ורומנטית. כסיף מהמשותפת ושקד מימינה, סער מהליכוד ואלהרר מכחולבן, שעד כה לא הצליחו להסכים אפילו על הכיוון ממנו השמש זורחת, דיבררו במקהלה מתואמת היטב על חשיבות הספורט לבריאות ולנפש וכולנו התמוגגנו. יש! האימונים יוחזרו. אז זהו. שלא.

בהצבעה פתאום הופיעה לה המשמעת הקואליציונית הידועה לשמצה ו-9 חברים הצביעו נגד. 4 מהליכוד, 3 מכחולבן, 1 ש"ס ו-1 מיהדות התורה (שידועים בחשיבות שהם מעניקים לספורט). ואנחנו הלכנו לישון בתחושה שהעונה נקברת. עד שלפוליטיקאים הייתה הזדמנות לא להקשיב לאנשי מקצוע-הם שוב חרבשו את זה. ודווקא הקשיבו.

אבל לא אלמן ישראל. עוברים לפלאן בי. פרנקל (האיש גאון!) עושה בלילה כמה טלפונים והופ. יש מוצא. אני די בטוח שאפילו פלאן סי היה לו. אולי הווירוס יותר חכם מהפוליטיקאים אבל מסתבר שראשי המנהלת יותר חכמים משניהם גם יחד. החוק קובע שרק מי שמשחק באירופה מוחרג? בוא נרשום את כולם לאירופה. איך אומרים אצלנו בחיפה? לא רציתם אותנו בארץ באוגוסט? קבלו אותנו באוקטובר באירופה. נתנו לנו לימונים? נעשה לימונדה. הבא לחרטטך השכם לחרטטו.

אמנם הכדורגל והלאומית סל נזרקו מתחת לגלגלי האוטובוס אבל במדינה שלנו, בטח מאז התחילה לה עונת הקורונה, כבר ראינו מזמן שכל אחד לעצמו, העולם עגול אבל גם אכזר. הדתיים רוצים להתפלל, האנרכיסטים להפגין, הצעירים לעשות מסיבות ובני דודנו להתחתן. יש מגזר שפספסתי? אז הדת שלי היא כדורסל והכל כשר. כשאני רואה ששחקנים שלא שיחקו כדורסל מתחילת מרץ יושבים כבר מעל שבוע בין 4 קירות ללא מעש כשחבריהם ברחבי העולם משחקים והם כבר מתחילים לברר על מחירי טיסות במקרה הטוב ושיחות סקייפ לסוכנים שלהם במקרה הרע אני מבין שזאת מלחמה על הבית. אי אפשר לחכות שהתחלואה תועיל בטובה לרדת. כי היא לא. איבדנו שליטה. רק אלוהים יעזור לנו. או הזמן. אז שכל אחד ישמור על עצמו. מי ששם קצוץ, המציאות תשים עליו קצוץ בחזרה. תשאלו את טראמפ.

אז יאלה, מחר חוזרים להתאמן, נארגן לו"ז ואחרי סוכות נתראה על הפרקט (אני). אתם תעודדו מהבית. יהיו שידורים. מבטיח. קללות בבלקנית כבר למדתם?