נערים ב': מכבי ת"א ועמק חפר בגמר

מחזיקת הגביע חולמת על דאבל והעפילה לגמר הפלייאוף עם ניצחון כפול על מכבי חיפה, 66:103 במשחק השני. הפועל עמק חפר גם היא עם ניצחון כפול על הפועל אמנון ירושלים ועבורה זאת הולכת להיות הופעה ראשונה בגמר בקבוצת הגיל הזאת. (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)


| safsal

 

אליפות שניה ברציפות לצהובים או תואר ראשון לשרונים? מכבי ת"א והפועל עמק חפר, שתי קבוצות שסיימו כאלופות המחוזות שלהן בעונה הסדירה, יפגשו ראש בראש לשני משחקים על צלחת האליפות בנערים ב'. מתחילים ביום שני הקרוב כשעמק חפר תארח את המשחק הראשון, והגומלין ביום ראשון הבא בת"א. המנצחת בסיכום שני המשחקים (הפרשים או 2 נצחונות) תניף את הצלחת.

 

מכבי ת"א - מכבי חיפה 66:103

אחרי הניצחון בחיפה, מחזיקת הגביע חזרה הביתה והשלימה ניצחון כפול בדרך להופעה שלישית ברציפות בגמר הגביע. ת"א הציגה ערב קליעה מרשים מאוד כולל 13 שלשות, וכבר ברבע הראשון קלעה 31 נקודות בהובלת שגיא גודס, אור שילר ואביאל מאמו וברחה לפער דו ספרתי גבוה. ברבעים הבאים ראינו גם את חיפה קולעת לא מעט מחוץ לקשת כשכפיר אייכלר וליאם קריספין מובילים את ההתקפה, אבל לא מספיק כדי להישאר במשחק. ת"א כאמור המשיכה לקלוע בקצב טוב מאוד והגדילה עוד ועוד את הפער בדרך לגמר. 

קלעו לת"א: שגיא גודס 19, שון דליד 17, אור שילר 15, אביאל מאמו ודויד אונייקאבסי 14 כ"א, ים נבון 7, עיליי מורמוק וגבריאל ארטמנקו 6 כ"א, דן סיטין 3, רועי ברג 2. 

קלעו לחיפה: ליאם קריספין 27,  כפיר אייכלר 9, גיל ביניה ועידו שכטר 8 כ"א, יניב שטרית ותם שמול 3 כ"א, תום דותן, איתי שגב, גיא רוזנבלט ואיתן בנט 2 כ"א. 

 

הפועל עמק חפר - הפועל אמנון ירושלים 63:80

אחרי שאשתקד נעצרה בחצי הגמר - העונה עמק חפר עושה צעד נוסף ומעפילה לגמר אחרי שגם היא השלימה ניצחון כפול על הפועל ירושלים. ברבע הראשון המשחק עוד היה שקול והוא הסתיים בשוויון 19 אחרי חילופי סלים בין איתי אלימלך ואראל לוי האורחים לגלעד סבן, יונתן קלר ואופק עמר המקומיים. אבל אז הגיע רבע שני קטלני של עמק חפר בו קלעה 28 נקודות (כשעמר וקלר המשיכו להוביל את ההתקפה יחד עם איתי רוטמן), ובמחצית היא כבר הובילה 31:47. המחצית השניה הייתה יותר שקולה, מה שבא לטובתה של חפר שהצליחה לשמור על הפער שלה. למרות יכולת טובה של לוי, אלון אזולאי ואלימלך ירושלים לא הצליחה לצמצם באופן משמעותי, ובסיום כאמור הניצחון נשאר ברופין.

קלעו לעמק חפר: יונתן קלר 17, אופק עמר 13, גלעד סבן 10, שגיא לוי 9, זיו שריה 8, יאיר שורצבר 6, תומר וינברג 5, נדב צרפתי ואיתי רוטמן 4 כ"א, דניאל כרמון 3, אייל אלישע 1.

קלעו לירושלים: אלון אזולאי 18, איתי אלימלך 12, יובל בן עטר ואראל לוי 11 כ"א, תומר פרבר 5, אוראל שירוני 4, יאיר שושנה 2.