מכבי ת"א זכתה גביע הנערים

המנה הראשונה שפתחה לנו את ערב הגמרים לנוער הייתה חתיכת מנה - אחד הגמרים הטובים והצמודים שראינו אי פעם בערב החגיגי, שהסתיים בסל ניצחון ענק של עומר מאייר ו-73:72 צהוב. מאייר עצמו גם נבחר לשחקן המצטיין של המשחק, משחק מצויין גם לאריאל סלע בצד השני.


| safsal

 

מחזיקת הגביע מאשתקד מצליחה לשמור על התואר שלה - עם ניצחון סופר דמרטי מסל ניצחון ענק של עומר מאייר. אבל קודם לכן קיבלנו 40 דקות סופר צמודות וסופר מותחות, כשממש עד לסיום לא היה ברור לאיזה צד המשחק הזה ילך. 26 פעמים היתרון החליף ידיים, לא מעט דקות המשחק היה בשוויון והפער הכי גבוה שאחת מהקבוצות הצליחה להגיע אליו היה 6 הפרש. מדי פעם גם ראינו פיתוח של מומנטום כזה או אחר, כולל ברבע האחרון בו חפר הפכה פיגור קל ליתרון קל, אבל זה לא החזיק לאורך זמן. 5 שניות לסיום מכבי ת"א הכניסה כדור לעומר מאייר שלקח את בן שרף כל הדרך אל הסל ולנקודות שהביאו לחגיגות בצהוב בסיום.

 

הפועל עמק חפר - מכבי 'יהושע' ת"א 73:72

די קשה יהיה לסקר את המשחק הזה, מרוב שהוא היה צמוד ושסל רדף סל. אבל ננסה. אחרי כמה דקות של חילופי סלים בפתיחה, הצהובים ניצלו כמה חטיפות ונקודות במתפרצות כדי לעלות ליתרון 14:8, לפני שחפר ירדה לפסק זמן לאחריו סגרה מהר מאוד את הפער. בהמשך חפר גם הצליחה להעביר את היתרון אליה, וסיימה את הרבע הראשון ביתרון 17:18. הרבע השני התנהל ברובו עם יתרון קל מאוד לזכות חפר, כשרני בלגה ואריאל סלע בכחול מחליפים סלים עם ירון גולדמן ועומר מאייר בצהוב. בין לבין ת"א גם עלתה ליתרון נקודה לפני שחפר הפכה שוב ושלחה אותנו להפסקה ב-33:34 כחול.

המחצית השניה נפתחה עם מיני ריצת 7-2 של הצהובים שהעלתה אותם לפלוס 4, והיא נענתה במיני ריצת 6-0 של חפר והיתרון שוב עבר צד. קצת חילופי שלשות, קצת חילופי נקודות מהקו, חפר עולה ליתרון 4 ות"א מצמצמת - 53:55 חפר סוף רבע שלישי. רבע אחרון נפתח, תראו מופתעים, בחילופי סלים. צמד שלשות של ת"א השלימות ריצת 10-0 בדרך ליתרון 65:59, עליה חפר הגיבה עם צמד שלשות של בן שרף ושוב היתרון כחול.

קצת פחות מ-2 דקות לסיום השרונים עלו לפלוס 3 מעוד שלשה, אבל כאן נתקעו ולא קלעו יותר עד לסיום המשחק. ת"א גם לא קלעה יותר מדי, אבל 5 שניות לסיום הכדור היה אצלה כשהיא במינוס נקודה. מאייר קיבל כדור, לקח את שרף כל הדרך לסל ובסל ענק העביר את היתרון בפעם האחרונה לצהובים. לחפר נשארה שניה בה הם לא הצליחו לייצר כלום, והחגיגות של ת"א החלו. 73:72 בסיום.