נערים ב': דו ספרתי בחצי הגמר

סדרות חצאי גמר הפלייאוף בליגת הנערים ב' הסתיימו שתיהן עם ניצחונות חוץ דו ספרתיים: מכבי ת"א בהובלת שגיא גודס ואור שילר ניצחה את מכבי חיפה, עמק חפר עם רבע אחרון חזק ברחה לניצחון מול הפועל ירושלים. הגומלין ביום ראשון הקרוב בו יוכרע מי השתיים שיעפילו לגמר. (צילום: פרטי)


| safsal

 

מכבי חיפה - מכבי ת"א 73:61

מכבי ת"א בדרך להגן על התואר? האלופה מאשקתד שלא מזמן גם זכתה בגביע המדינה השיגה לעצמה מקדמה של 12 הפרש לקראת הגומלין שייערך אצלה בבית ביום ראשון הקרוב. ת"א הובילה כמעט לאורך כל המשחק - ברבע הראשון היה זה שגיא גודס שחיפה התקשתה לעצור בהתקפה והוביל אותה ליתרון קל - 18:12 סוף ראשון. ברבע השני ראינו את חיפה מראה יכולות מחוץ לקשת בהובלת גיל ביניה (3 כאלו) שיחד עם נקודות בצבע של ליאם קריספין הצליחו לצמצם את ההפרש. בצד השני אל גודס הצטרף גם אור שילר ביכולת התקפית טובה כולל 2 שלשות והשניים דאגו שהיתרון ישאר של האורחים - 36:31 בתום המחצית הראשונה.

רבע שלישי - ההגנה של האורחים יותר אגרסיבית והחיפאים נשלחים הרבה אל הקו. המשחק נשמר שקול כשבין לבין ת"א עם צמד שלשות בסוף הרבע מצליחה להגדיל קלות ל-56:49 בכניסה לרבע האחרון. אמרנו שלשות? האורחים צלפו עוד כמה כאלו ברבע הרביעי (2 מתוכן של שילר) והצליחו לברוח לדו ספרתי. חיפה ברבע פחות טוב התקפית לא הצליחה להוריד את הפער, ובסיום 73:61 לת"א שתגיע עם מקדמה של 12 הפרש לקראת הגומלין.

קלעו לחיפה: גיל ביניה 22, עידו שכטר 13, ליאם קריספין 11, תם שמול 6, כפיר אייכלר 4, איתן בנט 3, גיא רוזנבלט 2.

קלעו לת"א: אורי שילר 27 (5 שלשות), שגיא גודס 20, אביאל מאמו 7, דבריאל ארטמנקו ושון דליד 6, דויד אונייקאבסי 4, רומי אריאל 3.

 

הפועל אמנון ירושלים - הפועל עמק חפר 69:56

גם עמק חפר יצאה למשחק חוץ בירושלים וחזרה ממנו עם יתרון דו ספרתי לקראת הגומלין. המשחק הזה היה אפילו יותר שקול וצמוד מהסדר המקבילה - רבע ראשון של חילופי סלים הסתיים ביתרון מינימלי 13:12 לשרונים, שברבע השני בהובלת שגיא לוי ויונתן קלר הגדילו עוד קצת ל-32:27 בירידה להפסקה. רבע שלישי קצבי במיוחד, קלר ממשיך להוביל את ההתקפה האורחת כשמנגד יובל בן עטר ואראל לוי מחזיקים עם נקודות לזכות ירושלים ומצמצמים שוב לנקודה בלבד בסוף הרבע השלישי - 49:48. ואז הגיע הרבע האחרון. חפר הידקה את ההגנה, ניצלה חטיפות כדי לרוץ למתפרצות וידעה לסיים אותן עם הנקודות. 3 שלשות של קלר ונקודות באחוזים טובים מהקו של גלעד סבן תרמו גם הן להגדלת הפער, שעמד בסיום על 13 הפרש לזכות השרונים.

קלעו לירושלים: יובל בן עטר 21, אראל לוי 15, אלון אזולאי 7, איתי אלמלך 6, שלום וייסברג 4, אוראל שירוני 3.

קלעו לעמק חפר: יונתן קלר 24, גלעד סבן ושגיא לוי 13 כ"א, זיו שריה 7, לירן פרץ 6, אופק עמר 4, יאיר שורצבר 2.