נערים א': יתרון לת"א ועמק חפר

מחזיקת הגביע פתחה את סדרת חצי הגמר עם ניצחון ביתי 78:90 על הפועל גלבוע מעיינות, עם ערב קליעה מרשים של ירון גולדמן שסיים עם 40 נקודות. עמק חפר גם היא ניצחה בבית את הפתעת הסיבוב הקודם הפועל נהריה, והשתיים מובילות 1-0 בסדרות.


| safsal

 

מכבי יהושע ת"א - הפועל גלבוע מעיינות 78:90

למרות שגלבוע הייתה הראשונה לעלות על הלוח, הפתיחה הייתה כולה של הצהובים שצלפו מחוץ לקשת ובהובלת ירון גולדמן ואיתי ורדי רצו עד ליתון 9:26. עד סיום הרבע גלבוע הצליחה לעצור את המומנטום של המארחים וצמצמה ל-15:26 בתום הרבע הראשון, כשגל בתחילת השניה המשיכה לקזז את הפער עד שהגיעה למינוס 6 בלבד. ת"א התעוררה בזמן כדי לעצור את הקאמבק, ועם שליטה בריבאונד וניצול טוב של איבודים באדום למתפרצות בצד השני הצליחה שוב לברוח לדו ספרתי, בדרך ל-37:45 בתום המחצית הראשונה.

במחצית השניה המשחק המשיך פחות או יותר שקול, כשסל רודף סל ות"א מצליחה לשמור על פער סביב הדו ספרתי. 55:66 אחרי 3/4 משחק. הרבע האחרון שוב נפתח עם בליץ של מכבי ת"א אותו הוביל גולדמן (בערב קליעה חזק מבחינתו) ומפה לשם המארחת שוב בפער דו ספרתי גבוה. גלבוע עוד הצליחה למזער קצת נזקים עד הסיום אבל לא מספיק כדי לאיים על הניצחון של ת"א שסיימה את המשחק עם 78:90 ויתרון 1-0 בסדרה.

קלעו לגלבוע מעיינות: יוגב פרטי 18, מעיין נצר 17, מקסים פילוננקו וזיו ברקו 16 כ"א, מירון כץ 7, אריאל עמר וחושן אטלי2 כ"א.

הרבו לת"א: ירון גולדמן 40, איתי ורדי 17,אביאל מאמו 8, עמית צוקר 7, בנימין זבנסקי 6.


הפועל עמק חפר - הפועל איתמר נהריה 58:103 (1-0 לעמק חפר בסדרה)

עמק חפר פותחת את סדרת חצי הגמר ברגל ימין, עם ניצחון רביעי העונה בכל המסגרות על הצפונים. נהריה הייתה ההפתעה של רבע הגמר אחרי שעברה בלי יתרון ביתיות את הפועל ת"א, אבל מול עמק חפר התקשתה מאוד ויצאה מרופין עם הפסד חד צדדי. מחר (ראשון) היא תנסה לתקן בבית ולהחזיר את הסדרה לשוויון, בעוד חפר תנסה לסגור את הסיפור ולהמשיך לגמר שני העונה.

כאמור כבר מהפתיחה ראינו לאן המשחק הזה הולך - עמק חפר הייתה בלתי ניתנת לעצירה בהתקפה, קלעה מכל טווח ברבע נהדר של אריאל סלע ואורי יאיר (שהוסיף גם צמד שלשות), וברחה מוקדם מאוד ליתרון דו ספרתי. 10:35 הייתה התוצאה בסוף הרבע הראשון. הרבע השני כבר היה יותר שקול, נהריה הצליחה למצוא את הדרך להאט את הקצב של חפר ונראתה גם יותר טוב בהתקפה, אבל לא מספיק כדי להוריד את הפער. נקודות מבחוץ של רועי שרון ויהונתן אדירי המארחים למול סלים של לירון בס בצד השני שמרו את הפער בעינו - 25:52 בירידה להפסקה.

הרבע השלישי היה יותר דומה לראשון חפר שוב שולטת בקצב כשסלע ויאיר שוב קולעים בצבע, ובמהשך הגיע גם מטווח שלשות נוסף של שרון (3 רצופות כאלו) והפער שוב זינק קדימה ל-39:83 מבטיח מאוד בסוף הרבע השלישי. רבע אחרון בעיקר לפרוטוקול, הגנות משחררות קצת ויש קצב לא רע של חילופי סלים בעיקר בין ערן פינסלי המקומי לאסף כהן ושקד מלכה האורחים שלא השפיעו על התוצאה. בסיום 58:103 מוחץ לעמק חפר.

קלעו לעמק חפר: אריאל סלע 26, אורי יאיר 25 (4 שלשות), רועי שרון 14 (4 שלשות), רועי פינסלי 11, יהונתן אדירי, רני בלגה ושגיא נאמן 9, יהונתן קלר 6, עידו ברנשטיין 3.

קלעו לנהריה: אסף כהן 20, לירון בס ושקד מלכה 10 כ"א, ירין זינו 5, אריאל חכמו 4, יאיר טויט 3, מעיין רון, עמית זיבנברג ואיליי אטיאס 2.